21 strijd met pijnstillers door te bijten. Op adrenaline, zoals ze eerder zelf zei. Maar gisteren was het na de eer ste helft weer niet swingend, dui delijk gehinderd door haar pijnlijke voet. De wissel in de rust voor Jill Roord was veelzeggend. Wat we te zien kregen qua voet bal? Belabberd weinig. Het contrast met die andere halve finale tussen Engeland en de Verenigde Staten was angstig groot. In tempo, in energie, in techniek. In alles eigen lijk. Het was wel weer veel van het- zelfde van Oranje voor rust in dit toernooi. Dat wil zeggen: niet be paald overtuigend, flitsend voetbal. Nederland versloeg tegenstander Zweden twee jaar terug op het EK in eigen land met energie en en thousiasme. Dat was gisteren in het imposante Stade de Lyon, onder een heldere Franse lucht, ver weg. De zwoele zomeravond inspireerde blijkbaar niet. Het was vooral saai in de reguliere speeltijd. Of waren het de zenuwen die een rol speelden? Zowel Nederland als Zweden be- gon als outsider aan dit toernooi, allebei ook tevreden met het olym pische ticket dat ze dit toernooi al afdwongen. De Scandinaviërs wa ren aanvankelijk het minst slecht. Vooraf was het vooral gegaan over Shanice van de Sanden. De ex centriekeling die het toernooi be gon als sterspeelster, maar een maal in de schijnwerpers dicht klapte. Bondscoach Sarina Wieg man steunde haar steeds openlijk. Met woorden en daden. Tot giste ren, toen Lineth Beerensteyn mocht starten. In de stad Lyon nog wel, waar Van de Sanden woont en voetbalt. Ze kwam tóch nog, twintig mi nuten voor tijd. Onder luid gejuich van de vele Franse fans in het sta dion. Meteen wat vleugjes energie in de wedstrijd gooiend. En in de slotminuten nog bijna de win nende makend. Die eer was uitein delijk in de verlenging aan Groe nen. donderdag 4 juli 2019 GO Nederland - Zweden Oranje springlevend M Jackie Groenen, hier achterna gezeten door Shanice van de Sanden, kan haar geluk niet op. Zij heeft de Leeuwinnen in de 99ste minuut naar de 1-0 tegen Zweden geschoten. foto anp 99. Groenen 1-0 Scheidsrechter: Beaudoin (Can) Toeschouwers: 48.452 Opstellingen Van Veenendaal Lindahl Van Lunteren Glas Van der Gragt Fischer Van Dongen Eriksson Groenen 111. Andersson Spitse Rubensson Van de Donk I 79. Zigiotti Olme Beerensteyn Asllani 71. Van de Sanden Seger Martens Blackstenius 46. Roord 111. Larsson Hurtig 79.Janogy Bloodworth Sembrant Miedema Jakobsson Van Veenendaal is op haar rechterhand geraakt door de Zweedse Sofia Jakobsson. Ze blijft daarna pijn houden, maar gaat wel door. Lineth Beerensteyn, die voor het eerst dit WK in de Sherida Spitse geeft rugdekking bij basis stond, verbijt ook de pijn na een duel waarbij zij viel. de koppende Stefanie van der Gragt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21