Bi h Drugshuizen dicht en container vergrendeld Eerste arbeidsmigranten dit najaar in nieuw onderkomen 7 FRANK NEEFS AFSCHEID VAN ZWIN COLLEGE Tropenjaren heeft Frank Neefs (57) als directeur van het Zwin College in Oostburg achter de rug. Hij neemt vandaag met gerust hart afscheid: zijn missie is geslaagd. Speelweek en fanfare samen aan de slag donderdag 27 juni 2019 ij zijn aantreden in I 2012 was het al duide lijk. Hem wachtte bij |het Zwin College geen gemakkelijke taak. ,,Mijn opdracht was het Zwin Col lege als brede scholengemeen schap in de lucht te houden." Dat is hem gelukt. ,,Maar dat het zo'n intensieve tijd zou worden, had ik niet gedacht", blikt directeur Frank Neefs terug. Een brede scholengemeenschap, met opleidingen van vmbo basis kader tot en met gymnasium, heeft minimaal 1200 leerlingen nodig om financieel rond te ko men. Het Zwin College had bij de komst van Neefs al minder scho lieren, ruim 1100, en de vooruit zichten waren niet goed. ,,Je hoeft geen hogere wiskunde te hebben gestudeerd om dat te voorspellen. Op grond van het aantal basis scholieren in West-Zeeuws- Vlaanderen zat er nog een flinke daling aan te komen. Afgelopen jaar hadden we, om precies te zijn, 794 leerlingen. Veel verder zal het niet afnemen. Wij hebben de grootste krimp gehad." Nooit heeft Neefs er een geheim van gemaakt dat het Zwin College in levensgevaar verkeerde. 'Het is één minuut voor twaalf, meldde hij onomwonden in het jaarver slag 2015. En toch kwam juli 2017 een boodschap van de onderwijs inspectie keihard aan, namelijk dat de school na de zomer onder 'aan gepast financieel toezicht' zou worden geplaatst. Dit lekte uit via Omroep Zeeland, op een persbij eenkomst waar Neefs met toen malig wethouder Cees Liefting van Terneuzen juist een herstel plan bekend wilde maken. Neefs is niet zo snel van zijn stuk gebracht. Hij wist van de on heilstijding, maar de bekendma king kwam onverwacht. ,,Ik heb die nacht slecht geslapen. De dag voor de persbijeenkomst had ik alle docenten nog een goede zo mervakantie gewenst. Daar is wei nig van terechtgekomen. Het werd Ik ben niet het type kapitein dat het zinkende schip verlaat letterlijk en figuurlijk een hete zo mer, met emotionele bijeenkom sten met docenten en ouders en een handtekeningenactie voor be houd van het Zwin College. Dat deed me wel goed." Keerpunt Het betekende een keerpunt. Neefs had zich van begin af aan voorgenomen samenwerking te zoeken om het voortbestaan van het Zwin College te verzekeren. Hij zette ook alles in het werk om het ministerie van Onderwijs er van te overtuigen dat een laatste brede scholengemeenschap in een uitgestrekt gebied als West- Zeeuws-Vlaanderen extra financi ële steun verdient. Dat lukte niet, tot zomer 2017 de bom barstte. Vervolgens is in een, aldus Neefs, bijna onmenselijk tempo samen werking tussen alle middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen tot stand gekomen. Die was per 1 au gustus 2018 een feit. Overheden kwamen ook met miljoenen euro's extra over de brug. Neefs kan met een gerust hart afscheid nemen. Zijn receptie is vandaag vanaf 15.30 uur in het Zwin College. Hij blijft in Aarden burg wonen en pakt zijn bedrijf voor advies en interim-manage ment weer op. En wat als de ope ratie in 2017-2018 niet was ge slaagd? ,,Dan was ik gebleven. Ik ben niet het type kapitein dat het zinkende schip verlaat, maar het schip drijft en ligt goed op koers." AXEL Speelweek Axel en de Christelijke Drumfanfare Ho sanna trekken samen op om vrij willigers, leden en donateurs te werven. Hosanna zoekt leden, donateurs en geld voor nieuwe uniformen. Speelweek Axel is op zoek naar vrijwilligers en geld om de speelweek te organiseren. Daarom bundelen de speelweek en Hosanna zaterdag op de Markt in Axel de krachten; tus sen 10.00 en 13.00 uur zijn er di verse optredens door Hosanna en worden de kinderen bezigge houden door vrijwilligers van de speelweek. Tijdens de concerten wordt koffie, huisgemaakt gebak en broodje knakworst verkocht. TERNEUZEN De huisvesting voor arbeidsmigranten op het voormalige Philips-terrein in Terneuzen zal in de loop van het najaar zo ver gevorderd zijn dat de eerste bewoners erin kunnen, aldus wijkcoör dinator Samantha Strooband van de gemeente Terneuzen. Vanaf maart is het onderko men op het Philips-terrein op gebouwd, met wooncontai- ners waarin eerder in Vlissin- gen een verpleeghuis was ge vestigd. Een flink aantal woon- containers is inmiddels van een nieuwe bekleding voor zien. Ook wordt binnen volop gewerkt aan vernieuwing van het interieur. Een klankbord groep met vertegenwoordigers van de aangrenzende wijken Triniteit, Lievenspolder en Oude Vaart, van ondernemers uit het Business Park Terneu zen (het oude Philips-terrein), van de gemeente en de wijk agent is ondertussen gevormd, zoals exploitant Cube Park Ac commodation had toegezegd. Een bezwaarprocedure tegen de huisvesting loopt ook nog. Vier bezwaren zijn ingediend. In het onderkomen is ruimte voor in totaal tweehonderd ar beidsmigranten. TERNEUZEN Een woning aan de Firensstraat in Sas van Gent mag de komende drie maanden niet betre den worden. Er werden begin fe bruari drugs gevonden. Het is al de vierde keer deze maand dat de ge meente Terneuzen de maatregel oplegt. In het Sasse huis werd op 12 maart een hennepkwekerij met tachtig planten gevonden. Burgemeester Jan Lonink sluit het pand nu voor drie maanden. Dat mag een burge meester doen als ergens een han- delshoeveelheid drugs wordt aan getroffen. Hennepplanten Lonink nam eerder deze maand al drie soortgelijke besluiten. Eerst deed hij een huis aan de Burge meester Hoefnagelsstraat in Sas van Gent dicht, nadat daar begin fe bruari 180 hennepplanten waren aangetroffen. Datzelfde gebeurde vervolgens met een woning aan de Peerboom in Westdorpe. Pistool Reden was de vondst van verschil lende soorten drugs en een pistool, op 1 maart. Vanwege de ernst van de situatie ging die woning zelfs voor zes maanden op slot. Ook een zee container aan de Stroodorpestraat in Sluiskil werd voor drie maanden verzegeld. Daar werd op 7 februari anderhalve kilo hennep gevonden. VL 'Het schip drijft en ligt goed op koers' Harmen van der Werf Oostburg - Frank Neefs, scheidend directeur Zwin College Frank Neefs, directeur van het Zwin College, neemt afscheid. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62