AC Milan zit achter Mitchell 'De Tractor' Dijks aan 23 Persconferenties Sunweb en Jumbo overschaduwd door nieuws overstap Jumbo-Visma en Sunweb trapten in Ossen drecht en Valkenburg af voor hun Tour. De persconferenties werden over schaduwd door het nieuws dat Tom Dumoulin de overstap gaat maken. Verder wenst Spekenbrink wei nig meer te zeggen. Hij wil voor komen dat het 'een circus of een poppenkast' wordt. Anderen van Sunweb spreken van 'speculaties'. Ploegmaat Michael Matthews ver wacht dat Dumoulin in 2020 nog bij Sunweb rijdt. En Wilco Kelder man begint bij vragen over zijn vriend en ploegmaat over zijn ei gen blessures en rentree in de koers, daarna over de knie van Du- moulin en antwoordt uiteindelijk na nóg een specifieke vraag: ,,Daarvoor moet je niet bij mij zijn. Ik ben hier voor de Tour. Daar zijn we met z'n allen mee bezig. Voor ons is het een verrassing dat het in de media komt en that's it." Open armen Jumbo-topsprinter Groenewegen zal Dumoulin met open armen ontvangen. ,,Ik zou het zeker aan moedigen.'' Hij voorziet in elk geval geen botsende belangen, mocht het inderdaad tot een overstap komen. Succes in het klassement en in de sprints kunnen bij Jumbo samen gaan. ,,Vorig jaar ging het heel erg goed en hadden we met Kruijs- wijk en Roglic zelfs twee klasse mentsmannen. Die moeten bergop ook veel zelf doen. Heb je iemand die echt aan de leiding staat, dan heb je daar natuurlijk ook wel mannen voor nodig. Maar daar hoefje niet een hele ploeg voor op te branden. En voor een sprinttrein ook niet. Aan drie man voor mij, heb ik genoeg.'' Is hij niet bang dat hij een man netje in moet leveren met de komst van Dumoulin? Lachend: ,,De klimtrein kan toch ook met een mannetje minder.'' En Steven Kruijswijk dan? Jum bo heeft met hem en Primoz Rog- lic al twee klassementrenners van naam. Deze maand is hij de enige geelzwarte kopman voor het klas sement. Kruijswijk reageert kalm: ,,Ik ben niet bezig met Tom. Ik ben bezig met de komende drie weken en deze Tour. Wat volgend jaar is, komt volgend jaar. Ik laat me hier niet door afleiden.'' ,,Anderhalf jaar geleden zat ik nog elke week op de tribune in Amster dam, nu wil een club als Milan ge woon 20 miljoen voor me betalen.'' Het ongeloofis hoorbaar in de stem van Mitchell Dijks. Vandaag zit zijn vakantie erop en vliegt hij terug naar Bologna, waar hij gezelschap krijgt van Stefano Denswil, overge nomen voor 6 miljoen euro van Club Brugge, en mogelijk Excel- sior-middenvelder Jerdy Schouten. Toch wordt de kans steeds kleiner dat Dijks lang met hen zal spelen. Na een sterke tweede seizoenshelft in Noord-Italië staan de clubs in de rij. Met AC Milan op poleposition: dat wil diep in de buidel tasten voor de linksback, die nog een contract bij Bologna tot medio 2023 heeft. ,,lk weet niet wat er nu allemaal ge beurt'', zegt Dijks. ,,Ik ga met een dikke glimlach door het leven.'' De transfer van Ajax naar Bolog na was vorig jaar al zeer opmerke lijk. De rol van Dijks was in Am sterdam al een tijdje uitgespeeld. Maar Dijks werd een vaste basis speler bij Bologna. ,,Het begin was zwaar, onder trainer Filippo In- zaghi liep het voor geen meter. Ik speelde wel, maar met de ploeg ging het niet goed. Ik kende de taal niet, de training was alleen maar lo pen en ik had moeite m'n draai te vinden. Soms zat ik thuis huilend van eenzaamheid op de bank.'' Toch hield Dijks zich sterk en knokte terug. De trainerswissel eind januari, waarbij Inzaghi werd ingewisseld voor Sinisa Mihajlovic, veranderde alles. ,,We stonden één- na-laatste, maar wonnen van Inter en Napoli en eindigden als tiende. Ik kwam ook in een flow terecht, al les lukte, en dat voelde geweldig.'' Dijks ontpopte zich tot dragende kracht én publiekslieveling van Bo logna. ,,ll Trattore (de tractor, red.) werd mijn bijnaam, overal werd en word ik zo genoemd. Bij elke bal die ik kreeg, juichten de supporters. Zo mooi, ik bleef maar gaan. Ik kan ook niet gewoon boodschappen meer doen in Bologna, de mensen be handelen me als een god. Mensen uit winkels komen naar me toege- rend en taxichauffeurs stoppen om een praatje te maken. Heel apart, ik leef echt mijn droom. Het land, het eten, de mensen. Het voelt nu zo fijn. Ik ben ook als een monnik gaan leven, ga vroeg naar bed, doe alles om mijn lichaam optimaal te hou den. Dat moet ook in zo'n sterke competitie. Het spel in de Serie A ligt me. Ik kan op de linkerflank heerlijk mijn energie kwijt, aanval lend en verdedigend. Wie weet wel bij een topclub als AC Milan.'' Nederlandse wielrennen. De kop mannen in Ossendrecht ontwij ken de vragen over een komst van Nederlands beste klassementsren ner niet „Dat zou ik alleen maar erg mooi vinden, een heel goede Nederlandse renner bij een Ne derlandse ploeg", zegt Dylan Groenewegen, zaterdag topfavo riet voor de openingsrit en gele trui. Het management van zijn ploeg is minder spraakzaam en houdt de kaken stijf op elkaar na Dumoulin-vragen. Zodra in Valkenburg de presen tatie van de Tourrenners bij Sun web is afgelopen, ontkomt ook ploegbaas Iwan Spekenbrink er niet aan. Hij wil er één ding over zeggen: ,,Het verhaal in de krant verraste ons natuurlijk enorm. Maar er is geen transferovereen komst.'' En hij vertelt dat er vol gende week een afspraak is met Dumoulin en diens zaakwaarne mer. ,,Om het seizoen te bespre ken, zoals we elk jaar doen.'' Contact met Dumoulin, reeds jaren de kopman van Sunweb, had Spekenbrink de afgelopen dag ook niet. ,,Zijn zaakwaarnemer heb ik inmiddels wel gesproken'', zegt hij. ,,En hij heeft zijn eigen verkla ringen, maar het lijkt me niet han dig dat ik dat gesprek integraal herhaal. Het is beter als we niet via de media met onze eigen mensen gaan spreken.'' De zon schijnt, de blauwe lo per ligt uit en binnen, in de showroom vol fietsonderde len waar de persconferentie van Sunweb wordt gehou den, is er heuglijk nieuws. „Het gaat zo goed met het team dat besloten is mijn contract te verlengen", zegt Cees Bol. En hop, door naar Chad Haga en vervol gens naar Michael Matthews voor eenzelfde boodschap over con tractverlenging. Maar eigenlijk gaat het in Val kenburg over één grote afwezige. Tom Dumoulin en zijn dreigende vertrek naar Jumbo-Visma. Hij rijdt de zaterdag startende Tour niet vanwege de blessure aan zijn linkerknie, maar is drie dagen voor de start tóch hoofdrolspeler, nu hij op het punt staat te vertrekken bij zijn ploeg Sunweb. Zijn tot en met 2021 lopende contract zal naar alle waarschijnlijkheid worden ont bonden en Jumbo-Visma lijkt zijn volgende ploeg te worden. Dus wordt de persconferentie van Jumbo 150 kilometer verderop ook al overschaduwd door de na derende aardverschuiving in het donderdag 4 juli 2019 Dumoulin 'verpest' aftrap Tour Mitchell Dijks mag zich verheu gen op een bijzondere transfer. De 26-jarige linksback van Bo logna staat in de belangstelling van AC Milan, dat 20 miljoen euro zou willen betalen. Freek Jansen Rotterdam Mitchell Dijks bij Bologna, waar hij na een stroef begin de publiekslieveling werd. foto anp A Tom Dumoulin lijkt naar Jumbo-Visma te gaan. De persconferen ties van dat team (onder) en die van Sunweb (boven). fotos cor vos, bsr Lisette van der Geest Pim Bijl Ossendrecht/Valkenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23