Paul Sinha wil vooral veel muziek brengen 4 Ballade Paul Sinha (23) is een schoolvoorbeeld van een artiest die veel mensen kennen zonder zich er bewust van te zijn. De laatste tijd is zijn ster echter snel rijzende. Dit weekend treedt hij in Terneuzen op bij festival de Ballade. Lisa Jacobs sluit het Muziekfestival af Fluit en klavecimbel l van kleins af aan is Paul bezig met het maken van muziek. Hij is amper zes jaar als hij zijn eerste tekst schrijft, een apnummer zelfs. Rap staat dan ook jarenlang centraal in het leven van de Deventenaar. Zo'n twee jaar geleden gooide hij het roer deels om en maakte de switch richting de popmuziek. ,,Voor de dui delijkheid, rap zal ik nooit helemaal loslaten hoor. Twee jaar geleden vond ik het echter de tijd om een stap te maken en mezelf wat uit te dagen. Ik vind mezelf geen geboren zanger, dus de stap maken van rap naar num mers met meer zang erin is geen kleine. Ik red me overigens prima hoor en volg extra zanglessen om mezelf verder te verbeteren. Zoals ik al zei, zal ik ook altijd met rap bezig blijven. De teksten zelf zijn wel erg veranderd met toen ik klein was. Toen ik zeven was rapte ik over drugs en geld, net als de echte 'gangsta-rap- pers'. Tegenwoordig zijn mijn tek sten een stuk positiever en voor een groot publiek toegankelijk." Het grote publiek herkent Paul wellicht van zijn optreden bij de ver tolking van The Passion eerder dit jaar. Ondanks zijn jeugdige leeftijd werd Paul benaderd om de rol van Petrus te spelen voor het oog van drie miljoen kijkers. Het is bepaald niet Ik hou helemaal niet van 'moeilijke' muziek het enige waarvoor Paul benaderd wordt. Paul schrijft ook teksten voor andere artiesten en zeker niet de minste. ,,Ik ben veel bezig met schrij ven. Soms merk ik dat een bepaald nummer beter bij een andere artiest past dan bij mezelf. Ik heb er dan ook geen moeite een nummer door ie mand anders te laten uitbrengen. Andersom gebeurt dat ook. Ik werk sowieso heel graag in teamverband bij het schrijven van muziek. Als er een thema centraal staat in mijn werk, dan is het wel de liefde. Er zit niet altijd een boodschap in mijn nummers, maar dat is ook geen must voor me. Ik hou helemaal niet van 'moeilijke' muziek. Ik probeer dan ook muziek te maken die veel men sen leuk vinden en lekker wegluis- tert." Paradiso In Zeeland heeft Paul tot nu toe nog nooit opgetreden. Veel andere festi vals en podiums heeft hij sinds zijn doorbraak ondertussen wel al aange daan. Hoogtepunt tot nu toe was het uitverkopen van de Amsterdamse poptempel Paradiso. ,,Ik realiseer me maar al te goed dat zoiets heel bij zonder is, dus ik geniet er enorm van. Het is prachtig dat ik zulke optredens mag geven. Een hele tour mogen draaien is voor mij een hoogtepunt op zich, daar ben ik echt trots op. Ik heb ook al heel wat mooie samen werkingen met andere artiesten mo gen doen, onder anderen met Maan, Frenna en Roxeanne Hazes." Tot dusver schrijft Paul alleen nog in het Nederlands. In zijn eigen werk zal zijn moedertaal voorlopig nog de boventoon voeren. Qua schrijven denkt Paul er over zich meer met Engelse teksten bezig te houden. ,,Ik heb zelf niet direct de wens om in het Engels te gaan zingen, maar wil er wel wat meer muziek op schrijven. Er komt in ieder geval veel vette nieuwe muziek aan. Voorlopig komt het er nog niet van, maar ik wil na tuurlijk niets liever dan op bijvoor beeld Pinkpop of Lowlands optre den. Ik ben nog jong, maar draai on dertussen al heel wat jaartjes mee in de muziekwereld. Het grappige is dat mijn ouders eigenlijk niet muzikaal zijn. Het muzikale heeft er gewoon altijd bij me in gezeten." Tijdens de Ballade treedt Paul op zaterdagmiddag op het hoofdpodium op. Andere highlights die dag zijn Tim Akkerman, de Edwin Evers band en uiteraard de Lamaketta's. Wat twee jaar geleden bedoeld was als een eenmalig reünieconcert van laatstgenoemde band, is onderwijl verworden tot een volwaardig en jaarlijks terugkerend festival op 't Kopje van Kanada in Terneuzen. Op de vrijdag heeft de organisatie uitge pakt met het binnenhalen van Lil' Kleine en Frenna. Daarnaast komt Martijn Fischer, bekend van de musi cal over André Hazes, nummers zin gen van de iconische zanger. Traditi oneel is de zondag wat meer gericht op het jongste publiek met onder an dere een kids-disco. EN 4 REDENEN MEER Klassiek Klassiek donderdag 4 juli 2019 Bas Dingenouts 44 Paul Sinha Festival De Ballade in Terneuzen: morgen tot en met zondag. Ramón Jaffé nodigde om het Muziekfestival Middelburg 2019 af te sluiten violiste Lisa Jacobs (34) en The String So- loïsts Amsterdam uit. Lisa debuteerde toen ze 17 was met het Koninklijk Concertge bouw Orkest en kan inmiddels terugzien op een bloeiende carrière. Zij trad op in alle grote concertzalen en richtte in 2015 The String Soloïsts op, een in ternationaal strijkersensemble. Er wordt gespeeld zonder diri gent en het repertoire is breed: van barok tot hedendaagse mu ziek. Het ensemble zoekt naar 'ver geten' werken en is nieuwsgie rig naar nieuw werk. In Middel burg wordt eerst een Concerto voor viool en strijkers van Loca- telli gespeeld, met Lisa Jacobs als soliste. Daarna volgen wer ken van Tsjaikovski en Ysaye. Ramón Jaffé bewerkte de Vari- azioni op Une Larme van Ros sini voor cello en strijkers, waarin hij soleert. Na een vroege sonate van Suk worden drie swingende werken van Astor Piazzolla gespeeld, met als spetterend slotwerk Li- bertango. Zaterdag, Zeeuwse Concert zaal Middelburg, 20.00 uur In de reeks Kelder mans Concerten in Tholen verzorgen Teun Wisse (blok fluit) en Aljosja Mie- tus (klavecimbel) een recital met mu ziek van Italiaanse componisten die naar Engeland gingen en daar suc ces hadden. Teun Wisse studeerde fagot aan het conservatorium in Utrecht en daarna blokfluit bij Con rad Steinman aan de Scola Canto rum Brasiliensis in Zwitserland. Hij verzorgt concerten in heel Europa Zaterdag, Oude stadhuis, Tholen, 15.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 56