II 'Op de Gold Cup kunnen ze feesten als de besten' greep II Van Kempen wint feestrace 13 Het laatste woord ment.„Ik train in het kanaal in Vlissingen." In het openingsweek end behaalde ze in Bodegraven en Leiden mooie ereplaatsen. „Bode graven was saai, met 5 kilometer in een rechte lijn van start tot finish. Sluis heeft een mooi parkoers, met die bochten erin.'' Walraven had een ruime voorsprong op de tweede Zeeuwse, Josine van Dors- selaer van Zwemclub Koewacht, die tiende werd. De strijd tussen Hiel en Kloet was spannender. Uiteindelijk wist Kloet zich in de laatste kilometer los te maken van de zwemmer van ZCK en zo als negende te finishen. Hiel behaalde een tiende plaats. ,,Ik heb lang voor hem op kop ge zwommen. Ik verwachtte dat Tris tan over me heen zou gaan.'' De zwemmer uit Krabbendijke eindigde als eerste Zeeuw in een tijd van 1.04.18, zes seconden voor zijn rivaal. Zijn vader, Ernst Kloet, is trainer en coach. ,,Ik loop langs de hele 5 kilometer mee met mijn zoon en geef hem aanwijzingen. Hij hoort het niet altijd, omdat ik niet de enige coach ben.'' Het Zeeuwse trio richt zich op de komende wedstrijden in Am sterdam (7 kilometer) en Anna Paulowna. Hiel: ,,De voorberei ding was niet goed vanwege schoolexamen en vakantie. Ik ga meer trainen, samen met Wietse Beerens. Hij geeft me aanwijzin gen. Ik wil een revanche.'' Beerens was ongenaakbaar op Bodegraven was saai. Sluis heeft een mooi parkoers, met die bochten erin de 3 kilometer schoolslag. Wat is zijn geheim?. ,,Ik heb een langere slag en blijf langer onder water dan de anderen'', legde de Tilburger uit. Richard van der Horst ein digde als nummer twee op ruim twee minuten. ,,Wietse is een klasse apart'', zei hij. Beerens is sinds kort lid van de Koewachtse zwemclub. ,,Ik kan dus aan alle Zeeuwse wedstrijden meedoen. Ik kijk al uit naar Bres- kens.'' Manon Kloosterman zwom sterk op de 3 kilometer schoolslag bij de vrouwen. De zwemster van De Bevelanders werd derde, op amper tien seconden van winna res Marlinde Beukers. Voorzitter Wim Eggermont van de Stichting Open Water Zwem men Zeeuws-Vlaanderen keek te rug op een geslaagd zwemweek- end. ,,Er waren zeventig deelne mers meer dan vorig jaar. De schoolslaginterland Nederland- België kan in Sluis een traditie worden. Alleen de mobiele steiger in De Braakman geeft te veel risico voor de deelnemers. Of de leiding van Marina Beach doet een inves tering of we moeten uitwijken naar een andere locatie in De Braakman.'' Vrijdagavond stond er al een compleet nieuw onderdeel op de rol: een bedrijventoernooi beach- volleybal. ,,Dat viel enorm in de smaak'', aldus Dijkmans. ,,We gaan de komende tijd evalueren, maar dit krijgt zeker een vervolg.'' Na twee dagen zandpret werden de handen gisteren nog een keer flink uit de mouwen gestoken. ,,Bijna alles is al opgeruimd'', zei Dijkmans. ,,De stichting bestaat uit vijf personen, maar daarnaast heb ben we een heleboel vrijwilligers. Zij hebben ervoor gezorgd dat het een succes werd.'' AXEL De jubileumrace van de RES Axel, die het vijftigjarig bestaan vierde, was zaterdag in de 500cc een prooi voor Jeffrey van Kempen. Hij pakte de dagzege. In de 250cc toonde Jordan Lee van Maaren zich de sterkste van de dag op het Zeeuws-Vlaamse circuit. Bij de licentiehouders in de sa mengevoegde klasse 250/500cc stond er in de eerste manche geen maat op het rijden van Robin Ba kens. Jeffrey van Kempen uit Oost Souburg moest bijna een halve mi nuut toegeven. Jordan Lee van Maa- ren werd derde, voor Nancy van de Ven. In de tweede manche leek Robin Bakens opnieuw op weg naar de overwinning, maar na zes ronden kwam de Oost-Vlaming niet meer door. Van Maaren won de manche, voor Jeffrey van Kempen en Bart Klijn. Uiteindelijk won Van de Kempen de 500cc en Van Maaren de 250cc. Jens Walvoort was de snelste bij de 125cc licentiehouders. Bij de ve teranen won Patrick Piessens door een betere tweede manche dan de in punten gelijk geëindigde Edwin van Geest. De Belgische Samina Vermaut won met overmacht bij de vrouwen. „Mijn dochter en ik zijn in het stadion geweest bij de wedstrijd van Curasao tegen Jamaica, met aansluitend Honduras tegen El Salvador. Bij de Gold Cup wor den veel wedstrijden achter el kaar in hetzelfde stadion ge speeld, dat is echt ideaal. Het was ontzettend spannend, met gelukkig een positief einde voor Curasao. Zelf scoorden ze in de laatste minuut tegen Jamaica, waarna Honduras ze hielp door van El Salvador te winnen. Het mooie was dat bij de tweede wedstrijd bijna iedereen hoopte dat Curasao door zou gaan. Omdat de wedstrijden dus ach ter elkaar gespeeld worden, zaten er supporters van vier lan den in het stadion. Op den duur gingen ook de Jamaicanen en Hondurezen aan de kant van Cura^ao staan." „Feesten kunnen ze daar als de besten. Zoals gezegd zaten er supporters van vier verschil lende landen in het stadion. In Het mooie was dat bijna iedereen hoopte dat Cura$ao door zou gaan Nederland zou dat amper kun nen, maar bij de Gold Cup gaan ze gebroederlijk met elkaar om. Er is totaal geen sprake van haat en nijd onderling, echt een ver ademing. Uiteraard wordt er ook veel muziek gemaakt. De beleving van de supporters is enorm. Zodra de bal maar over de middenlijn gaat, staat ieder een al op." ,,Van wat ik begrepen heb, leeft het zeker. Een vriend van mijn zoon is momenteel op het ei land en zei dat het in Willem stad een groot feest is. Het elftal heeft dan ook een wereldpresta tie geleverd door de kwartfinale te halen. Er zitten redelijk wat profs in het elftal, maar ook spe lers die op amateurniveau actief zijn. Om dan boven Honduras en El Salvador te eindigen, is ge woon ontzettend knap." ,,Als dit in de krant geplaatst wordt, is de wedstrijd al ge speeld (afgelopen nacht om 01.00 uur). Ik denk in ieder ge val dat het vanzelfsprekend heel moeilijk wordt, maar ik zie wel ruimte voor een stunt. Curasao moet nu tegen de VS spelen. Ze ker als thuisland zijn zij natuur lijk dik favoriet. Maar goed, za terdag zorgde Haïti voor een enorme verrassing door van Ca nada te winnen, dus wie weet. Voor mijn dochter en mij zit de reis er helaas op." maandag 1 juli 2019 PM - Kirsten Walraven Kirsten Walraven in het water in Sluis, waar de omstandighe den beter waren dan een dag eerder in Hoek. foto peter nicolai Jaimy de Visser (rechts) en Michal Szczawinski wonnen zater dag het beachvoetvolleytoernooi in 's-Heerenhoek. FOTO ERNESTA VERBURG Waar voetbalminnend Neder land momenteel vooral bezig is met het WK voor vrouwen, is dat voor Robert de Meijer wel anders. De Axelaar ver toefde de afgelopen tien dagen in de VS, om daar onder andere wedstrijden van de Gold Cup te bekijken. Zo zag hij zijn schoonzoon, Elson Hooi (speler van ADO den Haag), zich met Cura9ao kwa lificeren voor de kwartfinale van het toernooi. Bas Dingenouts Los Angeles Bij welke wedstrijden ben je gaan kijken? De sfeer was vast goed? Robert de Meijer Robert de Meijer reisde af naar de Gold Cup. Weet je of de Gold Cup een beetje leeft op Cura9ao? Kan Cura9ao nog verder ko men?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41