Verhuizing blijkt een goede 12 Vader wint met minuut verschil bij begin van 'een stevig blok' fijteggï ZWEMMEN OPEN WATER Zwemster uit Oost Souburg knokt zich toppers proberen mee te gaan. naareen toptien klassering in Sluis. Haar geheim: doseren en niet met de Mountainbiker Milan Vader is gisteren sterk begonnen aan wat hij noemt ,,een stevig blok aan wedstrijden". In Houffalize, op een fraai par koers in de Ardennen, won hij met overtuiging een race van de 3 Nations Cup. De 23-jarige Middelburger finishte na bijna anderhalf uur met ruim een minuut voorsprong op nummer twee Kevin Panhuy- zen. Vader neemt een flinke aan loop naar het Nederlands kampioenschap in Sittard (21 juli) en het EK in Brno (28 juli). Hij deed daarom giste ren mee in Houffalize en rijdt de komende weekeindes nog in Andorra en het Franse Les Gets. In de Ardennen had Milan Va der gezelschap van Mick van Dijke uit Colijnsplaat en Joppe de Vries uit Wilhelmi- nadorp. Zij eindigden in de achterhoede. Bij de vrouwen finishte Didi de Vries als zesde. Drie-op-een-rij voor De Koeyer in Exloo Amazone Jasmien de Koeyer heeft in totaal drie overwin ningen geboekt tijdens het In ternationaal Topsport Dres sage Exloo. De wereldtopper in de klasse U25, afkomstig uit Sint-Jans teen, won donderdag de In termediate II (75,382 procent), vrijdag de Grand Prix (70,743) en sloot zaterdag af met een eerste plaats in de Grand Prix Special (73,320). De Koeyer reed met Espe- ranza. Tweede plek Van der Vinden Brons voor vrouwenteam Geensucces voor Groede De nationale toppers in het langebaanzwem- men maakten er giste ren in Sluis op de 5 ki lometer vrije slag een enerverende strijd van. Bij de man nen was op het koningsnummer het verschil tussen de winnaar Timo Dinkelberg (59.20,5) en David Kuipers (59.21,0) minimaal. Op het koninginnennummer was de marge tussen Janina Beckers en Le- ontine van Noort ook bijna niet te zien. Beckers werd als winnares aangewezen. Voor de Zeeuwse zwemtalenten Kirsten Walraven (19), Tristan Kloet (17) en Rinke Hiel (18) waren er fraaie klasseringen in het sterke deelnemersveld. Walraven ein digde op de zevende plaats in een tijd van 1.10.16, op acht minuten van Beckers. De zwemster van De Zeeuwse Kust keek dik tevreden te rug op haar wedstrijd. ,,Je moet je krachten doseren en niet proberen mee te gaan met de toppers'', zei ze vlak na haar prestatie op de 5 kilo meter. Zaterdag was het in de Marina Beach Braakmankreekrace door de tropische temperatuur lastig ge weest. ,,Je kon niet meer afkoelen.'' In Sluis waren de omstandigheden gisteren ideaal, met circa 20 graden, maar in het kanaal Hoeke-Sluis blies er wel een stevige wind. ,,De temperatuur van het water (21 gra den) was zeker nog hoog en de wind stak achter de houten brug de kop op.'' Saai De zwemster uit Oost-Souburg richt zich deze zomer volledig op de openwaterwedstrijden, die mee tellen voor het landelijke klasse- Het beachvoetvolleytoernooi werd altijd gehouden bij voetbalvereni ging Patrijzen. Inmiddels is er een heuse stichting in het leven geroe pen, Stichting Beach Event 's-Heer- enhoek, en is het evenement ver plaatst naar een andere locatie in 's- Heerenhoek: de Welkoop. Zaterdag was de vuurdoop. ,,We merkten dat de activiteiten in het dorp de afgelopen jaren min der werden'', legde Dijkmans uit namens de stichting. ,,Daar wilden we graag iets aan veranderen. We wilden 's-Heerenhoek en de regio levendig houden en hebben er daarom voor gekozen een stichting in het leven te roepen. De mogelijk heden zijn daardoor gegroeid.'' ,,Over de nieuwe locatie was ie dereen enthousiast'', vervolgde hij zijn verhaal. ,,Eerste hielden we het beachvoetvolley natuurlijk bij de voetbal, bij Patrijzen. Dan gooiden we ons zandveld daar gewoon neer. Maar de gemeente was daar niet al tijd even blij mee. Mede daarom zijn we naar de Welkoop gegaan.'' Jaimy de Visser en Michal Szcza- winski - samen Team Polski en Hollandski - kroonden zich tot de eerste koningen van de Welkoop. Net als eerder in Vogelwaarde pak ten zij zaterdag ook in 's-Heeren- hoek de titel. EÖSl^ maandag 1 juli 2019 PM MOUNTAINBIKEN Het eredivisietoernooi van Zaanstad zat er voor beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst en zijn partner Stefan Boer- mans in de kwartfinale op. Bij de laatste acht verloor het duo van Jas per Bouter en Ruben Penninga. PAARDENSPORT Het Deltaweekend - voorheen de Deltaweek - gaat vol gend jaar, bij de 50ste editie, verhuizen. Er wordt dan geva ren vanuit Kamperland. Ook de bekende Veronica Race zal weer worden gevaren. Dat maakte de organisatie gisteren bekend. foto anuska martens/fotografie objectivo TRIATLON Gert van der Vin den uit Biggekerke is bezig aan een goed triatlonsei zoen. In Zeewolde bevestigde hij za terdag zijn uitste kende vorm met de tweede plaats op het Nederlands kampioenschap olympische triatlon bij de H55. Hij fi nishte in 2.11.27 uur. Enkele weken ge leden won Van der Vinden nog het NK duatlon. BILJARTEN Het vrouwenteam van biljartdistrict Delta Zuidwest legde op het Ne derlands kampi oenschap, ook wel damesbeker ge naamd, beslag op de derde plaats. Sharon de Kok was met drie zeges de sterk- houder. Sandra van de Berg won twee partijen en Claudia van den Berge kwam tot één zege in Nieu- wegein. BILJARTEN De driebanders van BV Groede werden achtste op het Nederlands kampioenschap in de B2-klasse. Zij konden hun suc cesreeks geen vervolg geven. Na de titel in het dis trict en het gewest zat er niet meer dan een achtste plaats in na drie nederlagen in de poulefase. Win naar werd BV Het Punt uit Noord Overijssel. Aector Dooms Sluis Timo Dinkelberg (links) is David Kuipers te slim af in de eind sprint op de 5 kilometer. foto peter nicolai Het was even spannend, maar Dries Dijkmans kon gisteren te rugkijken op weer een ge slaagde editie van het beach- voetvolleytoernooi in 's-Heeren- hoek. Er was een hoop veran derd ten opzichte van vorig jaar, maar de aanpassingen werden goed ontvangen. Daniel Vervelde 's-Heerenhoek DELTAWEEKEND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40