Ook zij piekten in klein rolletje in Hollywood bolclerman.nl Voor fantastische reizen! bolderman.nl MEDIA CULTUUR 29 I woensdag 3 juli 2019 Jeroen van Koningsbrugge speelt een 'Dutch hooligan' in de nieuwe Spider-Manfilm. ren was gevraagd hoe goed zijn Engels was, maar in de film moest hij met een vet Nederlands accent zijn zinnen uitspreken. Om voor de rol in aanmerking te komen, moest Van Koningsbrugge zelf een video-op name maken van zijn mogelijke rol. Deze zelfgemaakte tape gaf kennelijk de doorslag bij de producenten van de film. De scène speelt zich af in een Ne derlandse gevangenis, maar de be treffende opnamen werden gemaakt in een filmstudio in Praag. Behalve Van Koningsbrugge spelen nog twee Nederlandse acteurs op de achter grond mee in Spider-Man: Far From Home. Het betreft Michael de Roos (bekend van de bijrol als Alex de Boer in Goede Tijden, Slechte Tijdenen Jan- Paul Buijs (vooral bekend van Circus Treurdier). Maar zij zijn vooral achter grondfiguratie. Mary Pickford Voor Van Koningsbrugge lijkt een in ternationale filmcarrière een seri- euze optie te worden. Behalve in Spider-Man is hij ook te zien in een andere Amerikaanse productie, Why Not Choose Love: A Mary Pickford Manifesto, een biografische speelfilm over het leven van de legendarische filmster uit de beginjaren van Holly wood, Mary Pickford. Van Koningsbrugge speelt daarin opnieuw een bijrol, deze keer als Adolph Zukor, een Hongaarse immi grant die zich opwerkte tot een van de belangrijkste figuren in de begin jaren van Hollywood. Hij richtte on der meer de filmstudio Famous Players op die later zou uitgroeien tot Paramount Pictures, een van de machtigste productiebedrijven in Hollywood. Voorlopig is Van Koningsbrugge nog volop actief met Nederlandse rollen. Vorige week rondde hij op Bonaire de laatste drie afleveringen af van de successerie Smeris. Het is de bedoeling dat de misdaadreeks bin nen afzienbare tijd ook een speel filmversie krijgt. Daphne Deckers heeft haar bijdrage altijd gerela tiveerd: ,,Als je even met je ogen knippert, heb je me gemist. Maar het was wel een sleutelscène, om dat Brosnan 'Bond, James Bond' kan zeggen. An dere scènes waarin ik zat hebben de film nooit ge haald.'' Anthonie Kamerling kreeg een rol in Exorcist: Do minion (2005), het vierde deel van de Exorcist-sage. Hij speelde een nazi die alleen in het begin van de film te zien was. Recent van de Nederlandse musicalster Celinde Schoenmaker te zien in de filmbiografie Rocket- man (2019) als Renate Blauel, de ex-vrouw van Elton John. Zij is te zien in een paar scènes waar onder een zangnummer. Veel geringer was de bij drage van Max Croes, de Nederlandse acteur die in het begin in de therapiesessies in de afkickkliniek van Elton John even in beeld verschijnt. De paar zinnen die hij tijdens de opname mocht uitspre ken, haalden de eindmontage niet. Ook in de grootste film die ooit op Nederlandse bodem is gedraaid, A Bridge too far (1977), dook een aantal vaderlandse acteurs op in bijrollen: Siem Vroom, Erik van 't Wout, Peter Faber en Lex Del den. Gijs Scholten van Aschat figureerde in een Net- flixfilm War Machine, met Brad Pitt als voornaam ste ster met wie hij een scène deelde. Zijn verdere aandeel bleef zeer beperkt. Marwan Kenzari, nu te zien als de schurk Jafar in Aladdin, had een kleine rol als treinconducteur in de laatste verfilming van de klassieker Murder on the Orient Express (2017). Zijn aandeel werd door re gisseur Kenneth Branagh in de eindversie aanmer kelijk ingekort. Hoewel Rutger Hauer onze meest gelouterde filmacteur in het buitenland is, neemt hij ook soms genoegen met een bescheiden aandeel. Zo is hij in de western The Sisters Brothers (2018) alleen te zien in het begin als de uit raam turende machtige landheer The Commodore en aan het slot als lijk. Hij had in de hele film geen woord tekst. 5 dagen Hoogtepunten van de Harz 5 dagen Van der Valk Landhotel Spornitz 8 dagen Devon en Cornwall 279,- 10 dagen Balatonmeer en Boedapest 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Rondreis Engeland Schotland 599,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! GO Daphne Deckers in Tomorrow Never Dies Anthonie Kamerling in The Excorsist Dominion Peter Faber in A Bridge Too Far Marwan Kenzari in Murder on the Orient Express Jeroen van Koningsbrugge is niet de enige Nederlander die een kleine rol in een grote internationale filmproductie bemachtigde. Zo ging Daphne Deckers hem voor. Zij speelde een bijrolletje in de James Bond-film Tomorrow Never Dies uit 1997 waarin zij 007 (Pierce Brosnan) voorstelt aan zijn opponent Carver (Jonathan Pryce). Vertrekdata:22 juli/26 aug 2,30 sept/14 okt. Vertrekdata: 15 juli/9,30 sept/21 okt Vertrekdata: 15 juli 15,26 aug 16 sept/14 okt Vertrekdata: 15,22,29juli 5 aug/2,9,16,23,30sept Vertrekdata: 15 juli 12,26 aug/9,23 sept 3ia aai v.a. sLechts Vertrekdata: 10 aug/14,28sept/5 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29