Gewoon Suoe Van Goes naar Groningen voor Serious Request 'Wethouder Melse had niet hoeven aftreden' 2 WILLEM VAN DAM Column r Verwacht er maar niet te veel van", had de kleindochter 's middags nog gewaar schuwd. ,,Ik weet niet of het wat wordt." 's Avonds stonden klein dochter Fay (12) en kleinzoon Wolf (13) en al die andere groep 8-ers op het geïmproviseerde podium in de bibliotheek van ons dorpsschooltje. scheidsmusical die ze de afgelopen maanden hadden ingestudeerd. Over de kleine buurtsuper van me neer Gewoon ging het. Over een buurtsuper met aan de muur een klok die er de tijd had stilgezet; zo'n winkeltje met een rammelende kassa, zonder pinautomaat en waar ze slechts twee soorten chips ver kopen. veel van?'. Een prachtvoorstelling werd het. De groep 8-ers acteerden en zongen de sterren van de hemel en stralend namen ze het applaus in ontvangst van de al even stra lende vaders, moeders, opa's en oma's. onze kleinkinderen naar het voort gezet onderwijs. Brugsmurfen zijn ze geworden die het vertrouwde dorpsschooltje achter zich hebben gelaten om straks met veel te zware boekentassen over hun tengere schouders naar die vreemde grote school in de stad te fietsen, waar je plots weer een ukkie bent, in de lange gangen kunt verdwalen en waar je geen juf meer tegen de juf zegt maar mevrouw en waar de meester geen meester is maar me neer. we vaak tegen elkaar. Te hard. Nog zie ik voor me hoe onze kinderen jaren geleden onzeker de middel bare school binnenliepen. Nu zijn het onze kleinkinderen. Hé, stop de tijd, dit gaat veel te vlug, Hé, stop de tijd, dit komt nooit meer te rug, zongen kleindochter Fay, klein zoon Wolf en hun klasgenoten met heldere kinderstemmen tijdens het slotlied. ècht een traantje over mijn wang biggelen? Brugsmurfen zijn ze geworden DE STELLING Vandaag: Ik ga graag naar de kermis Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters APPEM OP &E FIETS SIM&S MAAMbA® VERBO&EM MAAR VIA messemser 22 nieuwe tips over dode vrouw Mackintosh nog even wethouder VLISSINGEN Auto Poppe neemt Melse in Goes over De radiozender maakte gisteren de route en opzet van 3FM Serious Request: The Lifeline van dit jaar bekend. Volgens Mulder was Goes al langer in de race om de start van het evenement, de opvolger van het Glazen Huis, binnen te halen. ,,Toch blijft het een verrassing dat ze voor ons hebben gekozen. Hartstikke leuk, want het is de eerste keer dat Serious Request naar Zeeland komt." Wat er precies te gebeuren staat op 18 december is niet helemaal duidelijk. ,,Er komt een podium op de Grote Markt. Die is dan al prachtig aangekleed in kerstsfe- ren, met de ijsbaan erbij. Maar hoe laat ze starten en welke artiesten optreden, dat weten we nog niet." De burgemeester ziet de start van de actie als mooie promotie voor Goes en Zeeland. ,,We willen ons door dit, maar ook door landelijke congressen en evenementen als de Ride for the Roses. echt op de kaart zetten." DJ Sander Hoogendoorn maakte gisteren ook het thema van dit jaar bekend: slachtoffers van mensenhandel. ,,Een heel mooi doel", vindt Mulder. ,,Wat Hartstikke leuk, want het is de eerste keer dat Serious Request naar Zeeland komt niet iedereen weet is dat mensen handel helaas ook in Zeeland speelt." Goes zit, als voorzitter van het Provinciaal Overleg Prostitutie, boven op het aanpakken van uit wassen in de seksbranche. Melse trad medio mei 2018 af, om dat een integriteitsonderzoek in opdracht van de burgemeester uit wees dat 'hij niet had gehandeld zo als het een goed wethouder be taamt'. Dat onderzoek was uitge voerd door bureau Necker van Naem. Michiel de Vries voerde op ver zoek van Maaike Walraven (raads lid PvdA/GL) een contra-expertise uit. Hij stelt dat de onderzoekers van het bureau Necker van Naem niet hebben bekeken of de ge meente nadelige gevolgen onder vond van het handelen van Melse. En ook niet of hij persoonlijk voor- deel had van zijn functioneren als wethouder. Volgens de hoogleraar is het in een cultuur als die van de gemeente Veere 'niet automatisch verwijtbaar als het handelen van een persoon niet voor honderd procent conform de formele regels en gedragscode gaat'. ,,Doorslaggevend is of naar een oplossing is gezocht om de schijn van belangenverstrengeling te voorkomen teneinde negatieve gevolgen te vermijden. Uit het on derzoek blijkt dat dat in alle geval len is gebeurd door de wethouder en de gemeentelijke organisatie. Het betreft oplossingen die in over eenstemming zijn met de adviezen van landelijke organisaties als de Vereniging Nederlandse Gemeen ten en het Bureau Integriteitsbe- vordering Openbare Sector." Daarmee komt De Vries tot de conclusie dat de informatie in het integriteitsrapport 'onvoldoende is om de conclusie te komen dat de wethouder zich niet heeft gedragen zoals een wethouder betaamt'. ZEELAND 14 2 dagen Thermen Bussloo incl. overnachting in luxe 4*-hotel donderdag 4 juli 2019 'Gewoon Super' heette de af- Hoezo 'verwacht er maar niet te Daar gaan ze. Wéér twee van ,,Wat gaat het hard, hè?'', zeggen Verbeeldde ik het me, of voelde ik Reageer op pzc.nl Gisteren: Vrouwen rijden beter dan mannen 648 reacties VANt>AAR tsEZE BERICHTJES t»AN WESTDORPE De uitzending van Op sporing Verzocht waarin voor de tweede keer aan dacht is gevraagd voor de dode vrouw in West- dorpe, heeft 22 nieuwe tips opgeleverd. Al anderhalve week pro beert de politie te achter halen wie de vrouw is die zaterdag 22 juni in een weiland aan de Sint An- thoniekade werd aange troffen. Ze lag naakt en de politie vond nergens spullen die aan haar ge- linkt konden worden. On danks intensieve samen werking met Belgische collega's wacht de politie nog steeds op de gouden tip. KAPELLE Siwart Mackintosh (foto) blijft voor zeker nog eens zestien weken wethouder in Kapelle. De gemeente raad stemde dinsdag in met nog eens een pe riode voor de waarnemer. Hij is de tijdelijke vervan ger van wethouder Evert Damen, die wegens ziekte voor langere tijd is uitgeschakeld. Het col lege van burgemeester en wethouders besloot Damen voor de tweede keer zestien weken ziek teverlof te geven. Zicht op een snelle terugkeer van Damen is er niet. Vol gens burgemeester Huub Hieltjes is hij bezig met een re-integratietraject. Auto Poppe BV, de Zeeuwse autodealer van Volkswagen, Volkswa gen Bedrijfswagens en Audi, neemt Auto Melse in Goes over. Hiermee komt het dealerschap voor SEAT en Skoda ook in handen van Auto Poppe. De klanten van Auto Melse Goes gaan weinig merken van de overname: de werk plaats, het magazijn en de showroom aan de Amundsenweg 35 in Goes blijven. Ook alle dertien medewerkers kunnen blijven. Na de overname telt Auto Poppe BV zeven vesti gingen. Goes kan zich opmaken voor een feestje op 18 december. Op die dag vertrekken twee dj's van 3FM voor een estafette-wandel tocht van ruim driehonderd kilo meter naar Groningen. Onder weg maken ze live radio en za melen ze geld in voor het Rode Kruis. Een trotse burgemeester Margo Mulder is zeker van plan mee te lopen. ,,Maar niet hele maal tot Groningen hoor!" Joeri Wisse Goes - Margo Mulder, burgemeester Jaap Melse had ruim een jaar ge leden niet als wethouder van de gemeente Veere hoeven aftre den, want er was niets mis met zijn integriteit. Dat vindt profes sor Michiel de Vries, hoogleraar bestuurskunde aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Emile Calon Domburg hoteldeal.nl/K07041 Hotel Thermen Bussloo V 1 overnachting incl. ontbijtbuffet V 2 dagen Thermen Bussloo t.w.v. 73,00 p.p. V 1 x zomerse smoothie t.w.v. 6,95 V Op Zoover beoordeeld met een 9,1! V Vanuit hotel zo de wellness in! Q hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2