O 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Je kunt afwassen, strijken, ja, zelfs de auto wassen Begint Jeroen van Koningsbrugge (45) aan een nieuwe carrière in Hollywoodfilms? De acteur heeft al twee bijrollen te pakken, waaronder die van een in oranje beschilderde voetbalvandaal in de nieuwe Spider-Manfilm. Ik had een grote verzameling stripboeken van Marvel Dit stukje is voor de vader van Roos. Hij heet René Verschuur, maar hij is de vader van de 19-jarige Roos en dat zal hij altijd blijven, ook al werd ze op 18 maart samen met drie anderen door Gökman Tanis doorgeschoten in een Utrechtse tram. te praten over de pro-formazitting in de zaak te gen Tanis. Stoere kerel, zware armbanden om zijn pols, maar zijn donkere ogen achter zijn brillenglazen trokken automatisch alle aandacht. Een vader voor wie alles anders is, sinds kwart voor elf op die ene maandagmorgen, terwijl hij vijftien minuten eerder zijn dochter op die be wuste tram had gezet. Een vader die zijn eigen huis is ontvlucht, sinds hij 's morgens een paar keer wakker werd in haar bed, terwijl hij daar niet in slaap was gevallen. Hij gebruikte niet zulke poëtische zinnen als Femke van der Laan een paar dagen eerder in haar DWDD Summerschool over verdriet, maar zijn woorden kwamen even hard binnen. ,,Alles ben je kwijt. Je gevoel, je hoofd - het is niet uit te leggen.'' Je kunt je er als mede-ouder alles bij voorstellen, en tegelijk ook helemaal niets, om dat alleen al het idee van wat hij doormaakt, zo groot en pijnlijk is, dat je het onmiddellijk weg duwt. Pauw aan tafel te gaan zitten. Het is niet niks om voor zoveel kijkers jezelf op je kwetsbaarst te la ten zien. Maar als je het voor elkaar krijgt om tij dens de zitting af te dwingen dat de moordenaar van je dochter je in de ogen kijkt, en jij hem, dan schrikken een paar tv-camera's je ook niet af, vermoed ik. Ik hoop van harte dat Bnnvara niet vergeet om dit interview in te zenden voor de Sonja Ba rend Award voor beste tv-interview van het jaar. Maar bovenal wil ik de vader van Roos bedan ken, dat hij bij Jeroen Pauw zijn verhaal deed. Klinkt misschien raar, dat ben ik me bewust, maar ik wil het toch doen. Het voelt als kijker als een voorrecht dat je iemand recht in zijn hart mag kijken, hoe gepijnigd en rauw dat hart ook is en hoe moeilijk je er daarna ook van in slaap kunt komen. Het zegt namelijk veel over de we reld waarin we leven, maar nog meer over ons mensen en alles over de liefde. Maar het zegt ook iets over veerkracht. Heel veel sterkte, vader van Roos. woensdag 3 juli 2019 Is Ghosen de slimste? Laurence gelauwerd en geheimzinnig e-mailtje uit Enge land via zijn agent. Zo begon het een jaar geleden voor Jeroen van Konings- brugge. Of hij inte resse had om te auditeren voor een grote Hollywoodfilm. Details werden niet prijsgegeven. Geen titel, geen te genspelers, geen script. Wel werd duidelijk dat het om een Marvelfilm ging. De beoogde rol werd omschreven als een Dutch hoo ligan, een voetbalvandaal. Van Koningsbrugge had daar weinig ver trouwen in, omdat er veel meer ac teurs waren benaderd voor deze be scheiden bijdrage. Al snel kreeg de Nederlandse ac- teur - die met de misdaadserie Smeris en films als Riphagen, De Surprise en Schone Handen zijn spelkwaliteiten al ruimschoots heeft bewezen - door dat de scène bedoeld was voor de film Spider-Man: Far From Home. In dit deel probeert de rood-blauwe su perheld zich in het verre Europa staande te houden. ,,Het was mijn zoontje die meteen doorhad dat het om de nieuwe Spi der-Man-film ging'', vertelt Van Ko- ningsbrugge. ,,Hij is een grote fan van Marvel, net als ik trouwens. Ik heb een grote verzameling stripboe ken en de verfilmingen heb ik diverse keren gezien.'' Vetaccent Tot zijn verbazing kreeg Van Koningsbrugge de rol als voetbalvan daal die ook tekst bevatte. Van tevo- Roos Hij zat maandagavond aan tafel bij Pauw, om Ik weet niet of hij lang getwijfeld heeft om bij —Analyticus Stef Clement zegt in de Varagids dat je tijdens het kijken naar wielrennen ook an dere dingen kunt doen. GO TELEVISIE Zanger Paul de Munnik, Danny Ghosen en ca baretier Kees van Amstel zijn de opvallendste namen in de nieuwe reeks van De slimste mens dit sei zoen. Ook Eer ste Kamerlid Mei Li Vos doet vanaf 15 juli mee aan de quiz. MUZIEK Duncan Lau rence wordt morgen gehul digd in Helle- voetsluis. Daar groeide hij op. Door zijn drukke agenda lukte dat niet eerder. ,,We zijn trots dat zo'n gewel dige artiest zich 'Hellevoeter' voelt'', aldus de gemeente. 3 ■u 'Papa, je zit in de nieuwe Spider-Man' Ab Zagt 44 —Jeroen van Koningsbrugge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28