wat was het heet lied Buil Verpleeghuizen beteren hun leven Leeuwinnen euforisch Max Verstappen Bewoner weer centraal Minister tevreden over uitslag onderzoek inspectie JOL De slotdag van Concert at Sea was snikheet. Op het strandgedeelte van het festival was het zaterdag drukker dan ooit en werd waarschijnlijk het officieuze wereldrecord pootjebaden verbroken. Gastheer Bl0f sloot 's avonds het festival af. De band speelde bijna twee uur lang in een indrukwekkend decor. Oranje zeker van de Spelen, nu op naar de WK-finale wint na magistrale inhaalrace in Oostenrijk ,M Na jarenlange bezuinigingen bete kende een emotionele oproep van Hugo Borst en Carin Gaemers drie jaar terug een ommekeer voor de verschraalde verpleeghuiszorg. De politiek omarmde hun wens voor extra zorgpersoneel plus de beno digde zak geld. Ook moest voor be woners gaan gelden: aandacht is net zo belangrijk als verzorging en vei ligheid. De verpleeghuizen gingen in 2017 aan de slag met nieuwe kwaliteitseisen. Zorg op maat Sindsdien toetst de Inspectie Ge zondheidszorg en Jeugd de kwali teit van verpleeghuiszorg anders. Boven alles telt of een bewoner zorg op maat krijgt. Voor het eerst is, na inspecties bij driehonderd organi- saties door heel Nederland in de af gelopen twee jaar, het resultaat daarvan bekend. Het goede nieuws is: bij veruit de meeste zorgorganisaties (circa 78 procent) kennen medewerkers de bewoner en zijn wensen en behoef- Mooi dat de beweging naar betere verpleeghuiszorg volop doorzet ten. De hulpbehoevende ouderen krijgen begrip en respect van me dewerkers. Onvoldoende Lang niet alles loopt organisato risch echter al op rolletjes. In veel organisaties (zo'n 43 procent) wor den nog steeds niet voldoende zorgmedewerkers ingezet of is on voldoende deskundigheid beschik baar. Zo zijn er te weinig specialis ten ouderengeneeskunde. En in te veel verpleeghuizen (ongeveer 26 procent) van alle bezochte organi saties, heerst volgens de zorgwaak- hond nog geen 'veilige cultuur'. Het is geen plek waarin de zorgmede- werker open kan zijn over fouten en twijfels. Terwijl het wél nodig is dat er iets verandert na incidenten. Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid, Welzijn en Sport is tevreden met de opgaande trend. ,,De beweging naar een betere ver pleeghuiszorg zet volop door en dat is mooi. Maar er zijn ook nog flinke stappen te zetten. Voldoende des kundig personeel vinden en be houden bijvoorbeeld, om de kwali teit van zorg verder omhoog te krij gen en hoog te houden. De lat voor goede persoonsgerichte zorg ligt hoog.'' P10 Nieuwsmedia Pv Allemachtig, Mobil X »P3, SPORT 2,3 4 ZEELAND 2 SPORT 1,6 7 In ruim driekwart van de ver pleeghuizen staan de wensen van bewoners bovenaan. Drie jaar na het manifest van Hugo Borst en Carin Gaemers voeren begrip en respect weer de boventoon, blijkt uit een groot onderzoek van de zorgin- spectie. Edwin van der Aa Utrecht - Hugo de Jonge, minister Vandaag een afwisseling van zon en °C wolken pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1