C, 'Ik heb vooral op adrenaline gespeeld' 3 gevierd als veroveren van WK-titel, maar toernooi is nog niet klaar voor Oranje Rolfö mist duel met Nederland Oranje trekt miljoenen Italiaan komt veld op ESC Zeges k i trotser dat we in de halve finale staan.'' Precies dat laatste is dus het punt. Dit WK is nog niet klaar. Ster ker nog, nu is het punt bereikt dat Oranje het vooraf bijna onmoge lijke kan presteren: na de EK-titel ook de beste van de wereld worden. Het verschil maken tussen een ge weldig WK of een historisch WK. Kikkerland Ook bondscoach Sarina Wiegman, die een contract heeft tot en met 'Tokio', glimt wanneer ze het over de Spelen heeft. ,,Het mooie aan dat evenement vind ik altijd dat we als kikkerland zoveel successen heb ben gehaald. En dat wij daar vol gend jaar lekker tussen lopen. En dat ik als coach daar ook onderdeel van uitmaak.'' Om vervolgens vooral te benadrukken dat het pas iets is voor volgend jaar. Het uit spreken is vaak makkelijker dan de geest in die modus krijgen. Wieg man kan weer aan de bak. MARTENS EN DE TEEN KAARTEN maandag 1 juli 2019 GO Zo'n 2,7 miljoen mensen in Nederland zagen Oranje voor het eerst de halve finales van het WK bereiken. Het record voor de Leeuwinnen staat nog altijd op 4,1 miljoen kij kers, tijdens de gewonnen EK-finale van 2017. De zege op Italië was de 36ste voor Sarina Wiegman als bondscoach van Neder land, een record. Roger Reijners volgt met 35. Net na het laatste fluitsignaal schrok ken de Oranje-speelsters op toen een Italiaanse fan het veld op kwam. Hij rende op Sari van Veenendaal af, maar kon op tijd in de kraag worden gegrepen. Stefanie van der Gragt gaat op de rug bij Anouk Dekker. Beiden kunnen hun geluk niet op na de zege op Italië. foto pim ras LYOf Lieke Martens is vol goede moed dat ze woensdag 'gewoon de halve finale van het WK kan spelen tegen Zweden. Tijdens de gewonnen kwartfinale tegen Italië maakte ze de negentig minuten vol, terwijl haar aanloop vanwege een teenbles sure verre van ideaal was. Ze speelde met pijn, maar doet daar ta melijk luchtig over. „Natuurlijk voel ik het, maar als topsporter heb je soms pijn. Dat hoort erbij en daar moet je mee omgaan. Eigenlijk heb ik vooral op adrenaline gespeeld." Nu drie dagen de voet omhoog? „Ja, daar zal het wel op neerkomen. Ik ga er in elk geval voor zorgen dat ik woensdag tegen Zwe den weer kan spelen." De aanvaller van FC Barcelona heeft al langer last van een teen van haar linkervoet. Na het duel met Japan in de achtste finales (2-1) was de pijn zo heftig, dat Martens niet eens normaal kon lopen. „Het was een rollercoas ter. Wel, niet, wel, niet. Maar ik heb er altijd in geloofd, ik weet wat mijn lichaam kan", zegt Mar tens. ,,We hebben een fantasti sche medische staf. Samen heb ben we er alles aan gedaan. Het is me nu gelukt, dan kan het woensdag ook." Bondscoach Sarina Wiegman wisselde Martens uiteindelijk niet. ,,Ik moet echt zeggen dat ik res pect heb voor de manier waarop Lieke met de aanloop naar deze wedstrijd is omgegaan. Het ging weer veel over haar en het was pas laat duidelijk dat ze kon spe len. Uiteindelijk heeft ze het goed gedaan. Daar heb ik bewondering voor." VALENCIENNES De Neder landse voetbalsters gaan zonder kaartenlast de halve finales van het WK in. De gele kaarten uit de groeps- fase, de achtste finales en de kwartfinales zijn kwijtgeschol den. Bij Oranje hadden alleen Anouk Dekker en Jill Roord een gele kaart gekregen. Bij Zweden, dat zaterdag avond met 2-1 van Duitsland won, ontbreekt woensdag in de halve finale aanvalster Fridolina Rolfö. Ze kreeg haar tweede gele kaart van het toernooi, waardoor ze in Lyon moet toekijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31