Uitgiftepunt Kledingbank ook in Goes Arie (100) reed zes jaar terug nog motor Zorgen om zelfstandigheid Kapelle IN DE REGIO 18 BEVELANDEN EN THOLEN Gemeente wil minima helpen MIJN DORP, MIJN STAD De gemeente wil in gesprek gaan met de Kledingbank Zeeland in de hoop dat deze in 2019 twee dagen naar Goes wil komen om een uit gifte op te zetten. De Kledingbank is een non-profit organisatie die gratis kleding verstrekt aan mensen die dat zelf niet meer kunnen beta len. De organisatie bestaat sinds 2012 en heeft de afgelopen jaren al bijna 10.000 kledingpakketten verstrekt. De gemeente denkt dat meer Goe- senaren er gebruik van zullen ma ken als ze niet helemaal naar Mid delburg hoeven te reizen. De ge meente Goes subsidieert de Kle- dingbank en is bovendien bereid mee te betalen aan de eventuele 'uitgiftedagen' in Goes. Goes wil inwoners die onder de armoedegrens leven beter bedienen Het voornemen om de Kleding- bank twee dagen naar Goes te ha len, staat in de Goese 'Nota armoe debeleid'. Daarin valt ook te lezen dat de gemeente een magazine gaat uitbrengen waarin alle bestaande regelingen voor het voetlicht wor den gebracht waar mensen die van een minimum leven gebruik van kunnen maken. Nu verdrinken deze Goesenaren soms nog in het moeras van regelingen. Of ze heb ben simpelweg geen idee dat er al lerlei regelingen voor hen bestaan. Het doel is om het magazine zo leesbaar mogelijk te maken, bij voorbeeld door moeilijke zinnen te vermijden en pictogrammen te ge bruiken. Enige tijd nadat het tijd schrift is verspreid, wordt het effect gemeten. Als dat groot is, wordt het blad misschien vaker uitgebracht. Schaamte De gemeente wil de komende an derhalf jaar ook de verborgen ar moede op scholen nog beter gaan aanpakken. Het vermoeden bestaat dat dit probleem wel eens groter kan zijn dan wordt gedacht. Vol gens de scholen is er bij veel ouders die onder de armoedegrens leven sprake van een stuk schaamte. Bij kinderen kan dat leiden tot stress, probleemgedrag of verminderde prestaties. Goes wil met de basis scholen en het voortgezet onder wijs om de tafel om te bespreken hoe het probleem kan worden aan gepakt. Enkele andere actiepunten die nog dit jaar moeten worden uitge voerd, zijn de aanpak van laaggelet- terdheid door het aanbieden van laagdrempelige activiteiten en het aanstellen van een budgetcoach voor statushouders. Deze moet ge zinnen met een verblijfsvergun ning gaan helpen met het ontwik kelen van financiële vaardigheden. Een wens van de gemeenteraad is gerealiseerd: kinderen uit arme ge zinnen kunnen vanaf 1 juli gratis een nieuwe identiteitskaart krijgen. GOES Tot zijn 94e reed hij nog op een motor. Die is inmiddels de deur uit. Maar zaterdag vierde Adriaan Verschuure zijn honder- ste verjaardag in het restaurant van zorginstelling Ter Weel in Goes. ,,Het was een Honda", ver telt de jarige tussen de hapjes ge bak door. ,,Daar kon je lekker op toeren, hoor." Naast motorrijden heeft Ver- schuure volgens zijn zoon Peter (de middelste van Adriaans drie zonen) altijd een liefde voor post duiven gehad. 'Arie' is duivenmel ker geweest totdat hij zijn vrouw moest gaan verzorgen. Biljart „Daarnaast hield hij nogal van bil jarten. Toen heeft de hulp geregeld dat er een biljart in zijn woning kwam. Die staat er nog steeds maar hij gebruikt hem niet meer, hoor." Dat motorrijden is volgens zoon Peter sowieso een mooi ver haal. ,,Toen hij 85 werd moest hij gekeurd worden voor een nieuw rijbewijs. De dokter vond het niet meer nodig dat hij zijn motorrij bewijs hield. Dus die schrapte dat. Bij zijn herkeuring op zijn 90e stond dat rijbewijs er opeens weer op. Hij is toen weer les gaan ne men en heeft een motor gekocht. Op zijn negentigste meer aan te merken op het docu ment. Het Kompas zou namelijk ook de uitgangspositie moeten vormen voor de profielschets voor de nieuwe burgemeester van Ka- pelle. Ganseman: ,,Zoals bekend is het niet gelukt om in een eerdere sol licitatieprocedure een burgemees ter te benoemen. Er zou gestart worden met deze procedure, maar deze is wederom uitgesteld omdat het Strategisch Kompas nog niet was vastgesteld." Maar de toekomstvisie zoals deze nu voorligt stelt de fractie van GB in deze kwestie niet gerust. Kapelle Aanleiding voor de zorgen van de Kapelse GB-fractie vormt het Stra tegisch Kompas waar de gemeente aan werkt. Dat kompas is de toe komstvisie voor Kapelle. ,,Die toekomstvisie is gebaseerd op samenwerking en vormt daar mee de opmaat voor een gemeen- telijke herindeling", meent GB- voorman Peter Ganseman. Nieuwe burgemeester De fractie van GB wil daarom morgenavond, tijdens de gemeen teraadsvergadering, een amende ment indienen bij de bespreking van het Strategisch Kompas. Daarin vraagt GB de gemeente raad het document te wijzigen. Er moeten enkele zinsneden bij waardoor in de toekomstvisie dui delijk wordt aangedrongen op een toekomst als zelfstandige ge meente Kapelle. Overigens heeft GB nog wel Open huis in Het Clarahofje Marktconcert CuliFair maandag 1 juli 2019 BE Mensen uit Goes met een smalle beurs hoeven in de toekomst misschien niet meer naar Mid delburg voor gratis kleding. Rob Paardekam Goes Burgemeester Margo Mulder feliciteerde de 100-jarige Adriaan Verschuure. foto ernesta verburg De raadsleden van Gemeente belang maken zich zorgen over de toekomst van Kapelle. Zij vrezen dat de zelfstandigheid van de gemeente gevaar loopt. Willem Adriaansens GOES Hospice Het Clarahofje houdt donderdagmiddag weer een Open Huis. Het hospice aan 's-Heer Hendrikskinderendijk 100 is tussen 13.00 en 15.00 uur geopend. Aan melden is niet nodig. GOES Stichting Muziek in de Grote Kerk Goes begint morgen, dinsdag, met haar jaarlijkse cyclus marktconcerten op het Marcussen-orgel in de Grote of Maria Magdale- nakerk. Het eerste op treden wordt gegeven door stadsorganist Arno van Wijk. Hij speelt muziek van Johann Se bastian Bach, George Thalben-Ball en Louis Vierne. Het concert be gint om 13.30 uur, entree is gratis. GOES De Grote Markt wordt woensdag en donder dag weer omgetoverd tot een groot zomers loungerestaurant tijdens het culinaire festival Cu- liFair. Fairtrade ge meente Goes zet met dit festival niet alleen de CuliFair in Goes. foto marcelle davidse beste koks van Goes in de schijnwerpers, maar ook fairtrade, streek- en biologische producten. Bezoekers kunnen op het foodtruckfestival ge nieten van vakmanschap en creativiteit van de beste koks van negen Goese restaurants. De CuliFair is te bezoeken tussen 12.00 en 23.00 uur. Meer informatie op goesisgoes.nl/culifair. GOES Stadskantoor 08.30-17.00 uur: Ex positie; Inloophuis Oase, ochtend: In loop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café; vanaf 13.00 uur: Activiteiten voor senioren 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45-14.45 uur: Gra tis sporten in de be- weegtuin HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, 13.00-17.00 uur: Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten 'S-HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00-12.00 uur: Digi taal café KAPELLE FitXpe- rience, 19.30 uur: Indoor Cycling KLOETINGE Geer- terskerk, 10.00 uur: Inloopmorgen KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Elke stap telt; Dorpshuis de Meiboom, 14.00 16.00 uur: Sjoelen en Biljarten senioren KRUININGEN Hof Cruninghe, 13.30-15.30 uur: Cre atieve middag RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00-16.30 uur: Kaarten senioren WAARDE Dorpshuis Meerwaarde, 09.30 10.30 uur: Allevo Les sen Yoga-gym 55+ WOLPHAARTSDIJK SVRZ Meuleweie, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30-15.00 uur: Open middag Grand Café; Moerplein, 19.15- 20.15 uur: Be wegen voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47