Sportcentrum loopt vertraging op Organisatoren werken samen bij kermisweekend BEVELANDEN EN THOLEN 13 WESTERSCHANS HOOGSTE PUNT De kans bestaat nog altijd dat in het plan Westerschans in Goes een hotel komt. 'Binnenkort hebben we er weer een gesprek over', liet directeur Maarten Sas van woningcorporatie RWS gisteren weten. Dat deed hij tijdens een fees telijk moment op de bouw plaats van het project bij de Ringbrug, pal aan het kanaal. Het bereiken van het hoogste punt van het eerste gebouw werd daar ge vierd. In dat eerste pand van Wes terschans komen huurapparte- menten, kadewoningen, een su permarkt (Albert Heijn) en een winkel met onder meer kaas en noten. Een hotel is tot nu toe altijd als 'mogelijkheid' genoemd in de plannen voor Westerschans. De kans dat zo'n voorziening er daad werkelijk, komt is aanzienlijk. RWS en vastgoedbedrijf Marsaki voeren volgens Sas serieuze ge sprekken met Fitland. ,,Deze on derneming heeft interesse om in Westerschans een hotel met sport- en wellnessvoorzieningen te gaan uitbaten.'' Een eventueel hotel zou het derde gebouw van Westerschans worden. Het tweede, waarvoor de voorbereidingen net zijn begon nen, krijgt koopappartementen en winkels. Twee daarvan zijn al be kend: groente- en fruitwinkel Fruitshop en bloemenwinkel Prima Flora. Van de 29 koopappar tementen zijn er volgens Sas al twintig verkocht. Het tweede complex van Westerschans wordt waarschijnlijk eind 2020 opgele verd. Maar gisteren was het dus feest, omdat het eerste gebouw z'n Het ijsbuffersysteem werkt. Wij geloven erin hoogste punt heeft bereikt. Hierin komen behalve de supermarkt en de kadewoningen liefst 70 huur- appartementen. De inschrijving daarvoor is nog niet opengesteld, maar Sas merkte knipogend op dat het waarschijnlijk geen probleem zal worden om ze te vullen. ,,Zeker niet de appartementen op de bo venste etages. Die krijgen een prachtig uitzicht.'' Het pand wordt straks ver warmd door het 'ijsbuffersys- teem'. Daarvoor is aan de zijde van de Ringbaan een enorme bak met een diameter van twaalf meter en een diepte van vierenhalve meter aangelegd. Deze wordt later ge vuld met water. Daar wordt de warmte uitgehaald, waardoor het water bevriest. Met de energie die daarbij vrijkomt worden de wo ningen verwarmd. RWS paste het systeem eerder al toe in Goes- West. Dat was toen volgens Sas nog echt een experiment. Er wa ren de nodige kinderziektes. Bo vendien bleek het systeem voor grondgebonden woningen best duur te zijn, vanwege de aanleg van meerdere 'ijskelders'. In Westerschans is dat een ander verhaal. Daar is één grote bak aan gelegd voor alle appartementen. Van experimente ren is volgens Sas bovendien geen sprake meer. ,,Het systeem werkt. Wij geloven erin.'' Elders in bin- nen- en buitenland worden vol gens hem al gebouwen succesvol met een ijsbuffer verwarmd, waaronder appartementencom plexen, kantoren en zelfs een ge meentehuis. De Albert Heijn kan waarschijn lijk aan het eind van het jaar de deuren al openen. De huurappar- tementen in het eerste gebouw worden waarschijnlijk in maart opgeleverd. Westerschans is één van de twee deelprojecten uit het voormalige plan Goese Schans (waarbij het hele havengebied zou worden omgevormd tot woon wijk) die nog worden uitgevoerd. Het andere is de woonwijk Goese Diep. HEINKENSZAND Het jaar lijkse kermisweekend in Hein- kenszand moet nog beter op de kaart worden gezet. Met dat doel slaan diverse partijen uit het dorp de handen ineen. ,,In voorgaande jaren deden we allemaal ons eigen ding'', vertelt Marc Langebeke, die namens de horeca bij het eve nement is betrokken. ,,We werkten als het ware langs el kaar heen.'' De partijen die nu samen de schouders onder het kermisweekend zetten zijn de winkeliers, de solex-commis sie, Wielerstichting Vitesse, SFAER Events en Funky Fair. Volgens Langebeke zullen be zoekers nog niet veel merken van de betere samenwerking. Die is in eerste instantie vooral gericht op het verbeteren van de promotie. ,,We willen meer bezoekers uit omliggende dor pen trekken.'' Het kermis- weekend begint vrijdagavond met de wielerkoers. Zaterdag vindt de braderie plaats, vol gens de organisatoren de lang ste van Zeeland. 's Avonds is er een feest van Funky Fair op het Van der Biltplein. De zondag staat in het teken van de solex race. Party DJ W zorgt voor een muzikale afsluiting. ,,De vertraging komt door de uit voerige marktconsultatie en het uitgebreide overleg met de gebrui kers", aldus wethouder Jon Hersel- man. ,,Zoals het er nu uitziet is alles in het voorjaar van 2022 klaar. Dan kan de accommodatie worden opgele verd en kan er proefgebruik plaats- vinden." Het overleg met de be trokken verenigingen is inmiddels afgerond volgens Herselman. ,,Vo- rige week is in De Vroone de afslui tende bijeenkomst geweest, waar met de gebruikers het Pakket van Sporthal wordt groter en er komt een turnzaal bij Eisen is besproken. Daarbij waren vertegenwoordigers van vijfvereni gingen aanwezig. Dat is misschien niet veel, maar daaruit kunnen we concluderen dat de overige vereni gingen al tevreden zijn. Anders wa ren ze er wel geweest." Volgens Herselman heeft het uit gebreide overleg met gebruikers tot enkele 'kwaliteitsaanpassingen' ge leid. ,,Zo komt er een kleine vergro ting van de maat van de sporthal. Dat is op verzoek van drie vereni gingen. Verder is er een turnzaal toegevoegd en komt er een multi functionele ruimte bij. Die kan ge bruikt worden door scholen of door andere groepen. Dat heeft ook zo zijn voordelen voor de exploitatie." De nieuwe sportaccommodatie moet het oude Groene Woud ver vangen. Zodra het nieuwe complex er staat wordt het oude gesloopt en kan er begonnen worden met de in richting van de openbare ruimte rondom de sporthal. In die inrich ting worden ook zaken als fietsen stallingen en laadpalen meegeno men. donderdag 4 juli 2019 GO Fitland denkt aan hotel langs kanaal Rob Paardekam Goes -Maarten Sas, directeur RWS De oplevering van het nieuwe sportcentrum in Kapelle loopt, voordat er überhaupt één steen is gelegd, al negen maanden vertraging op. De bedoeling was om in de zomer van 2021 open te gaan maar dat gaat nu op zijn vroegst in het voorjaar van 2022 gebeuren. Willem Adriaansens Kapelle Het bereiken van het hoogste punt werd gevierd door twee mensen te laten abseilen van het gebouw. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41