:V UIT THUIS 3 Drie dagen lang straattheater en muziek Trio Nebula opent Concertenreeks aan Brugge verwelkomt zomer met Cactusfestival donderdag 4 juli 2019 FESTIVAL ONDERSTROOM Kinderen zullen verwonderd zijn over de salto's van de acrobaten Het festivalhart ligt in Voor iedereen De maker belooft dat Pie in the Sky voor iedereen toegankelijk is. ,,Er is geen tekst. Je hoeft de taal niet te verstaan, want het is beeldend", legt ze uit. ,,Het is een abstractie, maar kinde ren zullen bijvoorbeeld ver wonderd zijn over de salto's van de acrobaten en het feit dat ze op hun hoofd en op elkaar staan." Er zit dus genoeg spek takel in, maar tegelijkertijd is er ook een diepere laag. „Uit eindelijk gaat het over hoe mensen omgaan met tegen slag. Tegenslag is vreselijk, maar kan ook mooi zijn, je kan er creativiteit of nieuwe ener gie uithalen. Toch wordt het juist vermeden en proberen we het uit de weg te gaan. Ik vind het interessant om te zien hoe mensen op verschillende manieren met tegenslag om gaan. Ik leer daar veel van." Visser hoopt dat mensen zich erin zullen herkennen. ,,Een ander deel van het pu bliek zal dan weer vooral on der de indruk zijn van de mu ziek. De muzikant gebruikt namelijk een elektrische gi taar, microfoon en synthesizer, maar we creëren ook geluid met het opblaasbaar object. Het toneelbeeld maakt dus ook muziek." Naast het produceren van Pie in the Sky geeft Visser ook workshops tijdens Onder stroom. ,,Die geef ik eigenlijk in het verlengde van de voor stelling", vertelt ze. ,,We staan open om feedback in de voor stelling te verwerken en als mensen zelf iets willen uitpro beren, kunnen ze onze tent binnenwandelen om het te le ren tijdens de workshop." Het gezelschap kan niet wachten om weer naar Vlis- singen af te reizen. ,,Er is zo veel te zien op het festival... En het wordt mooi weer! Volgens mij wordt het genieten voor ons." Muziek Muziek achteraf benaderen met vra gen en opmerkingen. We blij ven gezellig hangen om met elkaar na te praten." Het doel is om later naar Vlissingen terug te keren om de volledige voor stelling te tonen. ,,In 2018 heb ben we dat ook met Vita ge daan. We krijgen zoveel ver trouwen van Onderstroom, ik zou niet meer zonder het festi val kunnen. Het is echt een co productie." GO Lennie Visser Het zomerse Festival Onderstroom wordt georganiseerd door Cultuurwerf Vlissin- gen. Tijdens het festi val is er drie dagen lang van alles te bele ven aan straattheater en muziek in Vlissin- gen. De openingstijden zijn: morgen 16.00 - 00.00 uur, zaterdag 13.00-00.00 uur en zondag 13.00-22.00 uur. het Bellamypark en is gratis toegankelijk, evenals het straatthea ter, maar die artiesten gaan wel met de pet rond. De Festival Spe cials hebben betaalde entree. Naast Pie in the Sky zijn dat Koude Kermis, Het Circus van de Mens, Stadswild en De Clown. Het volledige pro gramma is te vinden op festivalonder- stroom.nl. 5* A Pie in the Sky foto ROOS DE BOLSTER Pie in the Sky, Festival Spe cial op Festival Onderstroom, morgen zaterdag en zondag in de tent aan de Spuistraat in Vlissingen. Tickets: vijf euro. De reeks Zomeravondcon certen aan Zee in West- Zeeuws-Vlaanderen begint met een bijzonder recital verzorgd door het Trio Ne bula (foto). De blokfluitiste Monica Schmidt Andersen stichtte het ensemble in 2010. De combinatie van blokfluit, saxofoon (Els van der Weij) en percussie is speciaal. Sinds dit jaar verzorgt Mer- vyn Groot het slagwerk. Drie jonge musici die een ontdekkingstocht maken door verschillende stijlperi oden. Zij zoeken naar de nieuwe kleuren in de he dendaagse muziek en wil len met spannende inter pretaties deze muziek toe gankelijker maken voor een breed publiek. Hun benadering van de mu ziek is niet alleen interes sant voor de toehoorders, ook componisten willen graag voor deze combinatie schrijven. Het trio treedt re gelmatig op tijdens kam er- muziekfestivals in Soandi- navië, Nederland en België. Het programma Fata Mor gana klinkt avontuurlijk met moderne composities van Rasmus Zwicki, Luc Hout kamp, S0ren Monrad en Rasmus Zwick en Fata Morgana van Villalobos. Woensdag, N.H.-kerk, Dorpstraat in Nieuwvliet, 20.00 uur Domend weekend maakt Brugge zich op voor de verwelkoming van de zomer in de vorm van het Cactusfestival. Dat doet de ntad al 38 jaar lang op deze wijze. Tijdens het driedaags muzikaal festijn betreedt een reeks nationale en internationale artiesten het podium in het loverrijke en fraai ver lichte Minnewaterpark. De organisatie kiest voor 'een festival op mensenmaat'. Met circa 25.000 bezoekers geldt het als klein festival. Volgens The European Festival As sociation zelfs het 'Best Small European Festival'. Deze 38e editie van het Cactusfestival biedt optredens van onder anderen Reena Riot, Bloc Party, Joe Jackson, Dead Man Ray, dEUS, Band of Horses, Trixie Whitley, Aldous Harding en Mono. In het park staan SHMCB foodtrucks voor de gezond etende mens, er zijn activiteiten voor de spelende mens en kinderanimatie. Morgen (uitverkocht); zaterdag: 11.00 - 01.00 uur; zondag: 11.00 - 01.00 uur, Min newaterpark, Brugge; cactusfestival.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55