MIJN FOTO ZEELAND 17 Iedereen heeft wel een foto waar een verhaal achter zit. Dat verhaal tekenen wij graag op. Vandaag: Ruud Fredriks (64) over zijn aandeel in het succes van Max Verstappen. B: Elf jaar geleden stond er een 10-jarig mannetje met zijn vader op de stoep bij motorzaak Tovami in Goes. Het bleken Max en Jos Ver stappen, die naarstig op zoek wa ren naar een testbank om de kart van junior technisch te tunen. Ei genaar Ruud Fredriks deed naar eigen zeggen snel zaken met de Limburgers, produceerde een test- bank en bracht het apparaat enkele weken later naar Maasbracht. Daar is de foto gemaakt, bij het dakdek- kersbedrijf van Richard Pex. Diens zoons waren namelijk teamgeno ten van Max Verstappen in de kart. ,,Jos heeft verschillende testban- ken bekeken en vond die van mij de beste", herinnert Fredriks zich. Pa Verstappen wilde niets aan het toeval overlaten en zijn talentvolle zoon het beste materiaal geven. ,,Max begon met echt snelle karts", aldus Fredriks. ,,Toen dat ventje hier stond, kon je al een beetje zien dat er wat in zat. Een kloon van Jos, met die oogjes. Maar hij zei niet zoveel, hoor. Het enige wat Max zei, was: 'ik word later For mule 1-coureur'. Een ventje van tien jaar, haha. Het is gelukt, klasse." Terug naar de foto. Jos Verstap pen, zittend in de kart, zoekt met Het enige wat Max zei, was: 'ik word later Formule 1-coureur'. Een ventje van 10 jaar Fredriks naar de juiste afstelling. Max ontbreekt. ,,Hij zat toen op school, denk ik." Desalniettemin vindt Fredriks het een mooi plaatje, waar hij trots op is. ,,Ik heb van Jos de verzekering gekregen dat ik 'm overal mag gebruiken", zegt de inwoner van Goes. ,,Op onze website, voor reclamedoel einden. 'Tot in eeuwige dagen', zei hij." Contact met de familie Ver stappen heeft Fredriks niet meer. ,,Nee, dat is inmiddels zo ver weg", legt hij uit. ,,Ik heb wel Jos' tele foonnummer nog, hoor. Ik denk dat-ie kaarten voor een Grand Prix zo regelt, maar daar wil ik niet van profiteren. Het zal wel een keer lukken, maar er zijn zoveel men- sen die ooit wat betekend hebben voor hem. Ik heb alleen een test- bank aan 'm verkocht." Fredriks kan wel zeggen dat-ie een klein aandeel in de racecar rière van Max Verstappen heeft. ,,Zeker", bevestigt de motorfreak. ,,Als je een product produceert, ie mand heeft er profijt van, wordt wereldkampioen en Formule 1- coureur; natuurlijk ben je dan trots." Interessant De foto heeft geen prominente plaats in huis, maar wordt digitaal zorgvuldig bewaard. ,,Zo erg is het ook weer niet", lacht Fredriks, die Tovami runt met zijn vrouw Ria en zoon Johan. ,,Op de site is mooi zat. Het is zakelijk interessant, hè. Mensen zien dat Jos Verstappen een bank gekocht heeft van je." donderdag 4 juli 2019 GO Max heeft 'n Goese testbank Stefan Maas -Ruud Fredriks Jos Verstappen, zittend in de kart, zoekt met Ruud Fredriks naar de juiste afstelling. Max ontbreekt. foto privécollectie M Ruud Fredriks, eigenaar van motorzaak Tovami in Goes. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45