Website archief van Tholen is vernieuwd IN DE REGIO 6 Doek valt voor Muller Gebied Westerschans Goes MIJN DORP, MIJN STAD JUF NELL AFSCHEID Behalve de Albert Heijn komt er ook een vestiging van foodspeciali teitenwinkel Floor Foods. De win kels hopen in november of decem ber de deuren te openen. Floor Foods heeft op dit moment al een vestiging in Middelburg. ,,Ook Westerschans is een mooi plan waar klanten goed kunnen parkeren zitten we in ziekenhuis Adrz in Vlissingen'', zegt eigenaar Florus Zwartbol. De winkel in Wester schans krijgt straks de naam 'Floor 2.0'. Hij wordt twee keer zo groot als die in Middelburg. Er worden on der meer kazen, noten, speciaalbie- ren en wijn verkocht ,,Dat gaat we deels met mensen met een beper king doen'', zegt de eigenaar. De eerste fase van het plan be- helst verder de komst van 83 sociale huurwoningen, waarvan 70 appar tementen en 13 zogeheten kadewo ningen. Deze huizen worden waar schijnlijk maart volgend jaar opge leverd. Maar nog vóór het zover is, begint direct na de komende zo mervakantie al de bouw van het tweede deelproject van Wester schans. Appartementen In dit project komen 29 koopappar tementen en drie winkels. Twee daarvan zijn al bekend: bloemen winkel Prima Flora en groente- en fruitwinkel Fruitshop. De derde commerciële ruimte is nog be schikbaar. Het is de bedoeling dat het tweede deelproject eind 2020 wordt opgeleverd. Mede-eigenaar Niels de Visser van Fruitshop zegt ernaar uit te zien zich in Westerschans te kun nen vestigen. ,,Het is een mooi plan, met goede parkeervoorzieningen'', vindt hij. Het gaat overigens niet om een verhuizing, maar om een extra vestiging. De groente- en fruitwinkels in Biezelinge en Goes- Zuid blijven ook gewoon open. Fruitshop was volgens De Visser niet heel actief op zoek naar een lo catie voor een derde winkel. ,,Maar we houden onze ogen natuurlijk wel open. Op zich zijn er panden genoeg waar we bij wijze van spre ken volgende week in zouden kun nen trekken, maar we willen ons niet overal zomaar vestigen.'' Met de twee genoemde fases is Westerschans overigens niet niet klaar. Later volgt nog meer bebou wing. Wat er precies gaat komen, is nog niet helemaal duidelijk, maar zelfs de bouw van een hotel is mo gelijk. THOLEN De website van het ge meentearchief van Tholen is uit gebreid en verbeterd. Nieuwe bronnen zijn toegevoegd en de site is nu ook goed met een mo biele telefoon of tablet te bezoe ken. De extra bronnen zijn niet de enige toevoeging. Scans en foto's zijn op volledig scherm te raad plegen en ook is de mogelijkheid toegevoegd om meteen te zoeken naar een naam of woord in de Zeeuwse Krantenbank. Daarnaast zijn de gevangenenregisters van het Huis van Bewaring van Tho- len over de periode 1830-1888 te raadplegen en op naam op te vra gen. Inwoners werden soms enige dagen opgesloten voor simpele vergrijpen die vroeger als een ern stige overtreding werden gezien, zoals het rapen van schelpen of het gooien van sneeuwballen. Het gemeentearchief Tholen beheert de archieven van de voor malige gemeenten en voorgangers in het grondgebied van de huidige gemeente Tholen. Naast de over heidsarchieven zijn in het depot ook archieven van kerken, vereni gingen en particulieren opgesla gen. De website is te bereiken via archieftholen.nl. Zomerconcert Het Zeeuws Orkest Pianoconcert Martin Oei troushka van Igor Stra vinsky. Petroushka is oorspronkelijk een ballet uit 1911 dat Stravinsky zelf in 1924 voor piano bewerkte voor Arthur donderdag 27 juni 2019 Winkels met fruit, kaas en bloemen Het toekomstige woon- en win kelgebied Westerschans in Goes krijgt behalve een Albert Heijn ook een bloemen-, een groente en een foodspecialiteitenwinkel. De supermarkt gaat waarschijn lijk nog dit jaar open. Rob Paardekam Goes De bouw van het eerste grote com plex van Westerschans - het project bij de ringbrug - is al een heel eind op dreef. De winkelruimtes op de begane grond worden vermoedelijk in oktober opgeleverd. -Niels de Visser, Fruitshop SINT-MAARTENSDIJK Bouw- en woonwarenwin- kel Muller T(H)uis en Tuin in Sint-Maartensdijk maakt geen doorstart na het fail lissement. Dat laat curator Benne van Leeuwen weten. Het bedrijf werd begin juni failliet verklaard. De wor tels van het aan de Nijver- heidsweg gevestigde fami liebedrijf gaan terug tot 1904. Tot vijf jaar terug werd de bouwmarkt onder de vlag van Fixet gerund. De laatste jaren voerde het bedrijf een eigen formule. BROUWERSHAVEN Het Zeeuws Orkest geeft vandaag een zo- merconcert in de Sint Nicolaaskerk. Het orkest treedt samen op met Vocaal Ensemble Mu- sica Cordis uit Goes. Het repertoire bevat werken van Poulenc, Mahler en Mendelssohn. Soliste is de Belgische sopraan Anneke Luyten. Zij eindigde enkele jaren geleden bij de halve fi nalisten van de Koningin Elisabethwedstrijd. Het zomerconcert van Het Zeeuws Orkest is tevens te zien in Aar- denburg (vrijdag) en Veere (zaterdag). Aanvang 20.15 uur. Kaarten kosten 28 euro en zijn te bestellen via zeeuwsorkest.nl. THOLEN De Stichting Anthonie Keldermans Concerten heeft voor de reeks Stadhuisconcerten pia nist Martin Oei uitgeno digd. Zaterdag geeft hij een optreden in het Oude Stadhuis. In het programma Russi sche zielen speelt hij pré ludes van Sergei Rach- maninov en delen uit Pe- Pianist Martin Oei treedt zaterdag op in het Oude Stadhuis in Tholen. foto martin waalboer Rubinstein. Het concert begint om 15.30 uur. De gehele serie Stadhuis concerten is te vinden op keldermansconcer- ten.nl. GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop; Vredeskerk, 09.30-11.30 uur: In loopochtend in kerk; Serviceflat de Scha kel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00-11.00 uur: Inloopspreekuur wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; Grote Kerk, 19.30 uur: Stadsbeiaardier Rien Donkersloot; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten; HANSWEERT Dorps huis, 10.00 uur: Wan deling in groep; HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen in groep; Bibliotheek, 09.30-11.30 uur: Digi tale inloop; 14.00 15.30 uur: Taalcafé; 'S-HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, vanaf 18.00 uur: Avondvierdaagse; KAPELLE FitXpe- rience, 19.30 uur: In door Cycling; KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00 uur: SeniorenYoga; RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.30 uur: Handwerken; WEMELDINGE De Wemel, 15.00-17.00 uur: Jeugdactivitei- ten, o.m. tafelvoetbal; YERSEKE MFC Te- hare, 09.00-09.45 uur: Bewegen 65+; 09.45-10.15 uur: Bad mintonnen; 10.00 uur: Yoga-gym 55+; 13.30 16.00 uur: Koersbal; Bibliotheek, 10.00 12.00 uur: Digitaal in- looppunt; Grand Café Moerzicht, 14.30 uur: Creamiddag; 16.00 uur: Borreluurtje voor senioren. - OUDELANDE Maar liefst 46 jaar stond ze voor de klas. Nu lonkt het pensioen. Nell Quin- ten nam gisteren afscheid van de kinderen van De Schakel in Oudelande. Zij heeft het groot ste deel van haar loopbaan les gegeven aan de kleuters. „Daar ligt mijn hart", zei ze. ,,Ze zijn nog zo spontaan. Vol gretige verwachting wat de juf nu weer gaat vertellen." Quinten begon haar loopbaan in Brouwershaven, ze heeft lang les gegeven in 's-Gravenpolder en de laat ste jaren gaf ze les op verschillende Omnis- scholen. foto stichting omnisscholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59