Mallemolen hoeft niet voor gemeentekas te draaien Pnvereizen ZEELAND 3 549," In Sint Jansteen was het het afge lopen weekend nog kermis. Vandaag begint de kermis in Breskens en vanaf morgen is het weer zwaaien en zwieren in Oost burg, Heinkenszand en Westka- pelle. Terwijl elders in steeds min der dorpen kermissen worden ge organiseerd, houdt de traditie in Zeeland stand. In veel dorpen wordt de kermis gecombineerd met een braderie, mosselfeest of, zoals in Sint Jansteen, de traditio nele kermiskoers. De aanwezigheid van toeristen zorgt in de zomer voor meer omzet. Pachtgeld Het drukken van de kosten helpt zeker ook bij het in stand houden van de dorpskermis. De gemeente Sluis besloot vorig jaar geen pacht geld meer te vragen. De kermisex ploitanten hoeven zelfs niet te be talen voor de elektriciteit. Zo hoeft de mallemolen niet eerst uren voor de gemeentekas te draaien, voordat de exploitant zelf gaat verdienen. ,,We willen als gemeente deze tra ditie heel graag in stand houden. Het brengt de mensen samen, het bevordert de saamhorigheid", legt een woordvoerster van de ge- meente Sluis uit. Daarvoor werd een pacht berekend aan de hand van het aantal meters dat een at tractie nodig had. Die drempel om naar West-Zeeuws-Vlaanderen te komen is met het afschaffen van het pachtgeld verdwenen. Naast Breskens en Oostburg zijn dit jaar weer kermissen in Oostburg, Sluis, Aardenburg en kleinere kernen in de gemeente. Een ander voorbeeld: Borsele is niet zo gul als Sluis, maar trekt de kermisklanten ook niet het vel over de oren. De gemeente heeft de ker missen uitbesteed aan één organi sator. Die betaalt voor Heinkens zand 3000 euro en voor Lewedorp 750 euro per jaar. Die organisator haalt de attracties naar de dorpen. Dat bedrag is inclusief elektriciteit, rijplaten en andere voorzieningen die de kermisexploitanten nodig hebben. neemt je mee 215 privéreizen al vanaf -sale neemt je mee Veel meer privéreizen? Kijk snel op nrv.nl/privereizen donderdag 4 juli 2019 aan de dorpskermis Drie generaties van de familie Chen: Delano, Lyon en Tielo (vlnr). foto ruben oreel Theo Giele Breskens Heeft u plannen om een rondreis te maken met z'n tweeën, uw familie of een aantal goede vrienden? Met meer dan 210 privéreizen naar 30 verschillende landen hebben wij voor iedereen een passende privéreisl Boek uw privéreis uiterlijk dinsdag 16 juli en profiteer tot €175 korting per persoon. Kaapstad, Krugerpark Swaziland Privéreis 16 dagen, al vanaf Een roadtrip met een huurauto door Zuid- Afrika met cultuur, natuur en safariparken Island Hopping Phuket Privéreis 14 dagen, al vanaf Ontdek de bruisende wereldstad Bangkok en daarna drie paradijselijke eilanden Koningssteden van Marokko Privéreis 8 dagen, al vanaf Ontdek de cultuur en de rijke geschiedenis in Fès, Marrakech, Meknès en Rabat Het Beste van Peru Privéreis 17 dagen, al vanaf De raadselachtige Nazca-lijnen, de majestueuze Andes en ultiem hoogtepunt Machu Picchu Hoogtepunten van China Privéreis 23 dagen, al vanaf Reis mee naar de Muur, hetïerracottaleger en steden als Beijing, Shanghai en Hong Kong Hoogtepunten van Maleisië Privéreis 15 dagen, al vanaf Beleef Kuala Lumpur, Taman Negara en Cameron Highlands meteen huurauto Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31