Succesrecept: van topspits 22 WK VOETBAL HALVE FINALE: NEDERLAND - ZWEDEN Kort Vlap Groots onthaal Frenkie FC Barcelona heeft komende vrijdag een warm onthaal voor Frenkie de Jong (foto) gepland. De supporters van de club kunnen de presentatie van de 22-jarige oud-Ajacied in het stadion bijwonen. De middenvelder bereikte in januari al een akkoord over een vijfjarige verbintenis met Bar^a. Lichaam Ismaili gevonden Duikers hebben het lichaam van de Zwit serse voetbalinternational Florijana Ismaili op 204 meter diepte in het Comomeer aan getroffen. De 24-jarige aanvoerster van Young Boys had samen met een vriendin een boot gehuurd. Sinds haar duik ontbrak elk spoor. Cavendish niet in de Tour Mark Cavendish (34, foto) ontbreekt in de selectie van wielerploeg Dimension Data voor de Tour de France. Daarmee krijgt de Britse sprinter niet de kans zijn imposante aantal van dertig etappezeges uit te breiden. Fortuna huurt back Passlack Fortuna Sittard huurt rechtsback Felix Pas slack van Borussia Dortmund. De 21-jarige Duitser werd afgelopen seizoen verhuurd aan Hoffenheim en Norwich City. Voor Dortmund scoorde hij ooit in de Champi ons League. Flitsen Quote van de dag 'Een bepalende rol bij pSv dat eis ik nu van mezelf' Gele trui Transfer De vrouwen van Oranje kunnen zich vanavond (21.00 uur) plaatsen voor de WK-finale. Steeds meer zijn de parallellen met het gewonnen EK van 2017 zichtbaar, toen ging het draaien tegen de tegenstander van vanavond. Vanavond gaat het er écht om. Je merkt het aan alles. Buitenlandse media duiken op dit Oranje. De re latief kleine stadions zijn ingeruild voor een kolos aan de rand van Lyon. Bondscoach Ronald Koeman wil de prestaties van het vrouwen team niet voor de televisie maar op het ereterras van het Stade de Lyon zien. Beseffend dat er misschien wel Nederlandse voetbalhistorie in de maak is. In 2015 het eerste WK, in 2017 de eerste Europese titel, in 2019 voor het eerst een olympisch ticket. Volgt er nog meer? de halve van het WK is een primeur voor Oranje. Maar vanzelfsprekend draait nu al les om het bereiken van de WK-fi- nale, een prestatie die intern nooit écht voor mogelijk werd gehouden. Zoals dat twee jaar terug eigenlijk ook het geval was toen Oranje de warme zomer van 2017 kleurde met een succesvolle rondgang door ei gen land. Met de Europese titel als begin van een compleet ander tijd perk voor het vrouwenvoetbal in Nederland. Zeker met terugwer kende kracht is het aardig om dat succesvolle EK nog eens te analyse ren. Want de parallellen met nu zijn groter dan je op het eerste oog zou denken. Wat namelijk niet in het collec tieve geheugen zit: net als nu was ÉBsiiiPiSïiï Zweeds kwartet de groepsfase toen alles behalve overtuigend. Ook toen werd wél drie keer gewonnen, van Noorwe gen, Denemarken en Belgie. Com mentaar en kritiek op het spel? Welnee, wisten we in Nederland veel. DSt Oranje won was al heel wat, zo uit het tamelijke niets. Enthousiasme Daarna groeide de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman in het toernooi, zoals dat zo mooi heet. Gedragen door het nooit eerder vertoonde enthousiasme van het Zie hoe Jackie Groenen ballen af pakt in de bloedhitte tegen Italië, hoe Daniëlle van de Donk met ver trouwen over het veld loopt, hoe gevaarlijk Sherida Spitse naast haar felheid is met haar spelhervattin gen. Groenen zei het al na het moeizame eerste duel met Nieuw- Zeeland. ,,Als het middenveld niet draait, draait het elftal niet.'' Het is echt niet zo dat Oranje nu wél elke wedstrijd negentig minuten wer velt, maar de Leeuwinnen hebben tegenwoordig langere fases waarin ze dominant zijn. Mede doordat het middenveld zich herpakte. De goal van Jill Roord in de slotmi nuut tegen Nieuw-Zeeland, Ka meroen dat op 2-2 had kunnen ko men tien minuten voor tijd. Maar bovenal: de hele tweede helft tegen Japan. In al die momenten een be langrijke factor in een toernooi een rol: geluk. Een balletje dat net goed valt, of juist net niet. Daar heb je maar tot op zekere hoogte invloed op. Bondscoach Sarina Wiegman werd in de groepsfase beloond voor haar wissels met Roord (goal tegen Nieuw-Zeeland) en Lineth Beeren- steyn (assist op Roord, winnende goal tegen Canada). Een gouden pik, noemen we dat het in het man- nenvoetbal. In het vrouwenvoetbal moet het nog een naam krijgen. Oranje moest derde in de poule worden om in de 'linkerkant' van het schema te komen, dus die kans was op voorhand al minimaal. Maar Godzijdank zitten we niet aan de 'linkerkant' van het speelschema woensdag 3 juli 2019 GO VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL PEC Zwolle heeft Iliass Bel Hassani (26) vastgelegd. De middenvelder heeft getekend voor twee jaar. Hij komt van AZ, dat hem vorig seizoen uitleende aan FC Groningen. Rafael Benitez wordt trainer van Dalian Yifang in China. De Spanjaard was eerder coach van onder meer Valencia, Liverpool, Real Madrid, Chelsea, Inter Milaan en Napoli. Paris Saint-Germain heeft Pablo Sarabia aangetrokken. De middenvelder (27) komt voor 18 miljoen euro over van Sevilla FC. -Rechtsachter Denzel Dumfries wil bij PSV opschuiven in de pikorde I De overstap van Michel Vlap van Hee renveen naar Anderlecht is zowat rond. De Belgische club zal snel de komst van de middenvelder bekendmaken. Het transferbe drag is 8 mil joen euro. Hl Dylan Groene- wegen hoopt zaterdag in de Tour op de gele trui. De laatste Neder lander in het geel: Erik Breu- kink (foto) op 1 juli 1989, zater dag 10.961 dagen geleden. n Tottenham Hotspur neemt Tanguy N'Dom- bele over van Olympique Lyon. De Franse mid denvelder te kent voor zes jaar. Hij zou 61 miljoen euro kosten. ■fir« Oranje in flow Daniël Dwarswaard Lyon Oranje oogt ontspannen bij de training daags voor de halve finale tegen Zweden. foto pim ras Zweden staat al voor de vierde keer in de halve finale van het WK. Alleen de Verenigde Staten (8) en Duitsland (5) haalden de laatste 4 vaker. Voor Oranje is het de eerste keer. o a 0) Na de stroeve WK-start leek een plek in de halve finale ondenk baar, maar Oranje flikte het. Het succes verklaard in vijf factoren. Tim Reedijk Lyon 1. Het middenveld draait 2. Geluk en gouden pik 3. Gunstige loting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22