I 'Zonder Oranje-gevoel kijken er minder' ZEELAND 11 Ryan Thomas rondt ploegen- spel af van Drapac-Cannon- dale. Teamgenoot Liam Magennis wordt tweede. Éi Geen maat stond er gisteravond op Drapac-Cannondale, de Australi sche opleidingsploeg van EF Edu cation First. De ploeg had zes ren ners naar Sint Jansteen afgevaar digd en nam de volledige koers in handen. Het was uiteindelijk Ryan Thomas die het karwei voor de ploeg afmaakte. ,,Het is mooi dat we deze wedstrijd met een fantas tische sfeer kunnen domineren", zei de gelukkige winnaar achteraf. De jaarlijkse Kermiskoers van Sint Jansteen heeft een rijke ge schiedenis. Niemand minder dan Eddy Merckx, de allerbeste wiel renner ooit, schreef de wedstrijd in 1965 op zijn naam en vele toppers zouden in zijn voetsporen treden. Dat was meteen de reden waarom Drapac-Cannondale tijdens zijn zomercampagne in de Benelux een tussenstop maakte in Sint Jansteen. Dat bleek een goede keuze te zijn, want de renners kleurden de koers van begin tot eind. Halverwege slaagden de Oceanische tijdritkam pioen Liam Magennis en Ryan Tho mas erin om weg te rijden. Enkel Wout van Elzakker (Team Differ- dange-GeBa) was in staat te volgen. Het drietal reed een mooie voor sprong bijeen en zou die enkel uit bouwen naarmate de koers vor- H. derde. ,,We vertrokken vrij vroeg in de wedstrijd. Ik had eerlijk gezegd op dat moment niet verwacht dat Ik wilde graag dit jaar winnen voordat ik terug naar Australië zou gaan we voorop zouden blijven, maar de verstandhouding was vanaf het be gin goed", verklaarde winnaar Ryan Thomas achteraf. ,,Bovendien was het voor onze ploeg een uitste kende situatie." Twee rondes voor het einde zag Ryan Thomas zijn kans schoon. ,,Ik zag dat Wout van Elzakker het las tig kreeg. Bovendien hadden we een numeriek overwicht, dus dat moet je in de finale proberen uit te spelen. Dat lukte, ik demarreerde en Van Elzakker had meteen geen antwoord. Op die manier kon ik hier de overwinning pakken." Een zege die voor Thomas veel betekent. ,,Ik wilde graag dit jaar winnen voordat ik terug naar Aus tralië zou gaan en dat is nu gelukt. Ik ben hier enorm blij mee. Er ko men nog mooie wedstrijden voor ons aan, dus het is tegelijkertijd een mooie opsteker. Hopelijk is dit het begin van meer." Achter Thomas maakte zijn ploeggenoot Magennis het feest bij Drapac-Cannondale compleet door naar de tweede plaats te sprinten ten koste van Van Elzakker. ,,Het is jammer dat ik genoegen moet ne men met een derde plaats, maar heel veel meer zat er uiteindelijk nooit in", was Van Elzakker ach teraf reëel. ,,Ik was blij dat ik hier om de overwinning kon meestrij den, maar in de finale is het natuur lijk lastig rijden tegen twee ploeg genoten. Maar ik heb genoten van deze wedstrij d. De sfeer was fantas tisch. Ik kom volgend jaar zeker te rug", klonk het vastberaden. Annemiek Roovers (28) heeft net haar eerste seizoen bij van FC Dau- wendaele achter de rug. De links back draait echter al heel wat jaart jes mee. Zo heeft ze periodes bij Oostkapelle en Walcheren achter de rug. Ook kwam ze uit in selectie elftallen, waarin ze onder anderen teamgenote was van Oranje-inter national Daniëlle van de Donk. ,,Ik kijk voornamelijk naar de wed strijden van Nederland. Bij twee duels ben ik zelf in het sta dion aanwezig geweest, in Le Havre en Valen ciennes. Voor de tweede poulewed strijd tegen Kamer oen heb ik zelfs een wedstrijd van mijn eigen team laten schieten. Daar wil ik nog wel even sorry voor zeggen tegen mijn teamge noten." „Van de sfeer heb ik enorm genoten in en rond de stadions. Het spel kon me minder bekoren. Er zitten weinig speel sters heel goed in het toernooi. De beste speelster op het moment vind ik Jackie Groenen. Ik kijk ook erg graag naar Merel van Dongen. Zij speelt net als ik op de backpositie en doet dit lek ker aanvallend. Lieke Martens vind ik tot nu toe nog niet haar beste niveau halen, on danks haar twee goals in de vorige ronde." Van Zweden weet ik niet zo heel veel. Ge voelsmatig lijkt het me een redelijk gelijk opgaande wedstrijd te worden. Het scheelt wel dat Zweden een enkele speelster moet missen. Om eerlijk te zijn had ik al verwacht dat Nederland er tegen Ja pan uit zou vliegen. Dat ze nu de halve finale en een ticket voor de Olympische Spelen gehaald heb ben, vind ik al een topprestatie. Het WK winnen lijkt me nog een stapj e te ver. De Amerikaanse dames vind ik op dit moment een maatje te groot.'' ,,Goh, dat is een lastige vraag. Ik denk sowieso dat er bij wedstrijden van het Nederlands elftal veel men sen zijn die voor het Oranje-gevoel naar het stadion komen. De sfeer is prachtig en precies hetzelfde als bij de Nederlandse mannen op een groot toernooi. Bij de eredivisie voor vrouwen merk je dat er min der sprake is van een band. Wan neer het Oranje-gevoel wegvalt, zie je dat er minder mensen komen kij ken.'' ,,Daar ben ik wel van overtuigd. Als ik de situatie van nu vergelijk met de periode dat ik in selectie-elftal len zat, is er heel veel veranderd in positieve zin. Er is sowieso meer kwantiteit, omdat steeds meer mei den voetballen. Daarnaast zie je ook de kwaliteit hard toenemen. Dat komt onder andere doordat de goede speelsters tegenwoordig kunnen rondkomen van het voet bal. Je ziet ook dat Nederlandse speelsters sneller de stap naar het buitenland maken. We hebben nu natuurlijk een supergoede lichting, maar ik heb er alle vertrouwen in dat er genoeg nieuwe talentvolle speelsters gaan opstaan.'' woensdag 3 juli 2019 GO Australische talenten kleuren de Ronde van Sint-Jansteen Job de Feijter Sint-Jansteen arSfó. Het Australische duo Ryan Thomas en Liam Magennis leidt in de kopgroep in de straten van Sint-Jansteen met Wout van Elzakker in hun wiel. FOTO BOAZ TIMMERMANS - Ryan Thomas Voor elke wedstrijd van het Ne derlands vrouwenelftal op het WK blikt een Zeeuwse voetbal ster vooruit. Vandaag vooraf gaand aan de halve finale van de Leeuwinnen tegen Zweden: An- nemiek Roovers van Dauwen- daele. Bas Dingenouts Middelburg Heb je al veel wedstrijden gezien dit toernooi? Wat verwacht je van de rest van het toernooi? Annemiek Roovers. FOTO CIOS Heb je een idee waarom het met die eredivisie voor dames maar niet wil vlotten? Verwacht je dat Nederland de komende tijd bij de wereldtop blijft horen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43