O) CD O ■R II 10 ZEELAND Zeges Van Nevel en Verhaegen Harmes verdedigt titel in stratenloop De Jonge krijgt vertrouwen terug Last-minute-vervanger valt op Angelo van Nevel (Zedelgem) en Esther Ver haegen (Sluis) wonnen gisteravond in IJzen- dijke de eerste van de zes Zeeuws-Vlaamse zomerlopen. De Belg Van Nevel had 34.13 mi nuten nodig voor de 9.6 kilometer lange Bou levardloop. Daarmee gaf hij Marnix van den Broecke (Terneuzen) en Theo Rabout (Aar denburg) het nakijken. Bij de vrouwen hield Verhaegen bijna een minuut over op Ann de Groote (Gentbrugge) en bijna vijf op Marieke Mullaert (IJzendijke). De middenafstand werd gewonnen door thuisloopster Marjolein D'Hondt en Martijn Kox (Westdorpe), de kortste afstand door Jolien de Hulster (Bier vliet) en Rowin Smekens (Schoondijke). Na de start in 1998 wordt woensdagavond in Zoutelande alweer de 22ste editie van het Zeeuwse stratenloopcircuit in gang gescho ten. In het eerste jaar waren er wedstrijden in Vlissingen, Zoutelande, Domburg en Westka- pelle. Tegenwoordig wordt er niet meer in Domburg gelopen, maar zijn er lopen in Burgh-Haamstede en Yerseke aan toegevoegd. Vorig jaar was Erwin Harmes de sterkst voor Martijn de Kok en Joeri Versluis. In de nieuwe editie krijg Harmes concurrentie van Ronnie Overgaauw en Erwin Adan. Bij de vrouwen is Monica Sanderse favoriet. Monique Ver- schuure, vorig jaar winnares, is geblesseerd. Biljart De 'Blauwe 534', een jaarling doffer van dui- venliefhebber Tonny de Jonge uit Oostburg, won de provinciale wedvlucht uit Melun. Met een oostenwind als bondgenoot legde hij de 306 kilometer naar Oostburg af met een snel heid van 88 kilometer per uur. ,,De doffer is mijn favoriete jaarling en vertoonde een su- pervorm. Daarom ging hij als bovenste van de lijst de mand in en maakte het vertrouwen volledig waar'', aldus De Jonge. Tweede was Jan Hengst uit Zoutelande en de derde plaats was voor Joshua Hoek uit Middelburg. De wedvlucht uit Quiévrain voor de jonge duiven werd op grond van het hitteprotocol afgelast. Quote van de dag ,,Ik wil geen assistent meer zijn, hoofdtrainer of Het is het Hansweertse koppel Sylvia Eckel en Ro nald van Geyt weer niet ge lukt een ronde te overleven in een wereldbe kertoernooi driebanden. in Poto verloren beiden twee partijen. Van Geyt was in zijn eerste partij dicht bij een zege (29-30). Skeeleren werken bij de jeugd heeft mijn voorkeur." iSiilinniÜ! Middenvelder van Goes maakt ook bij het Zeeuws elftal indruk met zijn traptechniek. Vanavond krijgt Lokomotiva Zagreb er mee te maken. Vandaag speelt het Zeeuws elftal een oefenduel tegen NK Lokomo- tiva Zagreb (aftrap 19.00 uur). Met één gezamenlijke training in de be nen hoopt het keurkorps van Dolf Roks een resultaat te bewerkstelli gen tegen de nummer zes van het afgelopen seizoen in Kroatië. ,,Ik heb de laatste tien wedstrij den van ze gezien, dus ik ben voor bereid'', grapte Roks maandag avond na de training. ,,Nee, ik ken ze niet'', vervolgde de coach op se rieuze toon. ,,En dat vind ik ook he lemaal niet zo van belang. Ik vind dat de jongens moeten kunnen spe len tegen drie spitsen, tegen twee spitsen, tegen één spits. Als je in de zone staat, moet je dat allemaal op kunnen lossen." Vorig jaar werd de Zeeuwse voet balliefhebber met de komst van Feyenoord, AZ en in mindere mate KV Oostende op zijn wenken be diend. Deze zomer moeten de Zeeuwse voetbalvolgers het doen met een Kroatische middenmoter. „Dat vind ik niet jammer, het heeft te maken met mogelijkheden en onmogelijkheden", reageerde Roks. „Als je Feyenoord nog een keer wil vragen, weet je wat voor kosten plaatje daaraan vastzit en dat de burgemeester niet altijd staat te springen, want er komt van alles bij kijken. We weten wel dat het heel populair is." Ik hoop dat ik kan laten zien dat ik lekker kan ballen Onbekende tegenstander of niet, de Zeeuwse amateurs mogen zich meten met profvoetballers en dat wekt nieuwsgierigheid. Zo ook bij Goes-middenvelder Hiep Nguyen, die opgeroepen werd ter vervan ging van Reguillo Vandepitte. „Ik vond het jammer dat ik er in eerste instantie niet bij zat, maar toen ik maandagmiddag alsnog een berichtje kreeg, had ik er meteen zin in", aldus de twin- tigjarige middenvelder. Nguyen viel tijdens de partij- vorm positief op met onder meer een puntgave crossbal op Abdoe Abdenbi en een no-look pass door de benen van Thomas de Rijke. Ac ties die voetbalgogme verraadden. ,,Die crossballen vind ik wel lekker om te geven'', zei Nguyen. ,,Het ni veau bij de partij lag redelijk hoog. Ik had lekkere combinaties met Khalid (El Hattach) en Appie (Ab- doe Abdenbi). Die gasten kunnen ge woon lekker voet ballen, maar dat wist ik al van ze hoor." Vandaag maakt Nguyen - mocht er niks geks gebeuren - zijn debuut in het Zeeuws elftal. De selec tie telt 22 namen, dus mag iedere speler een helft opdraven. „Ik hoop dat ik lekker mijn spelletje speel en kan la ten zien dat ik lekker kan ballen", sprak de talentvolle rechtspoot. Nguyen is een liefhebber van mooi voetbal, maar verwacht ook een fysieke strijd. „Al die Kro- aten kunnen wel rennen, denk ik. Je kan sowieso verwachten dat ze topfït zijn. Het is een profclub." Roks denkt dat zijn ploeg 'absoluut' een re sultaat neer kan zetten op sportpark 't Groene Woud. „We hebben spelers die altijd kun nen verrassen. Dat doen ze, voor zover ik me kan herinneren, de laatste twintig jaar al wel." LOK. ZAGREB woensdag 3 juli 2019 GO ATLETIEK ATLETIEK Erwin Harmes eindigde zes keer op rij in de top 2 in Zoutelande. foto johan van der heijden DUIVENSPORT 31+3 In Krabbendijke wordt van avond voor de 24ste keer de Skeelerronde van Krabben- dijke gehouden. Om 20.30 uur starten de se nioren voor een wedstrijd over 30 minuten plus drie ron des. In de aanloop naar de strijd om deze zoge naamde Krab- bendijke Trofee worden vanaf 18.30 uur in an dere (jeugd)ca- tegorieën wed strijden gere den. Nguyen is klaar voor zijn debuut o a - Voormalig prof voetballer en trainer Peter van Vossen in de Cultspe- cial van ELF Voetbal gJifS/jw; Stefan Maas Kapelle - Hiep Nguyen Dolf Roks (midden) ziet 'zijn' Zeeuwse amateurs vanavond wel stunten tegen de profs van Lokomotiva Zagreb. foto marcelle davidse Hiep Nguyen. FOTO ERNESTA VERBURG Door drie opeenvolgende promoties bereikte NK Loko motiva Zagreb in 2009 het hoogste niveau van Kroatië. Op dat niveau speelt het nu tien seizoenen op rij. In 2013 beleefde NK Loko motiva Zagreb zijn topjaar met een tweede plaats in de competitie en een plaats in de bekerfinale, die werd verloren van Hajduk Split. De blikvanger van die ploeg was toen Andrej Kra- maric, die de afgelopen sei zoenen furore maakt in de Bundesliga bij Hoffenheim. Sinds dat succesjaar ein digt de club steevast in de subtop, tussen de vierde en de zesde plaats. Afgelopen seizoen werd afgesloten op plaat zes. In de huidige selec tie zit een aantal inter nationals van Servië, Al banië, Kosovo en Bos- nië-Herzegovina.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42