LEZERS HELPEN LEZERS 9 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Vandaag: Theo (69) en Evelien (74) Opdam uit Hengstdijk, die op zoek zijn naar een klusjesman of -vrouw. We hebben veel grond en een relatief slecht onderhouden huis, dus er zijn altijd veel klusjes", vertelt Theo. „Vroeger ging dat nog wel, maar sinds mijn gezondheid minder is, blijven we zitten met achterstallig onder houd." Heggen knippen, gras maaienHet lukt hem niet meer. ,,We hebben al iemand voor het grotere werk in de tuin, maar er zijn bijvoorbeeld ook tegels ver zakt. Daar hebben we echt een professional voor nodig", vult Eve lien aan. Simpel opgeknapt Vijftien jaar geleden verhuisde het echtpaar van Zuid-Holland naar Zeeuws-Vlaanderen. ,,We zochten een vrijstaand huis dat landelijk gelegen was en veel ruimte had", legt Theo uit. ,,Daar was Zeeuws- Vlaanderen uiterst geschikt voor." Evelien: ,,We zijn een paar keer door de streek gereden en vonden het hier prachtig. Het huis is mooi gelegen, maar het is simpel opge knapt." Aangezien ze slechts een klein netwerk hebben in Zeeland besloten ze een oproep te plaatsen. ,,Helaas hebben we nog niet zo veel reacties gehad", zegt Theo. ,,We hopen iemand te vinden waarmee het klikt. We hebben Toen ik thuiskwam uit het ziekenhuis dacht ik: wat een zooitje hier... klussen genoeg, dus als het een maal bevalt, kunnen we die per soon wel een paar jaar aan het werk houden." Nooit weg Verhuizen zit er namelijk nog niet in. ,,Als het moet vanwege mijn gezondheid, dan moet het", zegt Theo. ,,Maar mijn vrouw wil hier helemaal nooit weg... Ik zou het hier ook missen, maar ik heb we- leens het idee gehad om eenvoudi ger te gaan wonen." Want zelfs als de twee een klus jesman vinden, krijgen ze nooit al les af. ,,Je blijft achter lopen en dat moet je geestelijk kunnen verwer ken. Toen ik thuiskwam uit het ziekenhuis dacht ik: wat een zooitje hier... Frustrerend, maar het leven is was het is, je moet het accepteren. Ik heb dat al gedaan, maar mijn vrouw heeft er nog moeite mee." Stilte Voorlopig verlaten de twee hun stekje in Hengstdijk dus niet. ,,Ik kom zelf uit een plekje bij Leiden en werd gek in de Randstad, om dat je daar nooit totale stilte hebt", zegt Theo. ,,De meeste mensen die hier komen, zeggen dat ze hart stikke gek zouden worden. Wij zijn echter verliefd geworden op deze plek." woensdag 3 juli 2019 Theo en Evelien Opdam: ,,We hopen iemand te vinden waarmee het klikt." fotos boaz timmermans 'Voor een paar jaar klussen bij ons' Theo en Evelien Opdam zoeken iemand die onder andere hun tuin opnieuw kan bestraten. Gertie De Boey Het oproepje: We zoeken een klusjesman, of - vrouw, voor diverse werkzaam heden aan, om en eventueel in het huis. Buitengebied van Hengstdijk. Tel.: 0114-672733. - Theo Opdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41