Landelijke 'merken-discounter' onderzoekt komst naar Yerseke IN DE REGIO 6 Vrees voor verkeersdrukte VERVALLEN VEERSTEIGER MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 3 juli 2019 De nieuwe ontsluiting van Yerseke is een project van de provincie. Die heeft na onderzoek vier mogelijke varianten naar voren geschoven. ,,In prijs lopen die uiteen van 40 mil joen euro naar 73 miljoen", aldus wethouder Jon Herselman. In twee van de vier mogelijke va rianten wordt afslag 33 op de A58 verplaatst naar het oosten. Daar door zou de verkeersdrukte bij Vierwegen en in het dorp Kapelle flink kunnen toenemen. Als Rijkswaterstaat niet mee wil betalen wordt de duurste variant heel lastig Onverantwoord, vindt Gemeen tebelang (GB). De partij was gister avond dan ook van plan een motie in te dienen om het college op te roepen er alles aan te doen om afrit 33 beschikbaar te houden voor be drijventerrein de Smokkelhoek en voor Wemeldinge. GB is bang volledig buitenspel te staan in dit proces. Herselman er kende dat dat lang het geval was: ,,Wij hebben het proces zelf moe ten volgen via de media." Zodra de wethouder echter merkte dat er ge volgen voor Kapelle zouden kun nen zijn heeft hij aan de bel getrok ken. ,,Vorige week donderdag heb ben we op het provinciehuis be stuurlijk overleg gehad met de ge deputeerde en met een afvaardi ging van de gemeente Reimers- waal." Volgens Herselman was het ech ter nog te vroeg om nu al met een motie te komen. ,,Het is vrij prema tuur. Alles zit nog in de onder zoeksfase. Ook het percentage ver- keerswijzigingen bij iedere variant moet nog uitgerekend worden. Daarbij komt dat wij vaste ge sprekspartner worden in de pro jectgroep. We zitten er nu bij en we zitten er ook bovenop." Het nu al aandringen bij de pro vincie op bepaalde voorkeuren is volgens de wethouder ook om an dere redenen niet handig. ,,In het verleden hebben wij wel eens ver zocht om een directe ontsluiting vanuit Zuidhoek naar Vierwegen. Dat is destijds niet gelukt. Het zou zomaar kunnen dat dit straks als wisselgeld kan gaan dienen als er een mogelijke variant in beeld komt." Daarnaast is het nog maar de vraag of de door heel Reimerswaal gewenste rode (en duurste) variant haalbaar is. ,,Het is een provinciaal project. Maar daar heeft de provin cie ook co-financiers bij nodig. Er komt geld uit de gemeente Rei- merswaal en mogelijk van Rijkswa terstaat. Dat overleg met Rijkswa terstaat is tamelijk bepalend. Als die niet mee wil betalen wordt de duurste variant sowieso heel las tig." Joeri Wisse Yerseke Hij is onlangs benaderd door de keten, die in deze prille fase nog niet met zijn naam in de krant wil. ,,Het is een bedrijf dat al in een deel van het land actief is en wil uitbreiden naar Zeeland", kan Cornelisse over de geïnteresseerde partij zeggen. Het is in elk geval niet de Aldi of Lidl. ,,Dit is een dis counter met ook veel bekende merken." Yerseke heeft momen teel één supermarkt: de Albert Heijn in het centrum. ,,We denken dat dit een mooie aanvulling is, juist omdat het twee verschillende formules zijn." Het bedrijf heeft contact opge nomen met Cornelisse, nadat de PZC berichtte over de enquête die de dorpsraad had gehouden onder Yersekenaren. Daaruit bleek dat 1764 mensen graag een tweede su permarkt willen. Voor veertien mensen is één super genoeg. Cor- nelisse is blij dat ook een markt partij kansen ruikt voor het ope nen van een tweede supermarkt in het mosseldorp. ,,Een dorp met 7000 inwoners is niet klein te noe men, zeiden ze ook van die keten." Binnenkort gaat een delegatie van de keten op pad door Yerseke. ,,De Molenpolder is een mooie plek, maar het kan lang duren voordat de gemeente daarmee aan de slag gaat", vreest Cornelisse. Hij heeft ook een bestaand pand op het oog dat omgevormd kan wor den tot supermarkt. ,,Ik heb ze al doorgegeven wie de eigenaar is!" Stadhuisconcert Concert in Geerteskerk Kunst uit de Polder Ook Kapelle in greep van Zanddijk BE WILHELMINADORP De veersteiger bij het strandje van Katseveer lijkt ten dode opge schreven. Die conclusie trekt de lokale fractie van GroenLinks in Goes. De partij kaartte de erbarmelijke staat van de houten steiger onlangs aan bij B en W. Die be amen dat de steiger, waar vroeger de veerbo ten aanlegden, een markant onderdeel van de lokale geschiedenis is, maar stellen ook dat ze de particuliere eigenaar niet kunnen verplich ten in actie te komen zolang de veiligheid niet in het geding is. „Uiteraard willen we meeden ken met de eigenaar over de mogelijkheden voor behoud van de steiger." ,,De steiger vervalt in rap tempo. Het college stond erbij en keer ernaar", stelt fractievoor zitter Carel Bruring van GroenLinks teleurge steld. FOTO MARCELLE DAVIDSE Zorgt een nieuwe ontsluitings- weg naar Yerseke voor te veel verkeersdrukte bij Vierwegen en in het dorp Kapelle? De grote voorkeur in Reimerswaal voor de duurste variant zorgt op zijn minst voor onrust in de buurge meente. Willem Adriaansens Kapelle - Jon Herselman, wethouder Een landelijke 'merken-dis counter' heeft serieuze belang stelling om een groot filiaal in Yerseke te openen. Het zou de eerste winkel van de formule in Zeeland zijn. Dat zegt Wim Cor- nelisse van de dorpsraad. THOLEN Stichting Anthonie Kel dermans Concerten ver zorgt zaterdag een Stadhuisconcert in Tho- len. Blokfluitist Teun Wisse en klavecinist Al- josja Mietus spelen so nates van Francesco Geminiani en Pietro Castrucci. Wisse geeft concerten in binnen- en buitenland en Mietus speelde op verschei dene gerenommeerde kamermuziekfestivals. Het concert begint om 15.30 uur. Meer informa tie over de Stadhuiscon certen is te vinden op keldermansconcerten.nl. KLOETINGE Mariette Everse en haar leerlingen geven zater dag een concert in de Geerteskerk. Er worden diverse instrumenten bespeeld: het Hess orgel, vleugel en piano. Het concert begint om 14.00 uur. De kerk is ie dere zaterdag tussen 10.00 uur en 16.00 uur geopend voor publiek. RILLAND Het huis en de tuin van kunstenaarsechtpaar Loes Müller bij een kunstwerk in haar tuin in Rilland. foto marcelle davidse Loes en Klaus Müller vormen tijdens kunst uit de polder het decor voor bijna honderd kunstobjecten van veer tien Zeeuwse kunste naars. Van glaswerk en keramiek tot brons. Het atelier annex huis en tuin is te vinden aan de Middenhof. De expositie is tot en met 13 juli da gelijks tussen 11.00 en 17.00 uur te zien. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop; De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur over computer; 13.00 14.00 uur: Spreekuur wijkagent; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Grote Markt, 12.00 23.00 uur: CuliFair; Centrum 't Westlicht, 14.00-16.00 uur: In loop; Ingang Histo risch Museum/VVV Kantoor, 14.00 uur: Rondleiding door het hart van Goes HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, vanaf 13.00 uur: Expositie KAPELLE Hervormde Kerk, 14.00-17.00 uur: Openstelling kerk; Sportpark Groene- woud, 19.30 uur: Zeeuws elftal voet balt tegen Lokomo- tiva Zagreb KLOETINGE Geer- teskerk, 13.30-16.00 uur: Expositie KORTGENE Dorps huis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Se niorenmiddag KRUININGEN Rei- merswaalhal, 09.30 10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ OUDELANDE Galerie Luctor, overdag: Ex positie schilderijen RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband WEMELDINGE De Wemel, 14.00-16.00 uur Bingo YERSEKE Zorgcen trum Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wan deling in groepsver band; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51