OMDAT 'T ZO WARM IS... KLEDEN WIJ DE PRIJZEN UIT! ©088-7070600 StlP NIEUWS 13 Een dode door uitbarsting van de Stromboli Staatssecretaris onder vuur om kinderopvangtoeslag LAATSTE DAG! Menno Snel weet vandaag de ogen op zich gericht, in het bijzonder van al die ouders die zullen plaats nemen op de publieke tribune. Sinds de Belastingdienst hun kin deropvangtoeslag in 2014 abrupt stopzette, wachten zij op financi ële genoegdoening. Van de één op de andere dag lie pen deze gezinnen honderden eu ro's per maand aan toeslag mis, omdat de fiscus fraude vermoedde. Achteraf blijkt dat die vermoedens nooit hard werden gemaakt. Ster ker nog, in de rechtszaken die volg den bleek de Belastingdienst cru ciale, ontlastende informatie te hebben achtergehouden. In de tussentijd liepen de invor deringen gewoon door, met soms rampzalige financiële en persoon lijke gevolgen, zoals schuldhulp- verlening en echtscheidingen. Tot vorige maand, toen Snel besloot de invorderingen alsnog te stoppen. Dat besluit van Snel liet lang op zich wachten. Te lang, meent ^Geen van de coalitiefracties is uit op de val van de staatssecretaris CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. Want ga maar na: de Nationale Ombudsman, de Kinderombuds man, de Hoge Raad, de Raad van State én de Tweede Kamer hebben allemaal al geconcludeerd dat de fiscus iets verkeerds heeft gedaan. ,,Één signaal van één van die insti tuten zou normaal gesproken al genoeg moeten zijn geweest'', meent hij. De coalitiepartijen delen de me ning van Omtzigt dat er een fout is gemaakt, maar vinden de span ning die rond het dossier is gecre ëerd wel wat opgeblazen. Door alle vragen die Snel voortdurend wordt geacht te beantwoorden is hij am per in staat de talrijke problemen bij de Belastingdienst aan te pak ken. De oppositie heeft minder ge duld met Snel. Denk-Kamerlid Fa- rid Azarkan heeft inmiddels al aangekondigd een motie van wan trouwen te zullen indienen tegen Snel. Die motie maakt geen schijn van kans. Omtzigt noch de rest van de coalitiefracties is uit op de val van de staatssecretaris. De CDA'er wil dat gedupeerden worden gehol pen. Rechtstaat Het gaat Omtzigt ook nog om iets groters: de rechtstaat, en dan met name de vraag of de overheid haar burgers netjes behandelt als er een probleem is. ,,De Belastingdienst heeft meerdere wetten overtre den'', stelt Omtzigt vast. Zo re ageerde de dienst niet binnen de wettelijke termijn van zes weken op een bezwaar van de ouders, maar pas na twee jaar. Snel maakte al twee keer excuses en zal die vandaag naar verwach ting nogmaals uitspreken. Een op lossing voor de gedupeerden heeft hij op het bordje van een commis sie gelegd: de wet verschaft hem geen ruimte om de ouders onmid dellijk te compenseren. Tegelijker tijd koos hij deze week de vlucht naar voren om de 'cultuur' bij de Belastingdienst apart onder het vergrootglas te leggen. De dienst is de menselijke maat uit het oog ver loren, aldus Snel. Op net gehele assortiment tot Cruise van Rotterdam naar Italië Rondreis Java Bali Rondreis Klassiek Brazilië Cruise Midden-Oosten Dubai w Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! VoUtj oyy-S ook op Q l reizen «nl donderdag 4 juli 2019 GO STROMBOLI Bij enkele hef tige uitbarstingen in een kra ter van de vulkaan de Strom boli op het gelijknamige Itali aanse eiland, zijn een dode en een gewonde gevallen, meld den Italiaanse media. Volgens de lokale hulpdien sten is het slachtoffer, ver moedelijk een toerist, geraakt door vallende stenen. Een an dere toerist raakte gewond. Op meerdere plaatsen op het eiland in de Middellandse Zee, circa 60 kilometer ten noor den van Sicilië, zijn door de gloeiende lava branden ont staan. Er zijn daarom blus vliegtuigen naar het eiland ge stuurd. Lokale media meldden dat mensen uit schrik in zee waren gesprongen. Tot een evacuatie van het eiland komt het niet. Volgens bewoners is er verder geen sprake van pa niek. Wel spuwt de vulkaan veel rook, as en lava uit. Het gaat om een van de actiefste vulkanen van Italië, die al 2000 jaar uitbarst. Op het vul kanische eiland wonen naar schatting slechts vijfhonderd mensen. In de zomermaanden komen daar honderden toe risten bij. Snel wacht pittig debat Op de laatste dag voor het zo merreces staat staatssecreta ris Menno Snel nog een stevig debat te wachten over hoe zijn Belastingdienst honderden ou ders in financiële problemen bracht. De confrontatie met de Tweede Kamer zal hij wel over leven, maar daarmee zijn de ge dupeerden nog niet geholpen. Laurens Kok Den Haag Staatssecretaris Snel maakte al eerder excuses voor de fouten van de Belastingdienst. foto anp 12-daagse cruise per 4*+ Costa Smeralda 16-daagse groepsrondreis 14-daagse groepsrondreis 9-daagse cruise per 4* Costa Diadema Extra voordelig ingekocht! Nergens voordeliger! iTiTL.d iarU- van 1149 nu v.a van 1469 nu v.a. van 1149 nu v.a V pb"9 Vertrek alléén 23 oktober 2019 Terugvlucht transfer Fooien t.w.v. 132 p.p. Stip-begeleiding aan boord 2 dagen in Lissabon, Barcelona Marseille zie stipreizen.nl/crcsrb Vliegreis pertopairline Qatar Airways O.a. Bogor, Borobudur, Prambanan, treinritten strand Nederlandssprekende reisleiding Vertrek september t/m november zie stipreizen.nl/idjblb Vliegreis per Lufthansa en binnenlandse vluchten O.a. Rio de Janeiro, Foz do lgua;u stadstour Sao Paulo Nederlandssprekende reisleiding Vertrek oktober en november zie stipreizen.nl/brklbb Vliegreis transfers Cruise o.b.v. Volpension hotelnacht in Dubai Fooien t.w.v. 84 p.p. O.a. Dubai, Muscat of Fujairah, Doha Abu Dhabi zie stipreizen.nl/crcleb stipreizen.nl dus deze kunnen dageiijks variëren. Op onze website vindt ude juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13