Geen boterhammetjes van thuis, maar aardappels uit de schooltuin IN DE REGIO 12 BEVELANDEN EN THOLEN Leefbaarheid Kruiningen 11 MIJN DORP, MIJN STAD Joeri Wisse Kruiningen De enquête is overigens maar door zo'n vijftig mensen inge vuld. Een erg magere score voor een dorp met meer dan 4000 in woners, zeker in vergelijking met Rilland waar een zelfde vragen lijst veel meer respons opleverde. De verantwoordelijke wethou ders Kees Verburg en Dirk Ver burg vinden het vanwege het ge brek aan belangstelling niet meer nodig om het onderzoek naar leefbaarheid in andere dorpen te houden. De projectgroep leef baarheid wordt daarom opgehe ven. Bewoners kunnen bij sociale teams, klankbordgroepen en dorpsraden terecht om hun klacht over de openbare ruimte via een app melden. Hoorzitting Johan van Velzen, secretaris van de dorpsraad Kruiningen vindt het een gemiste kans dat Rei- merswaal de dorpsraad niet heeft ingeschakeld om samen de en quête op te zetten. Hij zou het toejuichen wanneer het college van burgemeester en wethouders nieuwe manieren zoekt om in contact te komen met de bevol king. ,,Vroeger hield het college elk jaar per dorp een hoorzitting. Daar kwam duidelijk naar voren wat er leeft onder de mensen. De burgemeester houdt nu wel een spreekuur, maar het is ook niet verkeerd als mensen rechtstreeks contact hebben met de wethou ders van de partijen waarop ze kunnen stemmen." Van Velzen noemt de uitkomsten van de en quête 'redelijk voorspelbaar'. ,,Aan verloedering kan de ge meente niet veel doen. En hon denpoep... Misschien helpt het als de boa meer op straat is. Maar dat is ook lastig met één boa voor ze ven dorpen." Van Velzen hoopt dat Reimerswaal het aantal uren voor handhaving uitbreidt. Hardrijders Verder komt uit de enquête naar voren dat Kruiningers zich ook er geren aan hardrijders. Ze roepen de politie op om op snelheid te controleren in het dorp. De ge meente belooft hierover na te gaan denken. Door de inrichting van wegen probeert Reimerswaal hardrijden te ontmoedigen en meer parkeerruimte te maken. De laatste tijd zijn de Slotstraat en Van Leeuwenhoeklaan al aange pakt. Binnenkort is de Concordia, de toegangsweg van Kruseveer, aan de beurt. Bewoners van deze wijk hebben nog een specifieke klacht: het ge brek aan speelruimte. Hoewel de eerste huizen er al bijna tien jaar staan, is er nog steeds geen speel tuin aangelegd. Daar komt deze zomer verandering in, meldt de gemeente. Aan verloedering van tuinen en huizen en overlast van hondenpoep kan Reimerswaal bovenop de bestaande maatrege len weinig extra doen. Te midden van al dat moois vier den de 73 leerlingen van obs De Vliete in Wissenkerke gisteren hun oogstfeest: een grote geza menlijke maaltijd waarbij de ge wassen uit de schooltuin op het menu stonden. Jelle Dees (12) uit groep 8 werkt aan een picknick- bank een bordje aardappels naar binnen, die even daardoor door meester Sjoerd Slotema zijn ge bakken boven een houtvuurtje. ,,Je hoeft er niet heel veel voor te doen. Iedere klas kreeg eigen gewassen en dieren, zoals schoolkippen Alleen water geven en beetje on kruid wieden. En dat is het wel. En we hebben ook nog bieten en wor tels gezaaid, maar die worden pas volgend schooljaar geoogst." Schoolkippen Dat is net te laat voor Jelle, hij zit dan al in Goes op school. Maar an dere kinderen en ouders kunnen er nog wel van smullen. ,,Alles wat na de vakantie geoogst wordt, be- waren we voor de gezamenlijke barbecue aan het begin van het schooljaar'', zegt natuurouder Jill Slooter. De Vliete is al langer een groene school, maar door haar inspannin gen is alles op een hoger plan ko men te staan. Iedere klas kreeg ei gen gewassen en dieren, zoals schoolkippen Chicky en Black Diamond, toegewezen. ,,Zo leren kinderen dat niet alles vanzelf groeit. Ook heb ik ze uitgelegd wat fotosynthese is en wat het verschil is tussen mest en compost." Ook de leraren van De Vliete zijn erg enthousiast over het pro ject. ,,De kinderen hebben heel veel geleerd en komen dichterbij de natuur te staan", zegt juf Ann- Marie Vermeulen. Ze keek, net als de kinderen, enorm uit naar het oogstfeest. ,,Zo alles samen opeten is ook nog eens een heel sociaal ge beuren." Expositie Stadskantoor Tocht over Tholen Fietsrommelroute m\^SSSEh^t "'iMÜ r ff donderdag 4 juli 2019 Poep op de stoep stoort inwoners GO Poep op de stoep, je auto niet fatsoenlijk kunnen parkeren en buren die hun huis of tuin laten verloederen. Dat is het lijstje met onderwerpen waar inwo ners van Kruiningen zich het meest aan storen, blijkt uit een enquête die de gemeente Rei- merswaal vorig jaar hield. Het is misschien wel het aller mooiste schoolplein van Zee land. Want zeg nou zelf: bij welke school vind je nog meer een poel met salamanders, een vuurplaats, een uitkijkheuvel met walnotenboom, een tipi van wilgentenen, konijnen, kip pen, fruitbomen, groentetuinen en de kleurrijkste eetbare bloe men? Joeri Wisse Wissenkerke GOES In de publieksruimte van het Stadskantoor in Goes zijn in juli schilde rijen van Kees Huijsen te zien. De opbrengst van de schilderijen gaat vol ledig naar stichting Save the Children. De exposi tie is van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur te bezichtigen in het Stadskantoor in Goes. OUDVOSSEMEER De Rabobank houdt za- terdag de jaarlijkse Ra bobank Zevendorpen- tocht over Tholen. Tij dens deze tocht kunnen wandelaars starten voor een tocht van 5, 10, 15, 20, 30, 40 en 50 kilome ter. Inschrijven kan op de dag zelf vanaf 6.00 uur in de Vossenkuil, Bou Kooijmanstraat te Oud Vossemeer of vooraf via wandelsport- clubvosmeer.nl. Hier staan ook de starttijden. WOLPHAARTSDIJK Theetuin Onder de no tenboom in Wolphaarts- dijk is onderdeel van de feestelijke tiende editie Zevendorpentocht. foto marcelle davidse "-S;- van de plaatselijke fiets- rommelroute. Tussen 11.00 en 15.00 uur kan men hier terecht voor 'rommeltjes', speel goed, Franse brocante en thee met taart. Ook zondag is de siertuin open, van 11.00 tot 17.00 uur, en gratis te bezichti gen. Kijk voor aanvul lende informatie op theetuinwolphaartsdijk. nl. GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop; Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00 11.00 uur: Inloop spreekuur van wijk verpleging; 14.00 uur: Wandeling en scoot- mobieltocht; Grote Markt, 12.00-23.00 uur: CuliFair; Hospice Het Clarahofje, 13.00 15.00 uur: Open Huis 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gra tis sporten HANSWEERT Dorps huis, 10.00 uur: Wan- deling HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen; Bibliotheek, Stenge plein, 09.30-11.30 uur: Digitale inloop ochtend; 14.00-15.30 uur: Taalcafé 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KAPELLE FitXpe- rience, 19.30 uur: In door Cycling KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00 11.15 uur: SeniorenY- oga OUDELANDE Galerie Luctor, overdag: Ex positie schilderijen van Tiny van Ee-de Schipper RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.30 12.00 uur: Handwer ken WEMELDINGE De Wemel, 15.00-17.00 uur: Jeugdactiviteiten YERSEKE MFC Te- hare, 09.00-09.45 uur: Allevo lessen 'Bewegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmiddag. Iedereen schuift aan voor de gezamenlijke maaltijd. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40