Bijenhotel geopend bij de Rosmolen in Tholen Wethouder blokkeerde e-mailadres niet bewust Goes wil meer 7 BERICHT OP FACEBOOK Ze telde 32 zakken chips, 17 ijsbekers en veel lege flesjes. Sandra van Damme schrok zich een hoedje toen ze dinsdag langs het kanaal bij Wilhelminadorp fietste. congressen binnenhalen De inwoonster van Goes plaatste nog diezelfde dag een emotioneel bericht op Facebook waarin ze aangaf het gedrag van de jongeren die de rommel hadden achtergela ten respectloos te vinden. Ze kreeg veel bijval. Het afval lag ter hoogte van de voormalige meestoof aan de Oosthavendijk, een plek waar op warme dagen veel jongeren vertier zoeken. ,,Dat is prima na tuurlijk'', zegt Van Damme. ,,Maar laat ze hun rommel opruimen of mee naar huis nemen. Ik ben echt boos over wat ik daar aantrof.'' Vuilniszak Ze nam zelf de vuilniszak ter hand om te gaan opruimen. Toen ze de jongeren vroeg een handje mee te helpen werd ze naar eigen zeggen uitgelachen. ,,Dat ruimen die suk kels van de gemeente wel op'', zei den ze. Dat mensen het normaal vinden om hun afval op straat te gooien, lijkt volgens Van Damme wel een kwaal van deze tijd. ,,Je ziet het op veel plekken. Laatst zag ik het nog bij die ijswinkel aan de Westwal in Goes. De bekertjes la gen overal. En bij Domino's Pizza liggen soms stapels met pizzado zen op straat.'' Het afval dat jongeren (soms zijn het er meer dan honderd) ach- terlaten bij hun stekkie langs het kanaal in Wilhelminadorp is ook omwonenden een doorn in het oog. ,,Hele bierkratten worden in het kanaal gegooid'', zegt een buurvrouw, die niet met naam in de krant wil. ,,Ik kon wel janken toen ik dat zag.'' Een buurman zegt dat hij soms zijn hond niet fatsoenlijk kan uitlaten, omdat het bezaaid ligt met rotzooi als lege zakken chips, waar zijn viervoeter uiteraard aan wil snuffelen. Hoewel ze de berg rommel die achterblijft het ergst vinden, erge ren omwonenden zich ook aan het Ik snap dat het een fijne plek is. Maar ze moeten zich wel gedragen lawaai, inclusief harde muziek, dat de jongeren dikwijls maken. Ook blokkeren ze soms de rijbaan. ,,In de basis vind ik het niet eens zo erg dat ze hier zitten'', zegt de buurman. ,,In snap dat het een fijne plek is om te vertoeven bij warm weer. Maar ze moeten zich fatsoenlijk gedragen.'' De buurtbewoners roepen de ouders van de jongeren op hun kinderen aan te spreken op hun gedrag. Maar ze willen ook dat de gemeente actie onderneemt. Des noods door te verbaliseren. ,,Al snap ik dat het lastig is'', zegt de buurvrouw. „Bewijs maar eens dat een bepaald stuk afval van die ene persoon is.'' Een woordvoerster van de gemeente laat weten dat het probleem bekend is. ,,We stu- ren bij warm weer elke dag een toezichthouder langs en hebben deze week drie grote afvalcontai ners geplaatst'', zegt ze. De omwo nenden weerspreken dat eerste en twijfelen of dat laatste gaat helpen. Van Damme knikt. ,,Of er nu af valbakken staan of niet, ze gooien rommel gewoon naast zich neer.'' Medewerkers van de gemeente ruimen het afval soms op, maar dikwijls steken omwonenden zelf de handen uit de mouwen. ,,Ie- mand uit de buurt gaat soms zelfs het water op om het afval eruit te vissen'', zegt de buurvrouw. GOES Goes wil in de toekomst veel meer congressen, beurzen en seminars huisvesten. Aanlei ding vormt het VNG-congres dat twee jaar geleden in de Zee landhallen werd gehouden. Honderden gemeentebestuur ders kwamen toen twee dagen naar Goes. Volgens het college was de economische spin-off groot. Zo werden veel hotelka mers geboekt en verzorgden lo kale ondernemers het eten. Het college wil de komende drie jaar steeds 25.000 euro uittrekken om de komst van dergelijke eve nementen te bevorderen. Het doel is Goes beter op de kaart te zetten. THOLEN Het plantsoen bij de Rosmolen in Tholen krijgt in de toekomst heel wat extra be woners. Als de gisteren ge opende bijenhotels tenminste hun werk gaan doen. De ge meente Tholen heeft het plantsoen aan de Rosmolen onlangs gerenoveerd en groen en bijvriendelijk ingericht. De hotels zijn er gekomen op ini tiatief van Anja Geldof, die in de buurt van het plantsoen woont. Zij heeft de bijenhotels betaald en gaat ze ook onder houden. De houten bouw werkjes zijn gemaakt door cliënten van Zorgboerderij Buytengewoon, net buiten de stad. Door gaten te boren in stukken hout en door holle stengels te bundelen en deze op een zonnige plek te hangen, kunnen bijen getrokken wor den. De hotels worden ge bruikt door verschillende soorten metselbijen. Zij leg gen in de gang stuifmeel met daarop een eitje en maken dan een tussenschot, leggen weer stuifmeel en een eitje en ma ken weer een tussenschot. De ingang wordt dicht 'gemet seld' met modder. Andere in secten, zoals wespen, nestelen niet in bijenhotels. THOLEN Wethouder Jan Harmsen en een hoge ambtenaar van de ge meente Tholen hebben niet be wust het e-mailadres van een bur ger geblokkeerd. Dat is de uitkomst van een onderzoek dat gedaan is naar aanleiding van opmerkingen van ABT. De fractie uitte vorige week haar beschuldigingen aan het adres van Harmsen en de ambtenaar. Stallan- der Kees van Winkelen, die zich vastbeet in de subsidieverstrekking van het project SamenDoen, zou volgens ABT te kritisch zijn ge weest. Daarom zou zijn e-mailadres geblokkeerd zijn. Het onderzoek verwerpt dat. Dat is uitgevoerd door een ICT'er van de gemeente in samenwerking met ICT West-Brabant-West - waar Tholen bij aangesloten is. Volgens het rapport ligt de oor zaak bij Zeelandnet, de provider van Van Winkelen. Eén van de mailservers die het bedrijf gebruikt, stond op een zwarte lijst. Daardoor kreeg de e-mail van Van Winkelen het stempel: spam. De filters van Tholen vingen het daarom op, zet ten het in quarantaine en stuurden een mail terug naar Van Winkelen: het bericht was geblokkeerd. Han van 't Hof (ABT) kreeg tij dens een felle discussie de wind van voren van Jaap Hage (CU), om dat hij mensen onterecht zou heb ben beschadigd. donderdag 27 juni 2019 BE Afval langs het kanaal wekt ergernis Rob Paardekam Wilhelminadorp Sandra van Damme op de inmiddels schoongemaakte plek waar ze dinsdag een grote hoeveelheid afval aantrof. foto marcelle davidse -Bewoner Wilhelminadorp |j Jt' ■MUH]f iföHHl !UI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60