ZEELAND 17 Koud biertje Beste festival Frisse duik waren dan ook een gouden greep. De Amerikanen van Live speelden vrijwel alleen maar bekend werk en bleken twee decennia na hun top weinig aan kracht te hebben inge boet. Nile Rodgers zorgde met zijn excellente band Chic voor een heerlijk dansfestijn waarin alle we reldhits waaraan hij heeft meege werkt - en dat zijn er nogal wat - voorbijkwamen. nog net niet gevochten om de scha mele stroken schaduw op het ter rein. Drukker dan ooit was het op het strandgedeelte van het festival, waar vermoedelijk het officieuze wereldrecord collectief pootjeba den werd verbroken. Maar de hitte was geen excuus. Twee uur eerder dan Gallagher trok Kraantje Pappie wél een overvolle Brouwersdam. De razendsnelle rapper kreeg met zijn allesbehalve subtiele muziek de massa moeite loos aan het springen en bouwde een uitbundig feest. ,,Gelukkig hangt er liefde in de lucht", zong hij samen met ChefSpecial-frontman Joshua Nolet. Die liefde voelde ech ter dan een loos Beatles-citaat. Unieke entourage Het publiek komt niet voor het mu zikale avontuur naar Concert at Sea, maar voor de unieke entourage en de bijzondere, ontspannen sfeer op het grootste feest van Zuidwest Nederland. Jongeren gaan uit hun dak met hiphoppers, zoals dit jaar Bizzey, De Jeugd van Tegenwoordig en Kraantje Pappie. De rest vermaakte zich ook deze 14e editie opperbest met herken bare, goed in het gehoor liggende pop. De hoofdacts van vrijdagavond Ontroerd Zaterdag kwam op het hoofdpo dium vooral Rondé sterk voor de dag, dankzij zangeres Rikki Borgelt. Zij liet zien dat Concert at Sea in staat is artiesten boven zichzelf uit te laten stijgen. Ze raakte er zicht baar ontroerd van, zeker toen zij All that was left zong, het nummer voor haar overleden vader. Wie er ook op het affiche staat, het is onbespreekbaar dat gastheer Bl0f niet zelf het festival afsluit. En terecht, gezien de massale belang stelling. De band speelde bijna twee uur lang in een indrukwekkend decor. Goed als altijd. Precies zoals ieder een verwachtte. En warempel, daar was ook de liefde weer, zeker van toepassing op deze editie: Alles is liefde. Nou ja, bijna alles. maandag 1 juli 2019 is liefde op de slotdag A Blof speelde bijna twee uur lang in een in drukwekkend decor. Goed als altijd, fotosjohan VAN DER HEIJDEN PM Het is voor Loes van Gils (23) uit Made al de zevende keer dat ze op Concert at Sea is. Waarschijnlijk is dit de meest tropische editie die ze ooit bij woonde. Maar de Brabantse en haar zus Tedje (25) zijn met hun pet en zonnebril goed beschermd tegen de felle zon en bouwen samen gewoon een feestje als altijd. ,,We houden onszelf lekker koel met een koude radler." Fabiënne Sanders (24) uit Roermond pakt het wat het wat rigoureuzer aan. Gehuld in sjaals staat ze op de Brou- wersdam te smullen van een tosti. ,,Ik heb nogal een slechte huid. Na tien minuten in de zon ben ik al rood." Een smet op haar eerste bezoek aan Concert at Sea is de hitte zeker niet. „Fantastisch! Het best georganiseerde festival waar ik ooit ben geweest." Zonder de zee hadden Fren- kie Vermeulen (29) en Tho mas de Moor (27) uit Terneu- zen het niet uitgehouden van daag, zeggen ze. ,,Het is eigenlijk echt te heet en er zijn te weinig schaduw plekken om af te koelen", vindt Frenkie. Maar met een cocktail in de hand en af en toe een verfrissende duik komen ze de dag toch prima door.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17