•r ZEELAND 3 'Ik heb nog meer versierspul, maar het is een keer genoeg' 'De kans dat ze winnen is 99 procent' 'Als ik op internet wat tegenkom, bestel ik het' Maak kans op: Doe snel mee op pzc.nl/wielerspel AXEL En óf ze fan zijn! Of nu de Leeuwen of de Leeuwinnen moeten voetballen, dat maakt Xandra (56) en Eugène van Soerland-Berndsen (57) niks uit. Wordt er gespeeld voor een EK of WK, dan komt de speciale doos vol oranje spul van zolder. Ze namen de traditie van het 'huis versieren' mee uit Gilze-Rijen. Daar wordt dat veelvuldig gedaan, maar in Zeeland niet. ,,Saai hoor", zegt Xandra, terwijl ze wijst naar haar Renault Twingo met oranje stoel- en spiegelhoezen. ,,Hoe vind je die?" Een paar dagen voordat de wedstrijden begin nen, start ook het versieren van het huis. Aan de gevel vlaggenlijnen, franjes en de nationale driekleur. Achter de ramen hangen banners, hamsters van de Albert Heijn en ook de elftal poster. Zelfs de achtertuin hangt vol vlaggen. Eugène: ,,Ik heb nog veel meer versierspul hoor, maar het is ook een keer genoeg hè." Tegen Zweden wil Eugène wel een wedje leg gen dat het 2-0 wordt voor Oranje, Xandra is voorzichtiger, die gaat ook voor de winst, maar een zwaarbevochten 2-1. ,,Bij verlies gaat wel de versiering eraf." ZIERIKZEE Tino Stuijts (54) en zijn vrouw Tania (54) uit Zierikzee hebben, voor hun doen, niet zo uitgepakt dit jaar. Als zijn gezondheid het had toege laten, had hij zeker ook nog wat gigan tische spandoeken in zijn tuin gehan gen. Tino en Tania versieren hun huis altijd als Oranje speelt. Sinds het succes van de Leeuwinnen op het EK twee jaar geleden, gebeurt dat ook als de vrou wen spelen. Ze hadden nog weinig spulletjes van het vrouwenelftal, maar nu er steeds meer verkrijgbaar is, wordt de collectie verder uitgebreid. Tania: ,,De poppetjes die je kon sparen bij Blokker, heb ik allemaal via internet ge kocht. Die staan nu in het raamkozijn." Als Oranje speelt zitten Tania en Tino voor de buis. Met op zijn minst sjaaltjes om de nek en mutsjes op het hoofd, want dat brengt geluk. Tino vindt dat de meiden fantastisch spelen. ,,Het spel is mooi en spannend. Meer nog dan bij de mannen. Je ziet nu ook dat steeds meer meisjes gaan voetballen. Dat vind ik leuk om te zien. De kans dat ze we reldkampioen worden is heel groot. Ik zet in op 99 procent kans." Wiwmi ii1 GOES Elke wedstrijd zit ten Henrico Nelisse (45) en zoon Sem (13) en dochter Nikki (10) aan de buis ge kluisterd als de Leeuwin nen spelen. In oranje te nue. Dat is verplicht, an ders wordt er niet gekeken. Dat hij fan is, steekt Ne lisse niet onder stoe- len of banken. Van uit de straat aan de achterkant van zijn huis zijn de vlag en oranje slingers in de tuin al goed te zien. Ook de huiskamer hangt vol met versiersels. „Als ik op internet wat tegenkom, dan bestel ik het. Zoals laatst een grote vlag en polsbandjes. Eerst was er nog niet veel te koop, maar er komt nu steeds meer bij." Henrico pakt altijd uit als er een kampioenschap wordt gespeeld. Twee jaar geleden tijdens het Euro pees Kampioenschap, maar ook als de mannen spelen. De oranjekoorts heeft hij, en met name dochter Nikki, al sinds het begin van het toernooi te pakken, en tot nu toe is hij erg onder de indruk van het spel van de da mes. „De liefde voor het dameselftal is daardoor al leen maar mee gegroeid. Je leest overal dat het spel be ter moet, maar ondertus sen winnen ze wel steeds." woensdag 3 juli 2019 fans kleuren huis oranje V* T' Xandra en Eu- gène van Soer- land-Berndsen in Axel. FOTO SHEILA VAN DOORSSELAER A Tino Stuijts en zijn vrouw Tania in Zierikzee. FOTO ERNESTA VERBURG ~_L S iiy; Henrico Nelisse met zoon Sem en dochter Nikki in Goes. FOTO MARCELLE DAVIDSE Kijk op de site bij /video Oranjefans gaan los met versieringen LLAHINSMEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35