Even is het leven anders Sf Tijd voor muziek, festivals en meer 2 MINIATURES Theater Festival Onderstroom komt er weer aan: drie dagen theater en muziek in de Vlissingse binnenstad. Een van de hoofdacts is de acrobatische circusperformance Pie in the Sky van het Amsterdamse Boost Producties. Lennie Visser is de maker van de voorstelling. Funky Fair Heinkenszand The Fatal Flowers Uitgelicht Als er iets is dat uit voorgaande jaren van de Zomer van Antwerpen is blijven han gen, dan zijn het wel grote Reus, kleine Reus en dito Reuzin. En ook de Sultan der In- diën met zijn Olifant. Dan had je nog de enorme Duiker en ten slotte dwaalde in 2015 Oma Reus nog eens door het centrum. Mega- manifestaties die honderdduizenden naar de stad lokten. Allemaal het werk van Royal de Luxe. brengt met reusachtige marionetten (vorig jaar nog te zien in Leeuwarden Culturele Hoofd stad) verrast met spektakel dat volledig is afge stemd op de plaats waar het zich afspeelt. En dat de stad nadien blijvend met andere ogen doet bekijken. Het gaat zelfs zover, dat de criminali teit in de weken van opvoering gevoelig daalt. Even is het leven anders. Nu is Royal de Luxe terug. Maar met iets to taal nieuws, letterlijk minder groot, maar het is wel de bedoeling dat de voorstelling even 'mindblowing' is. Miniatures heeft misschien iets meer van klassiek straattheater (bijvoor beeld de menselijke maat, een vaste speelplek, tribunes), maar wil ook nu weer de grenzen van de verbeelding ver- Miniatures heeft misschien iets meer van klassiek straattheater van Royal Airlines is zo goed in zijn vak dat hij op een dag achter zijn stuur- knuppel in slaap valt. De auto-pilot staat aan, dat wel. Wij rei zen mee in zijn bi zarre droom, waarin hij van grote afstand neerkijkt op de wereld daar beneden. Een reis naar 'de andere kant van de spiegel', zoals Alice indertijd. er van heel hoog uit als miniatuurtjes en daar zijn grappige dingen mee te doen. Schitterende visuele, auditieve en pyrotechnische effecten verbazen en verbijsteren, doen naar adem hap pen en diep inhalen. En dat allemaal gratis, voor wie op tijd komt (deuren twee uur tevoren open). MUZIEK TOP3 mil m ie in the Sky is de Engelse term voor luchtkas teel", vertelt Lennie Visser. ,,Een luchtkas teel is een soort bubbel die je zou willen bereiken, maar die misschien wel onbereikbaar is. Wij werken met opblaasbare objecten: die staan voor dat luchtkasteel. De spelers zoeken manieren om het kasteel te be reiken en onder controle te krijgen en ondervinden daarbij weerstand of juist stimulans." Boost Producties werd in 2015 opgericht en komt voort uit Circuswerkplaats Boost. Pie in the Sky is de derde voorstel ling die het gezelschap uit brengt. ,,Ik kom zelf uit de danswereld en heb later nog een pedagogische circusoplei ding gevolgd. Ik wilde heel graag voorstellingen maken. Mijn man Jelle Engel is desig ner en ontwerpt alle sets. Hij de objecten, ik de beweging: het was meteen goede samen werking." Acrobatisch theater Gaandeweg vonden ze drie acrobaten en een muzikant. Sinds vorig jaar werken ze ook samen met componist Jona than Bonny. ,,We maken beel dend acrobatisch theater. We hebben de mens met acrobati sche bewegingen en daarbij objecten die mogelijkheden of weerstand bieden. Aan deze voorstelling hebben we ook livemuziek toegevoegd die net als het object stimuleert en weerstand biedt. Het is een spannende uitdaging om mu ziek, bewegingen en objecten samen te laten komen." Vlissingen krijgt een sneak peak van de voorstelling die in september in première gaat. Visser: ,,We brengen een korte versie van zo'n twintig minu ten. De voorstelling is in prin cipe af, maar we willen kijken hoe het publiek reageert. De reacties van het publiek ver werken we in de detaillering van de show." Het is niet de eerste keer dat Boost Produc ties zo werkt. ,,In 2017 deden we dit ook al op Festival On derstroom, met de voorstelling Vita. We toonden previews en kregen van het festival alle vrij heid om van alles aan onze voorstelling te veranderen. De organisatie gaf ons veel ruimte en dat werkte fantastisch. Het was super gaaf dat het publieke zo dicht betrokken was." Het theatergezelschap is erg" open. ,,Mensen kunnen ons 3 REDENEN OM UIT TE GAAN... Kermis Willem Nijssen is theater liefhebber. Hij schrijft over allerlei voorstellin gen. Wat: 'Miniatures', Royal de Luxe Waar: Bosuilstadion, Jan Welterslaan, Deurne Wanneer: t/m zondag 7 juli, 16.00 uur Deze Franse theatergroep, die straattheater leggen. Het idee: de piloot De rampen die onze planeet bedreigen, zien Drie livealbums die de oorspron kelijke liedjes nog mooier maken dan ze al zijn: Rosemary Gar lic - A step out side Laat je meevoe ren op de prach tige en subtiele dromerige folk van Anne van den Hoogen en haar band. The Fatal Flo wers - Radio Sessions 1985 1990 Live is de rock van de Amster damse band nog intenser, rauwer, vetter en gevoeli ger. THE 1975 LIVE RECORDINGS Bob Dylan - The Rolling Thunder Revue: the 1975 live recordings Deze liveopna mes behoren tot de beste die Dylan ooit gaf. Ze bekijken kan ook, dankzij de gelijk namige film op Netflix. donderdag 4 juli 2019 B Scène uit Miniaturesvan Royal de Luxe. FOTO VICTOR TONELLI GO Pogen een luchtkasteel te bereiken Gertie de Boey Vlissingen Tijd om eropuit te gaan! De redactie heeft uit het ruime aanbod van muziek, festi vals en meer voor ko mende week een selectie gemaakt. Hiernaast drie tips, op de volgende pagina's nog eens vier. Tijdens het kermisweekend in Heinkenszand staan er al lerlei feestelijke evenementen gepland. Zaterdag zorgen ruim 250 kraampjes in de Dorpsstraat en Stationsweg voor de langste braderie van Zeeland. Verspreid over de braderie is er straattheater, een kinder vrijmarkt, boerenmarkt en er zijn uiteenlopende demonstraties. Op het Van der Biltplein begint om 13.00 uur een Funky Fair met een springpa- leis en schminken voor de kinderen. Het evene ment wordt afgesloten met optredens van dj's als Panic&Stanton en Sound Connection. Zaterdag, centrum, vanaf 09.30 uur: Kermis- weekend Heinkenszand met braderie en Funky Fair Radio Sessions 1985-1990r k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54