Strandpaviljoen Puur na brand weer open II Geen groter terras voor Vlieger Zee in Breskens 7 SCHELDEBOULEVARD TERNEUZEN Wanneer is de beeldenroute er weer? Bij de VVV in Terneuzen kregen ze de laatste tijd geregeld die vraag voorgeschoteld. 'Nu', is het antwoord. Waterschap wil populieren rooien woensdag 3 juli 2019 De Terneuzense Schel deboulevard is altijd al een bezoek waard. Waar kun je immers de grootste contai nerschepen zo dichtbij langs zien varen? Wie één van de pieren van de oude Veerhaven oploopt, kan ze zelfs bijna aanraken. Alleen dat is al bijzonder. Dat er in de zomer maanden ook nog van kunst kan worden genoten, maakt de Schel- deboulevard nog specialer. Jo Stanneveld, directeur van de Terneuzense instelling voor cul tuureducatie Toonbeeld, roept een publieksonderzoek van het NIPO in herinnering. Enkele jaren gele den werd dat verricht. ,,Terneuzen trekt dankzij de beeldenroute tien- tot vijftienduizend bezoe kers extra", haalt Stanneveld het onderzoek aan, ,,en ze komen jaar lijks terug. De liefhebbers kijken ernaar uit. Al zeker honderd men sen hebben de laatste tijd bij de VVV in de stad geïnformeerd naar de route, wanneer die weer is." Jubileum Twintig zomers achter elkaar is de Scheldeboulevard al het domein van internationale beeldhouwers. De organisatie heeft dus een jubi leum te vieren, maar helaas - of ei genlijk niet - de Scheldeboulevard vormt dit jaar ook het decor van de landelijke herdenking van Slag om de Schelde in 1944. ,,We hebben er daarom voor gekozen", vertelt Stanneveld, ,,een iets kleinere ex positie te maken. Bij de herden king van de Slag om de Schelde 31 augustus worden heel veel bezoe kers verwacht. De beelden kunnen dan beschadigd raken of, ernstiger, mensen zouden zich kunnen be zeren." Ook de locatie waar de beelden staan, is dit jaar anders dan anders. Gewoonlijk staan ze over de hele Scheldeboulevard vanaf woonto ren Waterfront tot restaurant Westbeer, komende maanden zijn Meer traditioneel beeldhouwwerk zal juist een groep liefhebbers aanspreken ze te vinden vanaf restaurant Westbeer tot de Oostsluis. De beelden zijn ook minder uitge sproken, minder gek, dan gewoon lijk. Ze zijn allemaal van het kun stenaarscollectief van de Vlaming Joseph Pannecoucke, waartoe on der anderen Stefaan Ponette, Veerle de Smet, Julie Verhelst en Ieza Stroef behoren. Van hun hand zijn in totaal veertien sculpturen te bewonde ren, die samen een overzichtsex positie vormen van beelden die het kunstenaarscollectief van Pan- necoucke eerder in Terneuzen tentoon stelde. ,,Het zijn wat klas sieker vormgegeven beelden", er kent Stanneveld, „producten van meer traditioneel beeldhouw werk, maar dat is helemaal geen belemmering. Het zal juist een groep liefhebbers aanspreken." Toonbeeld heeft het hele jaar ook exposities in de Passerelle in het stadhuis van Terneuzen. In het kader van de beeldenroute op de Scheldeboulevard is daar deze zo mer een tentoonstelling ingericht met werk van kunstschilder Kor- nelis Jacobus Huineman (1886 1952) uit Terneuzen. Hij maakte naam met een eigen stijl waarin het aparte licht van de Schelde een rol speelt, het Scheldeluminisme. De beeldenroute is te bezichti gen tot en met 1 september, de ex positie van Huineman tot en met 8 september. Zie ook: www.beel- denopdescheldeboulevard.nl. PHILIPPINE Waterschap Schel- destromen zal morgen tijdens het openbare deel van de verga dering van de dorpsraad van Philippine uitleg geven over de kapplannen die in Philippine uitgevoerd gaan worden. ,,We willen 117 populieren aan de Braakmanweg kappen", be vestigt woordvoerder Arjan Goossen. ,,Het zijn bomen uit de jaren zeventig. Een deel is ge woon slecht en heeft dode tak ken. We willen voorkomen dat die naar beneden vallen bij slecht weer." De dorpsraad vergadert don derdag vanaf 19.30 in gemeen schapshuis 't Kaaike. BRESKENS Kleding- en sou venirwinkel Vlieger Zee op het Spuiplein in Breskens mag voorlopig geen groter terras voor de zaak plaatsen, zo blijkt uit een uitspraak van de Raad van State. De Raad van State zoekt mo menteel in een langslepende zaak uit of de winkel recht heeft op meer terrasruimte. De eigenaresse vroeg vorige maand aan de Raad van State om vooruitlopend daarop haar deze zomer een groter terras toe te staan. De ge meente Sluis wil daar niet aan, en de Raad van State gaat daarin mee. Volgens de Raad is Vlieger Zee voornamelijk een kledingzaak, de horeca is er kleinschalig en ondersteu nend. Door geen groter terras toe te staan gaat de winkel ze ker niet failliet, zo stelt het be stuursrechtscollege. Boven dien heeft Vlieger Zee er zelf voor gekozen het wel be schikbare gebied te gebruiken voor het uitstallen van winkel waar. Daardoor is er nu maar ruimte voor één tafeltje en een paar stoelen. Verder zou een groter terras ten koste gaan van het terras van het naastge legen pannekoekenrestaurant. GROEDE Ruim negen maanden na de verwoestende brand heeft strandpaviljoen Puur in Groede af gelopen weekeinde de deuren weer geopend. Exploitant Frank de Reu: ,,Het nieuwe Puur is een strandpavil joen met een duidelijk gezicht, een eigentijdse uitstraling én her kenbare elementen van het oude Puur. We zijn dan ook blij en trots met het resultaat." Het strandpaviljoen ging op 5 oktober vorig jaar in vlammen op door kortsluiting in de meter kast. Frank en zijn compagnon Eric van Damme zagen drie opties voor nieuwbouw. ,,Een zelfde paviljoen, een heel ander concept of een tus- senvorm. Gezien het tijdsbestek en de wens het nieuwe paviljoen voor het seizoen van 2019 weer operationeel te hebben, kozen we uiteindelijk voor het laatste", aldus Frank. Eric vult aan: ,,Dat alles in een zeer kort tijdbestek gerealiseerd kon worden, is vooral te danken aan de inzet en medewerking van alle betrokken partijen. Ook een woordje van dank richting col lega's uit de branche. Doordat we de medewerkers tijdelijk bij colle ga's konden inzetten, bleef ons team intact. Wij zijn klaar voor een fantastische zomer!" Puur is in de zomer dagelijks ge opend van 10 tot 21 uur. Harmen van der Werf Terneuzen Beeldenroute anders dan anders De beelden, die hier op de Zeedijk worden geplaatst, zijn dit jaar te vinden vanaf restaurant Westbeer tot de Oostsluis. foto peter nicolai - Jo Stanneveld, Toonbeeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 56