c* Prinses begroet elk paard Koeienstal in Vrouwenpolder in vlammen; eigenaar en gasten geschrokken [H9OTSI5 f| 1 K Yv<; Prinses Beatrix is gék op paarden. Zo gek, dat ze er zaterdag zelfs, in de hitte, voor naar Oosterland kwam. Om te genieten van de shows en demonstraties tijdens de vijftigste editie van de Zeeuwse Dag van het Paard. En om elk paard in de piste even persoonlijk te begroeten. »P20 Dat zoon Martijn (17) en dochter Anita (22) ongedeerd bleven, ter wijl ze de veertien koeien en twee kalfjes uit de schuur haalden én dat woonhuizen en minicamping ge spaard bleven, houdt haar op de been. ,,De minicamping kan ge woon doordraaien", zegt Marita ge decideerd. Ze heeft zondag rond het middaguur nog geen enkel idee waardoor er brand uitbrak in de koeienschuur naast twee woonhui zen en de minicamping aan de Rij kebuurtweg bij Vrouwenpolder. „Kortsluiting misschien, Of broei in het stro", denkt ze hardop. Zwa ger Rinus van Sparretak verwerpt die laatste suggestie. ,,Bij vers hooi of stro kan ik me dat voorstellen. Maar in de schuur lag oud stro op- De koeienschuur is volledig verloren gegaan. foto lex de meester geslagen. Dat broeit toch niet zo snel." Marita en haar man Adrie, die zondagmiddag druk bezig is met de verzorging van het vee, worden omstreeks half drie wakker ge maakt door hun kinderen, omdat Martijn ziet dat er brand woedt in de koeienschuur. Zoon en dochter rennen al weg naar de schuur voor dat pa en ma wat kleren hebbeen aangeschoten. Ook een aantal gas- ten op de naastgelegen minicam- ping Van Sparrentak is vrijwel di rect wakker en belt 112. Brandweerwagens uit Veere en Serooskerke zijn snel ter plaatse en krijgen even later hulp van een blusauto van het Middelburgse korps en een hoogwerker uit Vlis- singen. ,,Dat de schuur verloren ging, was direct duidelijk. Dus heb ben we ons geconcentreerd op het sparen van de belendende huizen. Het huis dat het dichtst bij staat, is constant nat gehouden", meldt of ficier van dienst Peter de Kraker van de brandweer. Niet meer slapen De gasten van de minicamping worden die nacht tussen half drie en drie allemaal wakker. De mees ten uit zichzelf, een enkeling door dat kampeerburen hen wakker ma ken. De vijftien plaatsen tellende minicamping is overigens niet he lemaal bezet, omdat een handvol vaste gasten er dit weekeind niet is. Twee stellen, die zondag toch zou den vertrekken, breken nog gedu rende de nacht op. Marita van Spar rentak: ,,Ze konden toch niet meer slapen, zeiden ze." Enkele gasten die langer blijven, gaan vroeg naar het strand of ma ken een ander uitje. Maar de meeste aanwezigen blijven rustig op hun plaats. Vaste gast Wilma Dekker slaapt nog wel even wat, maar an deren kunnen de slaap niet meer vatten. Liesbeth Lichtenberg uit Steenbergen verlaat omstreeks half drie de caravan, omdat ze niet kan slapen. Ze gaat bijna direct weer naar binnen, om man Kees wakker te maken. ,,We zagen de vlammen bijna boven de bomen uitkomen." Het knetteren van de vlammen doet diverse buren en campinggas- ten - ook uit de directe omgeving - aan vuurwerk denken. Kees Lich tenberg: ,,Ik had eerst wat kostbare spullen als telefoons en laptop in de auto gelegd. Maar de wind stond Datdeschuur verloren ging, was direct duidelijk gelukkig gunstig, zodat we vrij snel gerust waren dat we niet weg hoef den." Liesbeth meldt dat er 'aan vankelijk wel veel rook' over het terrein trok. Maar in de uren na de brand is het Brabantse echtpaar blij dat ze gebleven is. Het steekt de fa milie Van Sparrentak een hart on der de riem. ,,We staan hier op een fantastische plek. Het is zeker niet de laatste keer dat we hier komen." 1% I maandag 1 juli 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl L éCr r iJRWBTVt M FOTO DIRK JAN GJELTEMA De camping draait gewoon door Er zijn geen mensen gewond ge raakt en de koeien zijn gered. Marita van Sparrentak staat negen uur na het uitbreken van de brand- zondagnacht- in een schuur bij haar boerderij en mi- nicamping bij Vrouwenpolder nog te trillen op haar benen. René Hoonhorst Vrouwenpolder - Peter de Kraker, brandweerman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15