GELD Tijd en techniek voor poetsen Voorkom toeslagen bij geldopname, 20 Test Elektrische tandenborstels 5 Voor bagage in het vliegtuig betalen we tegenwoordig extra, we weten al niet beter. Ook een navigatiesysteem of kinderzitje huren kan duur uitpakken. Laat dit soort onverwachte kosten je vakantie niet verzieken. Degelijke borstel Uitgeklede topper Voor de poets-nerds Vakanties pakken altijd duurder uit dan verwacht, zelfs als je 'all-inclu sive' gaat. Van koffer tot creditcard, er is altijd wel iets waarvoor tijdens het boeken of eenmaal op bestemming moet worden bijbetaald. Al die on verwachte kosten kunnen aardig aantikken en een vakantie veel duur der maken dan begroot. Voorkom pijn in je portemonnee bij vertrek of thuiskomst met onderstaande tips. VLIEGTICKETS Neem niet te veel mee Luchtvaartmaatschappijen zijn be rucht om toeslagen en andere ver borgen kosten. Tijdens het boekings proces kan je goedkope ticket plots dubbel zo duur worden. Het addertje onder het gras is meestal de koffer. De tijd dat die gratis mee mocht, ligt inmiddels ver achter ons. De prijzen voor het meenemen van een koffer verschillen flink. TUIfly en Corendon rekenen binnen Europa respectievelijk 18 en 19 euro per en kele vlucht. Bij KLM kan de koffer mee tegen bijbetaling van 25 euro voor een enkele reis. Handbagage mag wel gratis mee, mits het gewicht daarvan niet hoger is dan 8 kilo (Co rendon), 10 kilo (TUIfly) of 12 kilo (KLM). Sommige maatschappijen hante ren variabele tarieven voor ruim- bagage. De prijs is dan afhankelijk van de bestemming en de boekings datum. Bij Easyjet lopen de tarieven uiteen van 9 tot 48 euro voor een en keltje. Op de luchthaven zelf betaal je tussen de 52 en 60 euro per stuk ruimbagage. Bij Transavia betaal je via de web site voor 20 kilo bagage minimaal 13 euro en maximaal 35 euro. Op het vliegveld is dat een stuk duurder: Bij boeking van een vliegticket moet duidelijk zijn wat de extra kosten en toeslagen zijn elke koffer kost je daar 60 euro. Prijs vechter Ryanair rekent per vlucht 10 euro voor 10 kilo bagage en 25 euro voor 20 kilo bagage. Ook deze prijzen gelden alleen als je online boekt. Wie zijn koffer op de luchthaven in checkt, betaalt het dubbele. Op intercontinentale vluchten mag soms nog wel een gratis stuk ruimbagage worden meegenomen. Bij Lufthansa mag die maximaal 23 kilo wegen, net als bij British Air ways. Op verre vluchten van KLM is ruimbagage niet meer inbegrepen. Voor het meenemen van een koffer tot 23 kilo betaal je minimaal 50 euro per vlucht. Extra's Een boeking kan ook duurder wor den door andere extra's. Bijvoor beeld een reis- of annuleringsverze kering, een stoelreservering, priority boarding of een maaltijd aan boord. Binnen Europa gelden speciale re gels voor aanbieders van vliegtickets. Zo moet altijd duidelijk zijn wat de extra kosten en toeslagen voor een vliegticket zijn. Ook mogen opties bij het online boeken niet al door de aanbieder aangevinkt zijn. Als con sument moet je zelf kunnen kiezen. AUTO HUREN Gebruik je smartphone om te navigeren Luchtvaartmaatschappijen zijn niet de enige die zich schuldig maken aan verborgen en bijkomende kosten. Ook autoverhuurders hebben er een handje van om gedurende het boe kingsproces op de proppen te komen met peperdure extra's. Met name het huren van een navigatiesysteem is aardig aan de prijs. De prijzen voor het huren van een navigatiesysteem liggen flink uit el kaar. Als je in juli twee weken een woensdag 3 juli 2019 GO Minimaal twee minuten, twee keer per dag en altijd met een schoon borsteltje. Als dit je mantra is, zit je qua poetsge woonten wel goed. Elektrisch poetsen heeft de voorkeur, voornamelijk omdat het mak kelijker is je gebit goed te rei nigen. Een elektrische tan denborstel koop je al voor minder dan 20 euro, maar ze zijn er ook voor 300 euro. Zo diep hoef je niet in de buidel te tasten. Hygiëne, poets techniek en de tijd nemen voor je gebit zijn het belang rijkste. En gebruik minstens elk kwartaal een nieuw bor steltje. BesteProduct.nl licht twee betaalbare modellen uit en een uitgebreide variant voor de poets-nerds. Oral-B Pro 2500 Prijs: €48 De Pro 2500 is een degelijke tandenborstel waar je niet de hoofdprijs voor hoeft neer te leggen. De inge bouwde timer laat je tijdens het poetsen weten wanneer je naar een andere plek in je mond moet gaan. De ge bruiksduur van ongeveer 50 minuten wordt $e gehaald. De poetsdruksensor laat de borstel zachter draaien, mocht je te hard in je mond tekeergaan. Naast de aan-uitknop en een indica tielampje heeft deze tanden borstel verder geen toeters of bellen en dat is ook niet nodig. Duurdere tandenbor stels bieden meer variatie in poetssnelheden, maar de twee standen van deze Oral- B vonden wij keuze genoeg. Philips Sonicare HX6712 Prijs: €65 Philips heeft legio modellen van boven de 100 euro, maar deze optie is goed betaal baar. Het poetsen voelt bij Philips-modellen duidelijk an ders dan bij Oral-B, je voelt vooral het trillen veel meer. Dat kan in het begin even wennen zijn. Uitgebreide pro gramma's of een koppeling met apps hebben ze niet, v®/ maar daar betaal je ook niet voor. Het poetsen is comfor tabel en de twee snelheden zijn genoeg voor een goede reiniging. De timer geeft aan wanneer je van kant moet wisselen en de accuduur is met 84 minuten erg goed. Een van de weinige minpun ten vinden wij de kleur. Het blauwige groen oogt niet erg aantrekkelijk. Gelukkig kost het poetsen je maar een paar minuten. Philips Sonicare HX9192 Prijs: €120 Een tandenborstel met app zorgt niet voor een schoner en gezonder gebit, maar de technolo gie verbetert wellicht je poetsgewoonten. Met de app stel je doelen in, ont vang je tips en houd je je poetsprogressie bij. Je wordt, al kijkend naar je smartphone, door het poetsproces geleid zodat je geen plekje vergeet. Na af loop zie je je resultaten terug in een grafiek. Een fraai stukje techniek dat wij toch al snel achter wege lieten. Zonder app werkt hij ook uit stekend. Drie standen en bijbehorende snel heden zorgen in com binatie met comforta bele borstels voor een fijne poetsbeurt. Vakantie? Let op de bijkomende kosten KAJ VAN ARKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20