Zeker één wapen Parijse terreurgroep kwam uit Nederland Rijschool failliet, eigenaar bedreigd v 8 NIEUWS knoop, een sterke woekerplant, voor problemen. Er lijkt geen kruid tegen gewassen, maar ondernemer Dick van der Roest denkt hem te slim af te zijn. Hij zet het onkruid langdurig onder stroom. aanslagen zijn gebruikt vandaan kwamen. In appjes spraken de Belgische ver dachte Ali el H. en zijn Amster damse neef Anass over 'clio's', die die laatste wilde kopen voor 2700 euro. Er lagen er drie klaar. ,,Wij denken niet dat dat echt Renault Clio's waren'', stelde officier van Justitie Ferry van Veghel. Ook wer den telefoonnummers aangetroffen die terug te leiden zijn tot Neder landse wapenhandelaren. De navi- gatiegegevens van de auto van El H. leiden naar twee verschillende stra ten in Rotterdam. Die El H. werkte nauw samen met Ibrahim el Bakraoui, de terro rist die zichzelf in maart 2016 op- »Twee Belgen kwamen kort voor de aanslag in Parijs naar Rotterdam om de wapens op te halen blies op vliegveld Zaventem bij Brussel. De terreurcellen in Brussel en Parijs waren op hun beurt weer nauw verweven. Salah Abdeslam, de enige overlevende aanslagpleger van Parijs, dook onder in België. Dat leidde in maart 2016 tot een vuur gevecht met de politie in Vorst bij Brussel. Een van de wapens die daar in een safehouse werden aangetrof fen, viel terug te leiden tot Neder land. Het is nog niet duidelijk of dat een van de wapens is die de Belgen een paar maanden eerder in Rotter dam zouden hebben opgehaald. ZOETERMEER Een eigenaar van een rijschool in Zoetermeer is van daag ondergedoken omdat hij en zijn gezin ernstig bedreigd zouden zijn door klanten. Dat gebeurde vlak nadat het faillissement over zijn rijschool werd uitgesproken. Duizenden leerlingen vrezen hun geld nu kwijt te zijn. ,,We worden bedreigd met de dood en er liggen kogels in de brievenbus'', stelt Ver keersschool Aalbregt in een verkla ring. Honderden gedupeerde leer lingen hebben een Facebookpagina in het leven geroepen waarop ze hun klachten en slechte ervaringen met elkaar kunnen delen. 'Ik ben Dat bleek gisteren tijdens een tus sentijdse rechtszaak tegen de Am sterdammer Anass A. (29). Justitie verdenkt hem ervan betrokken te zijn geweest bij het leveren van wa pens aan die Frans-Belgische ter reurcel. De Amsterdammer zou be middeld hebben in contact tussen twee Belgen uit het terreurnetwerk en Nederlandse wapenhandelaren. De Belgen zouden uiteindelijk in oktober 2015, een paar weken voor de aanslag in Parijs, naar Rotterdam zijn gekomen om de wapens op te halen. Justitie verdenkt A. zelf niet van terroristische motieven, hij zou niet hebben geweten waar de wa pens voor bedoeld waren. De Am sterdammer ontkent elke betrok kenheid. Hij brak in tranen uit. ,,Ik ben tegen alle terroristen.'' Het Nederlandse Openbaar Mi nisterie werkt samen met hun col lega's in België en Frankrijk om ie dereen die betrokken is geweest bij de aanslagen in Parijs (130 doden) en Brussel (32 doden) voor de rech ter te krijgen. Zo wordt ook uitge plozen waar alle wapens die bij de vannacht nog gevraagd om het res terende bedrag te betalen. Schaam je diep!', schrijft een gedupeerde. Een ander zegt al tweeduizend euro te hebben betaald. Hij is bang dat zijn geld weg is. 6 of 8 dagen uniek 4*-hotel in Umbrië o.b.v. halfpension wvci ai li 11 ici icii iu £iUi uc uapai 10c uui&ci iu~ zich niks aan van erfgrenzen, asfalt, andere beplanting, beton. Uitroeien? Vergeet het maar. Voorkomen dat het territorium van de duizendknoop zich uitbreidt, dat zou al heel wat zijn. Tenminste, dat is de nu gel dende consensus in Nederland. Daar moet je bij Van der Roest dus niet mee aankomen. Hij is zo'n man die bij problemen niet meteen zijn handen ten hemel heft en hulp van boven inroept. Stress leidt tot inno vatie, is zijn motto. Dus toen hij vorig jaar in Almen een landgoed kocht en op twee plekken wild woekerende Ja panse duizendknoop aantrof, besloot hij er hoogstpersoonlijk de strijd mee aan te binden. We moeten die plant jes gewoon een beetje mishandelen, was zijn conclusie. ,,Hij is geen monster, maar heeft wel veel eigenschappen van een mon ster.'' Dick van der Roest heeft het niet over Ayla, het paard dat nieuws gierig haar hoofd door de deurope ning van het tuinhuis steekt. Nee, het semi-monster waar de ondernemer, uitvinder én miljonair het over heeft, staat een eindje verderop op zijn landgoed wortel te schieten - letter lijk, en heel snel bovendien. Over de Japanse duizendknoop is inmiddels al veel gezegd en geschre ven. Het onkruid is in de beeldvor ming uitgegroeid tot een allesverslin- dend... monster, inderdaad. Hij trekt Stroomkastje Het resultaat ontvouwt zich als we een eindje oostwaarts het terrein af struinen. We stuiten op een stroom kastje met een zonnepaneel erop. Van daaruit loopt een kabel het bos in. Daar, tussen alle bomen- en strui- kenpracht in, zijn duidelijk de licht groene bladen van de duizendknoop te zien. Het onkruid, dat binnen een paar dagen een meter de hoogte in kan schieten en zulke diepe wortels heeft dat het onmogelijk uit de grond kan worden getrokken, lijkt weldadig te baden in de zon, maar dat is slechts schijn. donderdag 27 juni 2019 Zeker één van de wapens waar over de terreurcel die de aansla gen in Parijs en België pleegde, kon beschikken, kwam uit Ne derland. Het geweer werd ge vonden op een vluchtadres van Salah Abdeslam, de terrorist die na de aanslagen in Parijs naar Brussel vluchtte. Cyril Rosman Rotterdam Verkeersschool Aalbregt is failliet verklaard. foto rikkert harink Relais II Canalicchio V 5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 5 of 7 x 3-gangenmenu V Vrij gebruik zwembad (mei - sept) V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Tip: bezoek Perugia en Assisi hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506 Sander van Mersbergen Warnsveld Ik \SR jf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8