De Vos sprint Pleijte eruit in Zoutelande ZEELAND 19 VOETBAL ZEEUWS ELFTAL NK Lokomotiva Zagreb zet met elf nieuwe namen het Zeeuws elftal in de tweede helft simpel opzij. Het wordt 1-7. Het Zeeuws elftal bleek gisteren een paar maten te klein voor NK Lokomotiva Zagreb. Halverwege was de stand 1-2 en kon het duel nog alle kanten op, maar elf verse Kroaten trapten na de rust het gas pedaal flink in: 1-7. ,,Bravo, bravo'', klonk het na de 1-4 van Domagoj Drozdek, die de bal na 62 minuten met een harde schuiver achter doelman Mitchell Braafhart plaatste. Het groepje Ne derlandse Kroaten op de tribune kon in de tweede helft veelvuldig klappen. Het Zeeuws elftal kwam er niet meer aan te pas, Lokomo- tiva Zagreb was heer en meester. Vleugelflitser Drozdek zou nog twee keer scoren en zo zijn loep zuivere hattrick completeren. „Vooraf merkten veel mensen op: geen wereldnamen. Maar wat ver wacht je bij de nummer zes van de Kroatische competitie?'', sprak één van de Nederlandse Kroaten, die afkomstig was uit Vlissingen. ,,Nee, ik ben geen fan. Ik ben hier als voetballiefhebber, neutraal.'' De toeschouwers konden voor de pauze genieten van een mooie strijd. Het Zeeuws elftal was com petitief en drong Lokomotiva Za greb terug. ,,Ik vind dat we op ba sis van het veldspel en de kansen verhouding minimaal gelijk had den moeten staan'', analyseerde Zeeuws elftal-coach Dolf Roks na afloop. De ruststand was echter 1 2. Na 42 seconden kon Lokosi al juichen, toen Marku Albion langs linksback Klaas van Hecke glipte en de bal panklaar legde voor Marko Tolic. De sterke aanvaller was na een halfuur ook verant woordelijk voor de 0-2. Brian Meulmeester kreeg nog een handje tegen diens strafschop, maar het was niet voldoende. Op slag van rust mochten ook de Zeeuwse amateurs aanleggen vanaf elf meter. Steve Schalkwijk bleef ijzig kalm en tekende voor de ruststand. Zowel het Zeeuws elftal als Lo- komotiva Zagreb trad na de rust aan met elf andere namen. Waar de ploeg van Roks amper nog van eigen helft af kwam, ging het bal- We hebben niet als team verdedigd en aangevallen. Zeeuws elftal-onwaardig - Dolf Roks letje bij de Kroaten moeiteloos van voet naar voet. Tot genoegen van executive director Dennis Tudasic. ,,Dit is één van de jongste teams in Europa'', sprak hij. „Negentig pro cent van onze inkomsten halen we uit transfers. Jonge spelers ont wikkelen en doorverkopen; dat is ons model. In de nationale ploeg die vorig jaar de WK-finale haalde, zaten zes voormalige Lokomotiva- spelers. Roks was minder blij. ,,De tweede helft vond ik eigenlijk niks. We hebben niet als team ver dedigd en aangevallen. Een beetje Zeeuws elftal-onwaardig. Dat heb ik de jongens ook gezegd. Ik ben het niet gewend van ze, kan een keer gebeuren.'' De positieve punten zaten dus in de eerste 45 minuten. Abdoe Abdenbi zette vorig jaar Feyen- oord-middenvelder Yassin Ayoub te kakken en speelde ook gisteren weer een prof door de benen. Hij combineerde op de linkerflank veel met Van Hecke. Op het mid denveld toonde Hiep Nguyen zijn gretigheid en bravoure. Met een vrije trap - zijn handelsmerk was de debutant tevens dicht bij een treffer. De kans is aanwezig dat het Zeeuws elftal deze zomer nog een keer in actie komt. ,,We hebben de optie om op vrijdagavond 19 juli tegen Jong Ajax te spelen en zijn in gesprek met een aantal clubs. Ech ter, op zo'n korte termijn de orga nisatie op orde krijgen, is geen si necure'', aldus bestuurslid Harry Koster. „Geïnteresseerde clubs mogen mij bellen.'' flink terug. Overgaauw beperkte de schade met Adan, De Kok en Vas- seur op een flinke afstand. De Vos en Pleijte stoomden lek ker door, waarbij De Vos uiteinde lijk aan het langste eind trok. Pleijte pakte plek twee, voor een ontke tende Overgaaw, die in zijn woon plaats de derde stek overall pakte. Floris Wllleboordse bouwde zijn race goed op en kwam op plaats vier binnen, voor De Kok, Adan en Har mes die flink wat inleverden. Bij de vrouwen maakte Saman- tha Luitwieler er een onewomans- how van. Ze finishte winnend in 36.53 minuten. Leonie Ton deed in Zoutelande wat snelheid op, na de 24 uur van Basel en het Belgisch kampioenschap 100 kilometer, en finishte knap tweede in 40.48. Ly- dia Kleinjan hield favoriete Monica Sanderse krap achter zich. De nieuwe afstand van 3 kilome ter was voor Otto Meij en Kyra van de Voorde. Volgende week is de tweede wedstrijd van het Straten- loopcircuit, in Yerseke. Meteen na de start werd er al een kopgroep gevormd, met Erwin Harmes, Patrick de Vos, Tim Pleijte, Erwin Adan, Ralph Wiessner en Ronny Overgaauw. In de tweede ronde van 3.3 kilometer sloegen De Vos en Pleijte een flink gat, waar Harmes de dupe van was. Hij viel donderdag 4 juli 2019 GO Verse Kroaten geven flink gas De Kroatische keeper (zwart) houdt zijn doel schoon bij een corner van het Zeeuws elftal (witte tenues). foto marcelle davidse Stefan Maas Kapelle 3 Bij de start van het Straten- loopcircuit in Zoutelande was gisteren met de drie kilometer een nieuwe afstand. Meij en Van de Voorde wonnen. Een beeld bij de start van het Stratenloopcircuit in Zoutelande. FOTO RUBEN OREEL Zoutelande De eerste wedstrijd voor het Koole Sport Stratenloopcircuit leverde gisteravond meteen een pittig spektakel op. Patrick de Vos was na een eindsprint met Tim Pleijte de snelste in 31 minu ten en 26 seconden, op drie se conden gevolgd door de jarige Pleijte. Sjaak Sinke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47