k School in Rilland leeggeroofd: 47 laptops weg Mosseldag krijgt broertje in Hong Kong 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: Vrouwen rijden beter dan mannen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters NEt>ERLANt> VANAVOND IN &E HALVE FINALE VAN HET WK. „.damesvoetbal. t>AAR BE&OEUfeE IK VER&ER NIKS MEE. Zes visstropers aangehouden Twee tieners opgepakt voor overval Domino's MIDDELBURG Veere voorop bij aanpak bushaltes De inbraak werd maandagochtend ontdekt door een van de leerkrach ten van de reformatorische school. ,,Hij zag dat er allemaal snoeren los hingen uit een kast", vertelt direc teur Anneleen van Sabben. Al snel werd duidelijk dat er was ingebro ken en dat de school was leegge roofd. ,,Alle laptops zijn meegeno men, in totaal 47 stuks", zegt Van Sabben. Maar ook de digitale piano is buitgemaakt. ,,Die gebruiken we elke maandag bij de weekopening en ook op vrijdag, dat zingen bij de piano is een ritueel. Dat vonden de leerlingen heel erg dat ook de piano is meegenomen." Maar ook een kluis met daarin zo'n vijfhonderd euro is verdwe nen. Het geld was bedoeld voor het goede doel en was onder meer op gehaald tijdens de projectweek over Afrika. ,,Dat was het eerste wat de kinderen vroegen: is het project geld er nog? Maar de kluis is ge woon uit de muur getrokken", zegt Van Sabben. De naastgelegen kerk heeft al aangeboden het ontbre kende bedrag aan te vullen. Het is niet precies duidelijk wan- neer de inbraak werd gepleegd, maar de directeur vermoedt dat het in de nacht van zaterdag op zondag is geweest. Aan de achterkant van het plein is een gat in het hek ge knipt en via die weg zijn de spullen afgevoerd. ,,Een versterker die bij een microfoon hoort lag daar nog op het pad, dus die zijn ze verlo ren." Hoe de dieven het gebouw zijn binnengekomen is ook niet bekend, het is op verschillende plekken ge probeerd, aldus Van Sabben. Zij heeft er een 'naar gevoel' bij. ,,Het leek wel alsof ze wisten wat er te halen viel. Je moet er in elk geval moeite voor doen om alles mee te nemen." De directeur verwacht niet dat de school spullen nog te rugziet. ,,De kinderen riepen me teen dat we op marktplaats moeten kijken of de laptops daar misschien worden aangeboden." Doelwit De school is ooit een keer eerder doelwit van inbraak geweest, maar toen was de buit veel kleiner. Voor de laatste lessen voor de zomerva kantie heeft de inbraak geen gevol gen. ,,We zijn nog bezig met de pro- jectweek, daar hebben we de lap tops niet bij nodig. Maar het is vooral het gevoel, we zijn hier elke dag hard aan het werk, en dan ge beurt zoiets." De politie heeft buurtonderzoek gedaan, dat heeft tot nu toe niks op geleverd. De school gaat een alarm systeem installeren om herhaling te voorkomen. De Zeeuwse Mosseldag in Yerseke krijgt een broertje in Hong Kong. Op zaterdag 17 augustus is het weer tijd voor het traditionele mossel- venement in Yerseke. Op dezelfde dag is er ook een grote mosseltafel in Hong Kong. De Zeeuwse mosselsector zoekt naar nieuwe afzetmarkten. Nu al worden er mosselen en oesters geëxporteerd naar Hong Kong. De Zeeuwse mosseldag moet de han del een impuls geven. Om het Zeeuwse streekproduct te promo ten wordt onder meer een grote mosseltafel gehouden. De organisatie verwacht 800 tot 1000 bezoekers. Behalve inwoners van Hong Kong gaat het ook om ge nodigden van de Nederlandse en Chinese overheid en lokale groot handels en chefs. Het dagelijks provinciebestuur draagt 4500 euro bij aan de kosten van de Chinese mosseldag. De rest komt uit sponsoring (31.000 euro) en inkomsten uit kaartverkoop (10.000 euro). De provincie steunt vernieuwende ontwikkelingen op het terrein van streekproducten en wil concurrentiepositie van de mosselsector helpen verbeteren. Ze ziet ook promotionele voordelen aan een Zeeuwse mosseldag in het Verre Oosten. Als ik voor de twintigste keer 'Turkish Cargo, Globalize Your Business' heb inge haald - en hij mij - teken ik van harte voor mijn leven in Zeeland. Ik ben gestrand ergens tussen Delft en Rotterdam. Links blik, rechts blik, voor blik, achter blik. Een bordje aan de vangrail geeft maximaal honderd aan, honderd meter per uur. De verte is met beloftevolle luchten van Ruysdael ingeschil- derd. Zie daar maar eens te komen. Nog zeker twee uur naar Middel burg, zegt de Tomtom al een uur lang. Wat doe ik hier? die ik niet kon afzeggen. Werk, werk, belangrijk, belangrijk. Dat dacht ik vooraf. Nu als sardientje ingeblikt op de terugweg heb ik daar heel andere ideeën over. Ik zie ze zitten, al die filetijgers en -tijge rinnen. Modieuze zonnebril op het hoofd, oortjes in en mobiel in de hand of onder handbereik. Schrijfgrage verbalisanten zouden op mijn vastgelopen snelweg met een hun geplande jaaromzet kun nen binnenharken. Ha, daar is Tur kish Cargo weer. Nederlandse vrachtwagens zie je bijna niet meer. Het zijn allemaal Polen, Roemenen, Bulgaren. Ooit droomde ik van een truckersbe- staan. Hoog boven iedereen verhe ven, achttien versnellingen tot mijn beschikking, dertig ton aard appelen op sleeptouw, mijn lief op de bijrijdersstoel, de kaart van Eu ropa tussen ons uitgespreid, frites- fabrieken in Oostenrijk en Zwit serland hadden de kwaliteit van Zeeuwse erpels ontdekt. Het bleef een droom. Ik zie mezelf al van de Brabantse Wal afdraaien, de einderloze Zeeuwse polders aan mijn voeten. Mogelijke dagtoeristen zijn op de terugweg, van hen zal ik geen last hebben. Dankzij het liberale po pulisme mag je vrijwel de hele au toweg 130 planken. Zo hard wil ik helemaal niet. Maar iets sneller dan 130 meter per uur, dat zou welkom zijn. Zo, ik sta naast Turkish Cargo. Die zal ik eens even erbij lappen. Ooit droomde ik van een truckersbestaan 2 of 3 dagen 4*-hotel in hartje Rotterdam incl. extra's woensdag 3 juli 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Badgasten moe ten zelf beter op schepen letten 3586 reacties VROUWENPOLDER Op de Oosterscheldeke- ring zijn maandagavond zes mannen op heter daad betrapt op illegaal vissen. Ze waren in het bezit van stroperswerk tuigen, speciale hengels voorzien van vele visha ken. De aangehouden mannen variëren in leef tijd van 30 tot en met 52 jaar, en zijn onder meer afkomstig uit Capelle aan den IJssel, 's-Gravenhage en Rotterdam. Ze zijn voor verder onderzoek en verhoor naar een poli tiecellencomplex ge bracht. Bij de aanhoudin gen op maandagavond werd ook een agent be dreigd. TERNEUZEN Twee tieners zijn opge pakt voor de overval op Domino's Pizza aan de Axelsestraat in Terneu- zen. De politie viel zater dagochtend binnen in een woning in de binnen stad. Een 17-jarige jongen werd aangehouden. Gis teren meldde een 16-ja- rige jongen uit Terneuzen zich bij de politie. Beiden zijn ingesloten. Vorige week woensdag werd ook al een jongen (16) uit Terneuzen aangehouden. Hij is verhoord. De pizze ria werd op 11 juni over vallen. De daders be dreigden de medewer kers en eisten geld. Ze gingen er met een onbe kend bedrag vandoor. De gemeente Veere is de eerste die een bij drage krijgt uit de 8 ton die de provincie be schikbaar heeft om bus haltes toegankelijker te maken. Met ruim 45.000 euro van de provincie worden drie haltes aan gepast, twee in Oostka- pelle en één in Dom burg. Veere legt er het zelfde bedrag bij. Vorig jaar stelde Provinciale Staten een flink budget beschikbaar om bushal tes beter toegankelijk te maken voor minder vali den. De bushaltes moeten ui terlijk 1 juli volgend jaar zijn aangepakt. Een flinke domper voor basis school De Zandbaan in Rilland: een week voor de zomervakan tie hebben inbrekers hun slag geslagen. Ze namen onder meer 47 laptops mee. De totale schade bedraagt enkele tiendui zenden euro's Luc Oggel Rilland Ernst Jan Rozendaal Middelburg Natuurlijk, er was een afspraak We mogen weer, wel 300 meter. Savoy Hotel Rotterdam hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1/ Welkomstdrankje en portie bitterballen V Gratis gebruik Wi-Fi in het hotel V Hotel onlangs gerenoveerd V Op loopafstand van de Markthal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2