Op naar Middelburg IN DE REGIO 8 WALCHEREN Strengere regelgeving MIJN DORP, MIJN STAD Zo moeten ook verhuurders van Airbnb-kamers toeristenbelasting gaan betalen. Nu ontduiken ze die, omdat niet altijd bekend is dat zij toeristen huisvesten. Middelburg wil daarom ook exact weten welke panden via Airbnb worden aange boden. De eigenaren moeten zich daarvoor registreren. En als een maal bekend is waar die kamers zich bevinden, kan belasting wor den geheven. Ook kan dan beter Koninklijke Horeca Nederland vindt dat sprake is van oneerlijke concurrentie worden opgetreden tegen overlast. Andere eisen waaraan de ge meente gaat werken, hebben te maken met veiligheid en leefbaar heid. Dit blijkt uit een brief die het college van B en W aan de ge meenteraad heeft gestuurd. De re gels voor Airbnb zijn nog niet klaar. Het college komt later dit jaar met een concreet voorstel en wil een deel van de regels ook op stellen in overleg met betrokke nen. Het aantal overnachtingen via Airbnb is de laatste jaren heel hard gegroeid in Middelburg. Hoeveel dat er nu zijn, durft de gemeente niet te zeggen. Enerzijds is dat ook niet bekend, omdat ze niet gere gistreerd zijn. Anderzijds veran dert het aanbod bijna per dag, waardoor cijfers ook snel achter haald zijn, aldus het college. Veiligheid Juist doordat kamers via Airbnb in dat grijze gebied zitten, onttrek ken ze zich ook aan de regels die voor andere ondernemers wel gel den, constateert de gemeente Middelburg. Dat gaat onder meer over kwaliteit, veiligheid en leef baarheid in de buurt. Van som mige Airbnb's is het bestaan ook niet eens bekend. Koninklijke Horeca Nederland kaartte dit probleem eerder dit jaar aan bij de gemeente en vindt dat sprake is van oneerlijke con currentie. Hotels en B&B's moe ten namelijk wel voldoen aan strenge eisen én zij moeten toeris tenbelasting afdragen aan de ge meente. Ook inwoners hebben onder meer op vergaderingen van de wijktafel binnenstad gemeld dat veel panden toeristisch worden verhuurd, stelt het college. Om wonenden van die panden maken zich zorgen over de leefbaarheid en de veiligheid. Maar door de komst van Airbnb's stijgen ook de huizenprijzen, stellen bewoners. Dat komt doordat investeerders panden opkopen. Voor de helft van de leerlingen gaat de verhuizing naar de Grevelingen- straat in Middelburg niet op, omdat ze volgend schooljaar doorstromen naar het middelbaar onderwijs. De andere helft blijft op Het Springtij. Gisteren maakten die scholieren kennis met hun nieuwe school en de klaslokalen. De kennismaking viel niet tegen, melden Giovanni (10, groep 7 vanaf augustus), Eefje, Shania en Aloys (allen 11 en in augustus leerling van groep 8). ,,Best een leuke school. Al leen jammer dat ik straks een stuk verder moet fietsen", zegt Shania, die in Vlissingen woont. Eefje meldt dat zij vanuit de binnenstad nog verder moet fietsen en voor Gi ovanni en Aloys maakt het als Oost-Souburgers niet zoveel uit. Aloys verhuist in de vakantie zelfs naar Middelburg. ,,Maar ik ga in Zuid wonen, dus moet ik nog de hele stad doorfietsen." Het gebouw en de lokalen wer den in orde bevonden. De speel plaats van Vlissingen gaan ze mis- Alleen jammer dat ik straks een stuk verder moet fietsen sen. ,,Die van Middelburg is best saai. Er staat veel minder speeltuig", verklaart Eefje. Dat ze straks niet al leen vertrouwde gezichten zien, vindt het kwartet Springtijers leuk én spannend. ,,Ik vind het leuk om nieuwe mensen te leren kennen", zegt Giovanni stoer. ,,Ik vind het wel jammer dat ik maar één meisje ken uit mijn nieuwe klas", vult Eefje aan. Het Springtij heeft vanaf augus tus de meeste leerlingen onder één dak, maar nog niet alle. De school houdt het gebouw aan de Vlis- singse Savornin Lohmanlaan nog zeker een jaar aan. Het Springtij,, dat in Middelburg een locatie deelt met leerlingen van speciale scholen De Keurhove en De Klimop, heeft wat ruimte nodig. Er wordt nog het één en ander bijgebouwd en ver timmerd aan de Grevelingenstraat. De kleuterobservatie, waarvoor drie klassen worden ingericht, ge beurt daarom volgend jaar in Vlis- singen. Jeugdzorginstelling Juvent, dat al ruimte had in het Vlissingse Springtij, kan uitbreiden en bezet na de schoolvakantie één vleugel van het schoolgebouw. Opening expositie boerderijgalerie Orgelconcert in Oostkerk Orgelconcert Hans van der Meijden donderdag 4 juli 2019 Middelburg richt pijlen op Airbnb GO Giovanni, Eefje, Shania en Aloys gaan de speelplaats van Het Springtij in Vlissingen missen. De school verhuist naar Middelburg. foto ruben oreel Kamerverhuur aan toeristen via Airbnb moet in Middelburg aan strenge regels gaan voldoen. Nu vallen die accommodaties nog in het grijze gat tussen hotels en B&B's, maar daar maakt de gemeente nog dit jaar een eind aan. Maurits Sep Middelburg De leerlingen van Het Springtij in Vlissingen gingen gisteren voor de laatste keer naar hun eigen school. Niet alleen omdat ze bijna vakantie hebben, maar ook omdat de school voor speciaal onderwijs in Vlissingen naar Mid delburg verhuist. René Hoonhorst Vlissingen - Shania, leerling Het Springtij GRIJPSKERKE In boerderijgalerie de Osseberg in Grijpskerke wordt vandaag een nieuwe expositie ge opend. Er zijn kunstwerken van Jos de Beer, Marc Cha gall, Willem Hesseling, Linda Kierdorff, Marja Steinmetz en Axel Veen- endaal te zien. Tijdens de opening tre den Ada Kruis, Nel Kruis en Stoffel Gunst op. De expositie wordt om 16.30 uur geopend in boerderijgalerie de Os- seberg, Singelweg 11 in Grijpskerke. MIDDELBURG In de Middelburgse Oostkerk wordt vandaag een orgelconcert ge houden. In de maanden juli en augustus wordt iedere donderdag een orgelconcert gegeven. Dit optreden wordt ge geven door de Vlaamse organist Bart Wuilmus uit Neerpelt. Op het programma staan onder meer Vlaamse werken en een improvisatie. Het concert begint om 12.30 uur. De toegang tot dit eerste concert is gratis. Werk van Chagall, te zien in galerie Osseberg. FOTO LEX DE MEESTER VLISSINGEN Hans van der Meijden geeft morgen een orgel- concert in Vlissingen. Hans van der Meijden is organist in Noorwegen. Belangstellenden zijn om 12.00 uur welkom in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. BIGGEKERKE 't Klo- kuus, Kerkplein, 09.30-12.00 uur: In loopochtend met kof fie of thee GRIJPSKERKE Tuin De Pionier-ster, 19.00 uur: Fotoworkshop Karin de Boer 'Zo- merbloeiers' KOUDEKERKE De Couburg, vanaf 18.45 uur: Zomeravond- bridge MELISKERKE Dorps huis 'Ons huis', 09.30 -11.30 uur: Koersbal MIDDELBURG Markt plein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloop spreekuur Budget- coach Zeeland; Balie Abdijkerken, 13.30 uur: Rondleiding langs 5 kerken en een Synagoge; Kruit- molen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor se nioren 50+; De Zeeuwse Concert zaal, 20.00 uur: Mu ziekfestival Middel burg 2019 met con cert 'De onbekende Beethoven' OOSTKAPELLE Cen trum, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt; Kan tine Voetbalvereni ging, 13.30 uur: AV.O. Sportdorp wandel tocht over afstanden van 5 tot 10 km VEERE Kerkstraat 6, 10.00-12.00 uur: We kelijks evenement 'Koffie Korenmaat' VLISSINGEN Mercu- riusweg 19, 10.00 12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcentrum De Bur gerij, 11.00-12.00 uur: Sport- en spelactivi teit voor 50+; Gym zaal De Houttuijn, 16.00 uur: Kleuter- gym; Wijkcentrum Bolwerk, 20.00 22.00 uur: Internatio nale dans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36