Dodelijke pracht EUWS 11 Staatssecretaris Snel biedt ouders excuses aan voor fouten Belastingdienst Helemaal tevreden is de Kamer daarmee niet. Zij wil dat de gedu peerde gezinnen zo snel mogelijk, het liefst nog in het zomerreces, schadevergoeding krijgen. Het is immers alweer vijf jaar geleden dat de fiscus hen onterecht als frau deurs aanpakte. Daardoor verloren zij niet alleen opeens honderden euro's per maand aan kinderop vangtoeslag, maar werden zij sinds dien ook geconfronteerd met te rugvorderingen, die tot vorige maand nog voortduurden. Het belang van de ouders moet voorop staan, aldus CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. Dat is te lang niet gebeurd, ook niet na kritiek door instituties als de Nationale Om budsman, de Kinderombudsman, de Hoge Raad, de Raad van State en de Tweede Kamer zelf. ,,De Belas tingdienst is vijf keer met 150 kilo meter per uur door rood gereden'', zei hij. We gaan het gewoon regelen. Het moet op een manier die rechtmatig is Snel ging in het debat over de sle pende kwestie nogmaals diep door het stof vanwege het handelen van de Belastingdienst. Zo maakte hij in het bijzijn van gedupeerden op de publieke tribune nogmaals excuses. Op aandringen van de Kamer er kende hij bovendien dat de fiscus niet alleen 'onbehoorlijk' heeft op getreden, maar deels ook 'onrecht matig'. Zo had de dienst de toeslag nooit helemaal mogen beëindigen. Niet eenvoudig Snel waarschuwde dat het niet een voudig is om een compensatierege ling op te tuigen, omdat bestaande wetgeving hem in de weg zit. Daarom heeft hij een commissie onder leiding van oud-minister Piet Hein Donner aangesteld. ,,Het moet op een manier die standhoudt en rechtmatig is'', benadrukte hij. In oktober 'of zo mogelijk eerder' moet Donner een tussentijds ad vies geven. Een grote Kamermeerderheid steunt de aanpak van Snel, al ziet SP-Kamerlid Renske Leijten de route via Donner niet zitten. Zij is bang dat de oud-vicepresident van de Raad van State zich verliest in 'juristerij', waardoor de gedupeer den nog langer moeten wachten. Snel vindt die bezorgdheid onte recht: ,,In verzekeringstermen heb ik de schade allang erkend. De vraag is nu hoe we het gaan doen. Ik heb een manier nodig om het bui- ten bestaande regelgeving te doen." Snel erkende ook dat hij de Kamer niet altijd juist heeft geïnformeerd over de zaak, omdat achteraf soms bleek dat dingen anders waren ge lopen dan hij had gemeld. Snel sprak van een 'rommelig beeld'. vrijdag 5 juli 2019 VULKAANUITBARSTING Prachtig om te zien, dit natuurgeweld van de vul kaan Stromboli, met een aswolk tot in de hemel. Het is een van de actiefste vul kanen van Italië, zestig kilo meter ten noorden van Sici lië. Maar de oerkracht heeft ook zijn schaduwkanten. Zo heftig als woensdag was de uitbarsting zelden, met fa tale gevolgen: een Sicili- aanse toerist raakte dode lijk gewond. Door de gloei ende lava ontstonden bran den, maar de vijfhonderd eilandbewoners bleven rus tig. Vele toeristen wilden wel snel weg. fotos afp, epa Kijk op de site bij /video Beelden van de uitbarsting Compensatie voor onterecht stoppen toeslag kinderopvang Het debat over de kinderopvangtoeslag gisteren in de Tweede Kamer. foto anp De 305 ouders van wie de kin deropvangtoeslag in 2014 onte recht werd stopgezet, horen in oktober hoe zij gecompenseerd worden. Dat zei staatssecretaris Menno Snel gisteren in debat met de Tweede Kamer. ,,We gaan het gewoon regelen'', aldus de D66-bewindsman. Laurens Kok Den Haag -Menno Snel, staatssecretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11