Onze voorwaarden BS r4 Mr IN DE REGIO woon 6 Woongoed Middelburg scherpt huurvoorwaarden aan :2D jS 'Wethouders moeten alsnog getuigen' MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 3 juli 2019 En dat is niet zo overbodig als het lijkt, zegt Petrie Pijnenborg van de Middelburgse woningcorporatie. ,,Het helpt ons als het tot rechtsza ken komt als iemand uit een huur huis wordt gezet." Het is niet zo dat veel huurders zich slecht gedragen, benadrukt Pijnenborg. ,,Het gaat om excessen. Wij willen vooral hiermee de over last voor buren beperken en de leef baarheid verbeteren." Als huurders langdurig en meer malen de voorwaarden overtreden of voor ernstige overlast zorgen, kan Woongoed het huurcontract beëindigen. Dan volgt een uithuis zetting. Bij rechtszaken die daar over worden gevoerd, ontstaan dis cussies over de huurvoorwaarden, of die inderdaad zijn overtreden en of de huurder kon weten dat iets verboden was. Woongoed wint die zaken uit eindelijk wel, maar de discussies maken die toch ingewikkelder dan gewenst, vindt de corporatie. En dat kan tot vertraging leiden. ,,Door sommige op het oog logische ver boden toe te voegen, hopen we die discussies voortaan te voorkomen", zegt Pijnenborg. Een aantal van die extra huur voorwaarden zijn volgens de Straf wet ook al verboden. Drugs en wa pens mag je niet in huis hebben. Van je huurhuis mag je ook geen bordeel maken. Huurvoorwaarden Woongoed Middelburg O—O Goed onder houd van de woning Denk aan de buurt Gebruik van uw woning TE Wij willen vooral hiermee de overlast voor buren beperken en de leefbaarheid verbeteren Sommige verboden hebben vooral te maken met een goed ge bruik van het huurhuis en het voorkomen van overlast voor an dere huurders. Paarden, vee of an dere dieren die overlast kunnen veroorzaken, zijn daarom verbo den. Gevaarlijke stoffen opslaan, waaronder vuurwerk, mag niet. Autowrakken, caravans, aanhang wagens en goederen die slecht zijn voor het milieu wil Woongoed ook niet in of bij huurhuizen hebben. Vervuiling van de woning krijgt nu ook extra aandacht. Het 'excessief verzamelen van spullen in de wo ning' is niet toegestaan. Symbolen ,,Om hier aandacht voor te vragen bij de huurders, brengen we bin nenkort een Gebruikerswaaier uit", kondigt Pijnenborg aan. ,,Dat is een kaart met symbolen en die maken duidelijk waarop je moet letten bij een normaal gebruik van de wo ning." De vorige huurvoorwaarden wa ren op i juli 2016 vastgesteld. De huidige aanpassing en uitbreiding van de huurvoorwaarden zijn be sproken met de Huurdersvereni ging Middelburg. Woongoed Mid delburg heeft voor de huurders een Huurvoorwaardenkaart gemaakt met pictogrammen die de belang rijkste voorwaarden in beeld bren gen. Wie een huurcontract tekent, moet het hele contract lezen en stemt dus al in met de voorwaar den. Maar niet iedereen leest alle kleine lettertjes, weet Pijnenborg. DOMBURG De Veerse wethou ders en de burgemeester moeten toch getuigen over de besluiten in het college in voorjaar 2018 over het KPN-gebouw in Dom burg. Dat vindt juridisch advi seur Bram van Leeuwen. Van Leeuwen gaat de recht bank vragen terug te komen op een besluit van ruim twee we ken geleden. Toen beslisten de rechters dat het niet nodig was burgemeester Rob van der Zwaag en oud-wethouders Chris Maas (PvdA/GL), Jaap Melse (SGP/CU) en René Mole naar (CDA) te horen over hoe de stemming verliep over een well- nesshotel in dat gebouw. Van Leeuwen vindt juist dat er nu zoveel onduidelijkheid heerst dat het nodig is ze op te roepen als getuigen. Hij wijst erop dat de juriste van de ge meente tijdens de rechtszaak vertelde dat geen enkel college lid destijds tegen de plannen stemde. Daarop liet Maas publie kelijk weten dat dat niet klopt en dat hij destijds een aantekening liet maken waarin staat dat hij vond dat het plan moest worden aangepast. De oud-wethouders Melse en Molenaar onderschre ven die woorden. Van Leeuwen vindt duidelijk heid noodzakelijk. Dat kan vol gens hem alleen door alle colle geleden, en mogelijk ook de ge meentesecretaris, op te laten tre den als getuigen. Hij zegt ook dat de burgemeester en de gemeen tesecretaris mei vorig jaar nog een brief ondertekenden waarin erkend wordt dat Maas destijds tegen stemde. Daar kwam het college vorige week op terug. Volgens een brief gingen ze toen af op wat Maas hen vertelde. Het stemgedrag van de wet houders is belangrijk omdat de Stichting Leefbaarheid Kom Domburg de vergunning voor het wellnesshotel aanvecht. Carillonconcert Kasteel Westhove Wandeltocht Een bordeel in je huis, dat is dus verboden Je mag geen wapen in huis heb ben. En ook geen drugs. Een bordeel uitbaten in je huurhuis is ook verboden. Logisch natuur lijk. Toch heeft Woongoed Mid delburg dit allemaal toegevoegd aan de huurvoorwaarden. Maurits Sep Middelburg Betaal de huur voor de le van de maand Zorg dat uw tuin of balkon opgeruimd is Ventileer uw woning Veranderingen aanbrengen aan de woning? Vraag toestemming Hou het schoon Geluidsdemping onder- I vloer: minimaal 10 decibel I Verleen altijd toegang voor onderhoud Si U bent zelf verantwoordelijk voor schade Veroorzaak geen overlast a Geen hennepteelt of drugs in de woning Plaats geen spullen in de gemeenschappelijke ruimtes. Hou het schoon Geen onderverhuur Komt er iemand bij u wonen? Geef het door Bedrijf aan huis? Vraag om toestemming r- Kijk voor al onze huurvoorwaarden op www.woongoed.nl - ik ben huurder - Algemene voorwaarden. middelburg De Huurvoorwaardenkaart. ILLUSTRATIE WOONGOED MIDDELBURG - Petrie Pijnenborg, Woongoed WA VEERE In Veere klinkt zaterdag het eerste zomercon- cert van het seizoen op het Veerse carillon. Delen uit 'The sound of music', balletmuziek van de componist L. Delibes, muziek van Handel en werken van Bach wisse len elkaar af. De muziek van de 47 klokken is het beste te horen in de luistertuin. Omstreeks 18.45 uur geeft de beiaardier in de tuin een toelichting bij het programma. Het concert begint om 19.00 uur. De toegang is gra tis. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove in Oostkapelle is zondag onder begeleiding van een gids te bezoeken. Na een korte inleiding over de geschiedenis van het kasteel en de omgeving gaan de deel nemers via steile trap pen naar de toren. Het bezoek begint om 10.30 uur en duurt circa an derhalf uur. Aanmelden via staatsbosbeheer.nl. VLISSINGEN Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars Het carillon in Veere. foto lex de meester houdt zaterdag de jaar lijkse duin- en strand- tocht. Tijdens de tocht kan er 5, 10, 15, 20, of 30 kilometer gewandeld worden. Inschrijven kan vanaf 08.30 uur bij de Vlissingse Kanovijver, dit is tevens de startlocatie. De lange afstanden ein digen in Westkapelle en de kortere afstanden gaan tussentijds terug richting Vlissingen. AAGTEKERKE Gym zaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton ARNEMUIDEN Histo rische Scheepswerf C.A. Meerman, 13.00 - 17.00 uur: Expositie gereedschappen DOMBURG Her vormde Kerk, 20.30 uur: Zomerzang- avond Sheborim GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00 11.00 uur: Koffieoch tend; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Bil jarten en koersbal voor 50+'ers MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmo- lenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Wekelijkse Koffie-inloop; Kruit- molen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor se nioren 50+; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30 16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelac tiviteit voor senioren SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Ex positie 150 jaar Rode Kruis Walcheren SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00 16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 uur: Peutergym VROUWENPOLDER Fort den Haakweg, 10.00-19.00 uur: Sei- zoensmarkt ZOUTELANDE Woon zorgcomplex De Tienden, 13.30-16.30 uur: Soos voor senio ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38