iww*. T* JOL Tramschutter schoffeert iedereen in de rechtbank Moet Maxima voortaan maar in het paleis blijven? COA wil eerlijker verdeling over het land bij opvang asielzoekers Gesprek met Saoedische prins komt koningin op - kritiek te staan Appen of bellen op de fiets. Het is sinds gisteren verboden en de politie zit er bovenop met controles. De boete bedraagt 95 euro. Maar is het uit te bannen? Claudia Geelhoed denkt van niet. „Meestal denk je er niet bij na'', zegt de Goese. ,,Het appverbod is natuurlijk goed, maar ik denk dat het wel blijft gebeuren." Dat zegt Milo Schoenmaker, be stuursvoorzitter van opvangorgani- satie COA, vandaag in een inter view in deze krant. Het COA heeft zeventig opvang- locaties in Nederland. Daarvan zijn er relatief weinig in het westen van het land. ,,En er lopen de komende jaren een aantal overeenkomsten af, zoals in Rotterdam en Rijswijk. We zullen dus in die regio van het land moeten gaan praten'', zegt Schoen maker. De opvangorganisatie wil daarmee een eerlijke verdeling van het aantal opvanglocaties door Ne derland bewerkstelligen. Ook van belang is dat asielzoekers zo dicht mogelijk worden opgevangen bij de gemeente waar ze uiteindelijk gaan wonen als ze een verblijfsvergun ning krijgen. ,,Als een gemeente al snel contact kan opnemen met een aankomend statushouder, kan dat positief uitwerken op de integratie en participatie.'' Marokko Asielzoekers uit veilige landen als Marokko en Algerije, die vrijwel niet in aanmerking komen voor een verblijfsvergunning, moeten juist in een aparte opvanglocatie te- rechtkomen. Een deel van die asiel zoekers zorgt voor veel overlast en agressie op de azc's en criminaliteit in de regio eromheen. Als het aan Er komt een gevangenisachtige setting voor criminele asielzoekers Schoenmaker ligt wordt dat een 'gevangenisachtige setting'. ,,Ik vind dat die opvang er binnen een paar maanden moet zijn, we praten erover met het ministerie en het ge vangeniswezen. Dan komen die personen niet meer in de reguliere opvang, dat zal echt helpen.'' Ondertussen worden de grootste overlastgevers nauwgezet gevolgd. ,,We werken met een top x-achtige aanpak, zoals ze in Amsterdam de top 600 van criminelen hebben.'' »P13 Nieuwsmedia P8 »P6 en ZEELAND 2 Meer azc's in het westen De opvang van asielzoekers moet de komende jaren beter worden gespreid over Neder land. Vooral in het westen van het land zullen nieuwe opvanglo- caties moeten komen. Cyril Rosman Den Haag —Milo Schoenmaker, COA Rustig weer met zeer aangename °C temperaturen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1