effeweg.nl EUWS 11 effeweg.nl oF bel 08810 30 800 Boek zonder aanbetaling bekritiseerde leider Carrie Lam. Het moment van de rellen was pijnlijk, want het liep uit de hand in het parle ment toen formeel de overdracht - op 1 juli 1997 - van Hongkong aan China werd 'gevierd'. Hard ingrijpen is een riskante optie. De oude kroonkolonie draait op bui tenlandse bedrijven en investeerders die China koestert. Maar zij komen vaak naar of blijven in China vanwege de bijzondere status van Hongkong. In andere Chinese steden zou het le ger waarschijnlijk al lang zijn ingezet. Maar in Hongkong ligt dat gecompli ceerder juist vanwege de afspraken die met de Britten werden gemaakt bij de overdracht in 1997. De Britse minister Jeremy Hunt (Buitenlandse Zaken) dreigde gisteren met 'ernstige gevol gen' als de afspraken over de voorma lige Britse kolonie niet worden nage- komen. ,,Het Verenigd Koninkrijk heeft in 1984 een internationaal juri disch bindende overeenkomst gete kend waarin het 'één land, twee syste- menstelsel' is vastgelegd", zei hij tegen de BBC. Hunt stelde dat zijn land 'vierkant achter die overeenkomst en vierkant achter de inwoners van Hongkong' staat. Hij riep de autoritei ten in het gebied op de zorgen van in woners te begrijpen en de onlusten niet aan te grijpen als 'voorwendsel over te gaan tot repressie'. Ook de Amerikaanse president Do nald Trump steunde de demonstran ten. Volgens hem zijn het mensen die 'democratie zochten' en 'helaas willen sommige regeringen geen democra tie'. De reactie van China volgde met een: of Trump zich niet met de bin nenlandse aangelegenheden China wilde bemoeien. va. 399. va. €499. Bjjzonder Moravië Normandië met zjjn invasiestranden Highlights van Zuid-Engeland Wenen, Boedapest en Praag Baltische Staten: i Estland, Letland en Litouwen woensdag 3 juli 2019 GO ►A De politie ge bruikte traangas tegen de relschop pers. In het parlement schreven de demon stranten leuzen op de muur. Vele ruiten sneuvelden. foto epa, Kijk op de site bij /video hoe demonstranten het parlement in Hongkong bezetten 8 dagen 8 dagen aSSL <35 ^Su LIGHT ALL INCLUSIVE Ontbjjten diner Vertrek: 19jul 2,16 aug, 6 sep, 19 okt Ontbijt en diner Vertrek: 8jul 5 aug, 2 sep, 14 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 6,20jul 3,31 aug, 23 sep, 14 okt Ontbjjten diner Vertrek: 20jul 3,17,31 aug, 14 sep Light All inclusive Vertrek: 15jul 19 aug Alle fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. -■wo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11