Niet alleen piano in de Dorpskerk Samira 5 Sting isde grote publieks trekker Mathildedag Zomerconcerten Oostkapelle Veertig jaar geleden begon in woonster van Oostkapelle Mieke Maljaars met deze concertserie. Zij wilde als en liefhebster van mu ziek samen met het kerkbestuur van de Dorpskerk wat meer cul tuur brengen in het dorp en ook de kerk in de schijnwerpers zetten. Zij zette zich jaren in om van deze reeks een succes te maken. Zij kende wel wat musici in Zeeland en nodigde deze uit om een con certje te verzorgen. De kerk was zes of zeven woensdagavonden be De musici zorgen voor mond-tot- mondreclame schikbaar. Zij kreeg snel hulp van andere dorpsbewoners, onder wie Riet Wiltenburg. De pioniers van Stichting Oostkapelle Cultureel zijn bijna allen gestorven, op Riet Wiltenburg na, die nog steeds ere lid is. Maar nieuwe vrijwilligers zoals Wil van de Kimmenade, Le- nie Molendijk, Ger Molendijk, Wilma Paauwe en Henny Verkerke trekken nu de kar. ,,In de beginjaren werd Leen de Broekert, de bekende musicus die in Oostkapelle geboren is, regel matig uitgenodigd om een piano- of orgelrecital te verzorgen. Hij was docent aan de Zeeuwse Mu ziekschool en zorgde ervoor dat onze lijst van beschikbare musici langer werd", vertelt Henny Ver kerke (77). ,,De meeste musici kwamen uit Zeeland." Zoals pia nist Rien Balkenende. ,,Hij was in het begin en nu nog steeds een re gelmatige gast. Woensdag 7 augus tus treedt hij samen met fluitiste Maaike van der Heijdt op." Vroeger zocht Verkerke samen met andere vrijwilligers de musici uit en belde hen of schreef ze een brief. „Inmiddels heeft onze con certserie bekendheid gekregen, de musici zorgen voor mond-tot- mondreclame. Nu krijgen we aan vragen of men mag optreden in onze sfeervolle Dorpskerk. Zij waarderen ook dat we na afloop van het concert napraten in de Babbelaar tegenover de kerk", ver telt Verkerke. ,,Ons bestand bevat al dertig musici die zichzelf aange meld hebben. Als bestuur letten we op de beschikbaarheid van de musici in de zomervakantieperi ode en zorgen ook voor afwisse ling, het kan niet altijd alleen pi ano zijn. De musici stellen een programma van ongeveer een uur samen.'' Eerste concert Het eerste concert van dit seizoen is woensdag. Giulio Quirici (the- orbe) en Isabel Favilla (baroque bassoon spelen werken van Cas- trucci, Dieupart, Pepusch en Ver- acini. In al haar jaren als vrijwilliger zijn Verkerke twee gebeurtenissen in het bijzonder bijgebleven. De afgelasting van twee concerten omdat de musicus zijn pols had gebroken. En het afscheidsconcert van sopraan Saskia Gerritsen. In augustus 2010 gaf de lerares aan de Zeeuwse Muziekschool in Oostka- pelle haar laatste openbare concert, samen met pianiste Natalia Pavlova. De Zomeravondconcerten zijn gratis, omdat er voldoende sponso ren zijn en omdat de gemeente Veere een waarderingssubsidie geeft. ,,De gemeente liet weten dat ons evenement een toegevoegde waarde heeft en bijdraagt aan de toeristische promotie. Het publiek bestaat uit mensen uit Oostka- pelle, de regio en uit vakantiegan gers. We proberen de uitvoeringen laagdrempelig te houden.'' 2020 moet een feesteditie worden, er zijn al musici van naam uitgeno digd, zoals Beth en Flo (piano vier handig) en Elysium Amsterdam met de bekende violiste Elise Bese- mer. JONG TALENT Jazz Kunst donderdag 4 juli 2019 In de vakantiemaanden hoeft het niet altijd zon, zee en strand te zijn. Genieten en tot rust komen, kan op vele manieren. De organi satie van Zomeravondconcerten presenteert muziekliefhebbers en cultuursnuivers al jaren een aangenaam alternatief in Oost- kapelle. Jeanette Vergouwen Henny Verkerke, vrijwilligster Zomerconcerten Oostkapelle, elke woensdag van 10 juli t/m 14 augustus om 20.00 uur. Meer in formatie: zomeravondconcerten.com. Naast gevestigde namen is er op de Ballade ook ruimte voor jong talent uit de regio. Zo treedt de Terneuzense zangeres Samira (19) vrijdagavond op. Als winnares van de Balladeparade, een soort van auditie, mag ze een half uur haar kunsten vertonen. Zowel de jury als het publiek was overtuigd van haar talent. ,,Ik ben van plan om de show volledig met mijn eigen muziek te doen. Sinds mijn zestiende ben ik bezig met schrijven. Over het algemeen maak ik vooral R&B-nummers, zowel in het Nederlands als in het Engels. Tot dusverre heb ik nog maar twee keer op een podium gestaan. Spannend dus, maar ik heb er vooral veel zin in." Het Gent «Jazz Festival trekt jaarlijks grote ncmen naar België, zoals Lady Gaga. Afgelopen week stonden Yann Tiersen en Jamie Cullum op het hoofdpodium in de Gentse bin nenstad. Komende dagen komen onder meer Novastar en folklegende Joan Baez langs en maandagavond om 22.30 uur is Sting de grote pu bliekstrekker. Dagelijks t/m dinsdag 9 juli, De Bij- loke in Gent. De ster van rapper, zanger en songtekstschrijver Paul Sinha is snel rijzende. FOTO ROB VOSS Terneuzen viert d e tweede Mathil dedag. Naar aanleiding van de ge boortedag van Mathilde Willink, 81 jaar geleden, wordt in Lokaal 54 in de Nieuwstraat een kunstexpositie met als thema De Diva ge opend. 21 kunstenaars uit binnen- en buiten land tonen hun schilde rijen, beelden en siera den. Vervolgens wordt de Ma- thildesalon bij restaurant 't Zusje geopend. Ma thilde kwam uit Terneuzen Zondag, Nieuwstraat Terneuzen, 13.00-18.00 uur Pianist Rien Balkenende treedt op met dwarsfluitiste Maaike van der Heijdt. foto eduardus lee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57