NYNKEDEJONG Snelle lening voor eigen laadpaal bij appartement OMDAT 'T ZO WARM IS... KLEDEN WIJ DE PRIJZEN UIT! 999 r 824 ©088-7070600 StlP 6 rcisoi Column Nu is het nog lastig voor Vereni gingen van Eigenaren (VvE's) om een laadpaal in een parkeerkelder of op eigen terrein aan te leggen. Het kabinet trekt 2 miljoen euro extra uit om dit makkelijker te maken via het Nationaal Energie bespaarfonds. Naar schatting zijn er in Nederland ongeveer een miljoen appartementen met ei gen parkeergelegenheid. ,,Ik wil dat elektrisch rijden steeds aantrekkelijker en betaal baarder wordt, voor iedere auto mobilist'', zegt staatssecretaris van Infrastructuur Stientje van Veldhoven. ,,Dan is het wel zo fijn als je je auto op je eigen parkeer plaats kunt opladen. Het laden van je auto moet net zo makkelijk worden als het laden van je mo biele telefoon. Dat komt nu ook een stukje dichterbij voor men sen met een appartement." Uit eerder onderzoek bleek dat er amper laadpalen zijn bij apparte mentencomplexen. Zeker in een parkeerkelder kunnen de kosten voor aanleg flink oplopen. Voor een eigenaar van een stekkerauto is de aanschaf van een laadpaal daarom niet altijd interessant, terwijl het dat voor een groep van woningeigenaren wel kan zijn. De lening kan worden gebruikt voor de kosten voor de aanleg van de laadpaal, maar ook voor de ver binding met de groepenkast, de i Het fonds heeft 600 miljoen euro beschikbaar bekabeling en de aanpassing van de netcapaciteit. Alleen de kosten voor nieuwe energietarieven worden niet vergoed. Het fonds stimuleert particu liere woningeigenaren energie zuinige maatregelen te nemen. In totaal heeft het zo'n 600 miljoen euro beschikbaar. In het vorige week gesloten Klimaatakkoord neemt het kabinet flink wat maatregelen om elektrisch rijden op gang te brengen. De komende jaren moeten er honderdduizen den laadpalen bijkomen. Op net gehele assortiment tot Cruise van Nederland naar Italië (€350' All Inclusive Cruise Middellandse Zee Caribbean Cruise Verblijf in een buitenhut Fooien t.w.v. 120,- p.p. Vliegreis terug naar Nederland O.a. Vigo, Lissabon Barcelona Alléén vertrek 22 september Gratis hotelnacht in Barcelona! Vliegreis vanaf Amsterdam O.a. Napels, Rome en Monaco Exclusief bij Stip Reizen Vliegreis, ruimbagage transfers Hotelnacht in of nabij Miami O.a. Bahama's, Mexico Belize November 2019 t/m maart 2020 Cruise Oostzee St. Petersburg Vliegreis per topairline KLM Fooien t.w.v. €84,- p.p. O.a. Stockholm, Helsinki Tallinn 2 volle dagen in St. Petersburg w Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! l reizen nl Er is al veel gezegd en ge schreven over het verdwij nen van Sesamstraat, ook in deze krant. Als moeder van twee grote fans zag ook ik de afgelopen tijd elke avond dezelfde scènes en dezelfde liedjes. Geen goed teken. Natuurlijk moeten dingen soms voorbijgaan, hoe jammer dat ook is. En inderdaad, er zijn ook andere leuke kinderpro gramma's, al kan ik u - als connaisseur en grootver bruiker van het peuter- televisieaanbod - zeg gen dat niets kan tip pen aan Sesamstraat. De liefde waarmee het wordt gemaakt, de lessen die kleine kinderen er leren, de rust die het programma uit straalt. God ver hoede dat we nu elke avond naar Plop en de Pep pers moeten kij ken. Maar enfin. Alles gaat voor bij. C'est la vie. Maar wat ik niet kan accepteren, is dat we nu ook de liedjes van Sesamstraat moeten missen. Want die liedjes behoren tot de top van de Nederlandse liedkunst, en dan reken ik de grotemensenliedjes mee. Al die perfecte kleine ver haaltjes, briljant op muziek gezet door grootheid Henny Vrienten. Ze zitten al twee jaar non-stop in de cd-speler van onze auto, en nog altijd krijgen mijn kin deren er geen genoeg van. En het zijn de enige kin derliedjes die ouders niet tot waanzin drijven. Sterker nog, het lied Duizend Dromen van Meneer Aart wil ik op mijn eigen begra fenis horen. Ook ik zing hardop mee met Ik vrolijk mij op met een liedje en Ik ben gegroeid. Alle kinderemoties komen voorbij: de dood van een oma, wat er gebeurt als je blauw en geel mengt, niet in bad willen, een broertje of zusje krijgen. Dat dit allemaal niet wordt voortgezet, doet me nog het meeste pijn. Lieve NPO, geef Henny Vrienten ergens een hoekje in de programmering van Zapp. Laat hem elke week een liedje maken, en laat Lot of Frank of meneer Aart het zingen. Gewoon, een leuke bossa nova over vieze woorden of een carna valskraker over je eigen achter kant. Doe het voor de ouders, en doe het voor de kinderen die door Vrienten de goede muziek met de paplepel ingegoten krijgen. Namens twee fans van 3 en 1, en al hun leeftijdsgenootjes: bedankt. Lieve NPO, geef Henny Vrienten een hoekje in de programmering van Zapp woensdag 3 juli 2019 GO ^0 @Nynke Bossa nova Appartementeigenaren kun nen per direct een lening krij gen voor een laadpaal voor een elektrische auto op hun eigen terrein. Zij kunnen daar voor aankloppen bij het Natio naal Energiebespaarfonds. Peter Winterman Den Haag 12-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea Nergens voordeliger! van 1174 nu v.a. 9-daagse cruise per 4* MS Sovereign 10-daagse cruise per 4*+ MSC Meraviglia Prijstopper! I ptillmantur L Sir JAT 't, zie stipreizen.nl/crpsbb van 1 nu v.a. 8-daagse cruise per 4* Costa Magica van Vm nu v.a. stipreizen.nl VoLj aw.J ook op Q dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn deANVRreizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6