18 ZEELAND De Lezerstour-tips van Brian van Goethem El Hattach vertrekt wéér naar Indonesië Vrouwenvoetbal is een derby rijker Drie Zeeuwse amazones naar EK Profwielrenner Brian van Goe them, uitkomend voor Lotto-Sou dal, biedt graag een helpende hand aan de vooravond van de Tour de France. ,,Team Ineos mag dan geen Chris Froome aan het vertrek heb ben, maar het blijft de te kloppen ploeg met Egan Bernal en Geraint Thomas (de winnaar van vorig jaar)", is de inwoner van Philippine stellig. Wie deze winter had gezegd dat Bernal de topfavoriet voor de Tour de France zou zijn, werd ongetwij feld voor gek verklaard. Zeker om dat titelverdediger Thomas en vier voudig Tourwinnaar Froome de ploeggenoten zijn van de Colombi aan. Maar het kan echter snel gaan. Door een onbenullige val met de sastreuze gevolgen tijdens een tijd ritverkenning van het Critérium du Dauphiné moet Froome de Ronde van Frankrijk namelijk aan zich voorbijlaten gaan. Ook was het lange tijd twijfelachtig of Thomas zou starten, na zijn val en opgave in de Ronde van Zwitserland. Op die manier is Bernal plotsklaps flink in de pikorde gestegen. Van Goethem geeft hem een goede kans op de eindzege. ,,Hij rijdt dit jaar zó sterk en had natuur lijk een perfecte generale met eind- Zaalvoetballer Khalid El Hattach vertrekt op nieuw naar Indonesië. De Vlissinger, die eer der onder meer voor Groene Ster speelde, komt van augustus tot april uit voor BTS Sura baya. Het is de vijfde keer dat de Walchenaar het avontuur in het Aziatische land aangaat. ,,Ik ben blij en verheugd te laten weten dat ik vanaf augustus tot april in Indonesië zal spe len'', schrijft El Hattach op zijn facebookpa- gina. ,,Ik zal voor één van de grootste clubs uitkomen, namelijk BTS Surabaya.'' Bij die club wordt hij herenigd met een oude bekende. Tholenaar Hicham Benhammou, met wie El Hattach onder meer bij Groene Ster Vlissingen al samenwerkte, is de trainer. In de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal voor vrouwen staat vanaf komend seizoen een derby op het programma. IJzendijke en Sparta/JVOZ treffen elkaar. de combiclub pakte afgelopen seizoen de titel in de tweede klasse en promoveerde zo naar de eerste klasse. IJzendijke kwam al uit in die competi tie. Beide ploegen troffen elkaar afgelopen sei zoen in het bekertoernooi. Hontenisse is in de eerste klasse D van het zondagvoetbal ingedeeld bij rivaal Antibar- bari, waarmee het afgelopen seizoen om de ti tel streed in de tweede klasse. Hontenisse pro moveerde uiteindelijk via de nacompetitie. Tijdrit Prijzen Afzegging Quote van de dag 'In mijn optiek had de club er alles aan moeten doen om hem te behouden.' PAARDENSPORT Drie Zeeuwse amazones zijn geselecteerd voor het Europees kampioenschap dressuur, dat later deze maand in Italië wordt verreden. Annemijn Boogaard uit Oudelande is opgeno men in de selectie voor junioren. De afgelo pen weken rijdt ze met Fullspeed TC met de besten mee en dat wordt nu beloond met een EK-plaats. In het Onder 25-team zijn Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen en Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke opgenomen. Beiden hebben al de nodige ervaring op het hoogste niveau, onder meer bij de Young Riders en het U25-team. winst in de Ronde van Zwitser land'', vertelt de Zeeuws-Vlaamse coureur. ,,Bernal zette daar boven dien een goede tijdrit neer. Dat zou je niet direct verwachten van hem, gezien zijn tengere gestalte, maar zo zie je maar. Ik denk dus dat veel concurrenten schrik van hem gaan hebben." Snelste sprinter Ook ziet de Zeeuw goede kansen voor de Nederlanders. ,,Steven Kruijswijk (ploeggenoot van Antwan Tolhoek bij Jumbo-Visma) is mis schien wel aan zijn con- stantste seizoen ooit be zig. Hij is denk ik meer dan ooit tevoren een kanshebber voor het po dium in de Tour de France", voorspelt Van Goethem, die ook Nederlandse etappezeges verwacht „Want verder heeft 1 Jumbo-Visma denk ik i de snelste sprinter van dit moment in huis, met Dylan Groene- wegen. Wat dat be treft zie ik het dus rooskleurig in voor de Neder landers." Tot slot verwacht de 28-jarige coureur van het Belgische Lotto- Soudal het nodige van zijn ploegge noten. ,,Ik heb Caleb Ewan (net als Groenewegen een sprinter) na tuurlijk van dichtbij bezig gezien in de ZLM Tour en hij was daar zeker in orde. Dat blijkt wel uit zijn rit- zege in de slotetappe'', zegt de Zeeuw over zijn ploegmakker. ,,Bo- vendien is hij net vader geworden, dus ik kan me voorstellen dat hem dat extra vleugels gaat geven. Het zal voor hem lastig worden om in de biljartvlakke etappes te win nen, maar in de wat lastigere etappes is hij natuurlijk één van de topfavorieten. Ik sluit één of twee ritzeges zeker niet uit." De Tour de France van 2019 is er overigens één zonder Zeeu wen. Van Goethem zelf kreeg van zijn ploeg Lotto-Soudal geen startbewijs, wat geen echte verrassing mag heten. Ook Antwan Tolhoek, die vorig jaar nog debuteerde in de Ronde van Frankrijk en die koers toen afsloot als de nummer 37 van het algemeen klasse ment, is niet van de partij. Jumbo-Visma nam hem eerder dit jaar al mee naar de Ronde van Italië. De grootste afwezige is misschien wel Marco Minnaard. Hij reed de Tour de France de afgelopen twee keer uit, maar kreeg dit jaar geen uitnodiging van zijn ploeg Wanty-Gobert. donderdag 4 juli 2019 Egan Bernal (rechts) als knecht van Geraint Thomas in de Tour van vorig jaar. foto peter de jong/ap 'Bernal rijdt dit jaar zó sterk' Zaterdag is het weer zover. Dan gaat in Brussel met de Tour de France de grootste wielerkoers ter wereld van start. Geen Chris Froome en ook geen Tom Du- moulin, beide favorieten haak ten af voor de Ronde van Frank rijk. De wielerliefhebbers staan dus voor een lastige opdracht bij het invullen van de Tourpronos- tiek. Zo ook de deelnemers van de Lezerstour van deze krant. Job de Feijter Philippine ZAALVOETBAL VOETBAL 2S.11 Wielrenner Thijs de Lange uit Kattendijke reed gisteren een tijd van 25.19 minuten in de Tacx klim- tijdrit van Vaals. Hij was de snelste op de klim en pakte zo de bergtrui over. 1 2 De Zeeuwse dressuurama- zones Stepha nie de Frel en Marijke van Giesen waren in het Gelderse Beuningen goed op dreef. In de Grand Prix pakte De Frel het goud en ging Van Giesen er met het zilver van door. 4 De Verhage- Lemahieu Cup, een Zeeuws Vlaams voorbe- - Jeroen Veldmate over het ver trek van Vlissinger Istvan Bakx (foto) bij Go Ahead Eagles. Afge lopen seizoen waren zij nog ploeg genoten bij de eerstedivisionist uit Deventer. Sparta/JVOZ (rood-wit) en IJzendijke troffen elkaar al in de beker. foto carla vos reidingstoer- nooi in Schoon- dijke voor voet balploegen, is een deelnemer kwijtgeraakt. Hoofdplaat heeft afgezegd, waardoor er nog vier teams over zijn. Brian van Goethem. FOTO PHOTO NEWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46