24 Phillip Cocu verrast met keuze voor club uit Championship Snelle rentree Van der Mark Toch dagprijs Verstappen Beachduo naar de laatste 32 Phillip Cocu (48) gaat aan de slag als manager van Derby County. Opnieuw een opmerkelijke stap, na zijn eerdere dienstverband bij Fenerbahge. FLITSEN Phillip Cocu gaat zijn trainerscar rière een vervolg geven in Enge land. Niet op het hoogste niveau, maar bij een club uit de Cham pionship, de divisie onder de Premier League. Het Engelse Derby County wordt de nieuwe werkgever van de 48- jarige Cocu, die vorig najaar moest vertrekken bij Fener bahge en daarna bewust een aantal maanden rust nam. Zijn loopbaan krijgt zo opnieuw een verrassende wending. Cocu hoopte deze zomer eigenlijk aan de slag te kunnen gaan in Spanje, in een land waar hij de voetbal cultuur goed kent en als spe ler naam maakte bij FC Barce lona. Het leek hem een logi sche manier om de draad weer op te pakken na het mislukte avontuur in Turkije. Cocu was ook dicht bij een vacante trai- nersbaan in Spanje, bij Betis Se villa. Maar daar kozen ze uit eindelijk toch voor een ander. Voor de rest was het stil rond hem. Onlangs meldde Derby County zich dus en na enige bedenktijd waagt Cocu nu voor vier jaar de stap over het Ka met Lampard zo goed bevallen dat men naar verluidt op zoek was naar een coach met deels eenzelfde spe lersachtergrond en stijl. Cocu en Lampard waren allebei midden veldstrategen en dwingen - zo is de gedachte - door hun grote spelers carrière snel gezag af bij het werken met jong talent. Want Derby is geen club die groot kan investeren op de transfer markt. Lampard bewerkstelligde bijna promotie met een selectie waarvan de 38-jarige Ashley Cole nog deel uitmaakte, maar ook een aantal jeugdige toptalenten. Zoals Mason Mount, die we in Nederland nog kennen van Vitesse. Mount was door zijn werkgever Chelsea verhuurd aan Derby en kan nu na een sterk seizoen in het spoor van Frank Lampard terug naar Londen om daar door te breken. Jozefzoon Zo verliest Derby deze zomer meer huurlingen die ook weer worden opgeëist door hun eigenlijke werk gevers. Het maakt de klus voor Cocu tot een pittige. De huidige se lectie telt ook twee Nederlanders: eerste doelman Kelle Roos (27) en Florian Jozefzoon (28), eerder bij PSV al aanvaller onder Cocu. In 2007/2008 speelde Derby voor het laatst in de Premier League. Daarvoor was er tussen 1997 en 2002 een laatste langere periode op het Engelse topniveau. Naast de twee landstitels (in 1972 en 1975) werden de jaren 70 ook gekleurd door een halve finale in de Europa Cup 1 (in 1973). Cocu neemt twee bekenden mee in zijn staf. Be halve zijn vaste as sistent Chris van der Weerden gaat ook Twan Scheepers mee naar Engeland. Hij vertrekt als assistent-trainer bij Jong PSV. COACH COCU woensdag 3 juli 2019 MOTORSPORT Michael van der Mark plant een snelle terugkeer in het WK Super- bike. De coureur wil ko mend weekend, twee weken na zijn zware crash op het circuit van Misano, alweer op de motor zitten op het Britse circuit Do- nington Park. Van der Mark liep bij de val een hersen schudding op, plus breuken in zijn onderarm en pols en twee gebroken ribben. FORMULE 1 Max Verstap pen is gisteren alsnog uit geroepen tot Driver of the Day van de Grand Prix van Oostenrijk. De verbazing was groot toen de Neder lander, na de op fraaie wijze gewonnen race, niet als coureur van de dag werd gekroond. Robert Ku- bica kreeg die eer, maar de Formule 1 erkent nu dat het een technische fout was. BEACHVOLLEYBAL Alexander Brouwer en Ro bert Meeuwsen hebben geschaard zich bij het WK bij de laatste 32. Het duo versloeg het koppel Philip Dalhausser/Nicholas Lu- cena (VS): 21-19 21-15. Sanne Keizer en Madelein Meppelink, die sowieso al door waren, wonnen ook hun laatste groepsduel. De Major League Base ball is opgeschrikt door de dood van de 27-jarige Tyler Skaggs. De honkballer van Los Angeles Angels werd levenloos aangetroffen op zijn hotelkamer in Arling ton. De politie vermoedt niet dat er sprake is van moord of zelfmoord uit. Jumbo-Visma heeft de 22-jarige Noorse wielren ner Tobias Foss twee jaar vastgelegd. Hij is de eerste aanwinst van de Neder landse WorldTour-ploeg voor volgend seizoen. Education First gaat met de Nederlandse wielrenner Sebastian Langeveld naar de Ronde van Frankrijk. Langeveld gaat voor de zesde keer de Tour rijden. Niet naar Spanje, maar naar Derby In vijf seizoenen onder zijn leiding (2013-2018) wint PSV driemaal de landstitel. foto pim ras Najaar 2018. Na slechts vier maan den wordt Cocu door Fenerbahce ontslagen. foto vi images Tijdens zijn trainerscar rière, die aan ving in 2008, diende Phillip Cocu tot nu toe drie werk gevers: PSV (jeugd-, assistent- en hoofdtrainer), de KNVB (as sistent) en de Turkse top club Fener bahce. 2010. Assistent van bondscoach Bert van Marwijk (midden), net als Frank de Boer (rechts). foto pim ras Maarten Wijffels Rotterdam naal. Derby, tweevoudig Engels kampioen in de jaren 70, liep afge lopen seizoen maar net promotie naar de Premier League mis. In de finale van de play-offs was Aston Villa te sterk voor The Rams, die in Frank Lampard een debuterende hoofdtrainer op de bank hadden. Hij stapt al na één jaar over naar de club waar hij als speler groot werd, Chelsea. BijDerby is de samenwerking Phillip Cocu koos bewust voor een aantal maanden rust na zijn ontslag in Turkije. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24