Jutter Edmee: Snotdoekjes doen we niet. Die zijn écht vies IN DE REGIO 6 Leegstand elders voorkomen MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee De planontwikkeling in de buiten wijken van Zierikzee legt een zware druk op nieuwbouw elders op Schouwen-Duiveland. De grond die projectontwikkelaars in eigen dom hebben, wordt opgeteld bij het totaal aantal woningen dat in de re gio mag worden gebouwd. Ook al doen ze daar vooralsnog niks mee. We willen graag duidelijkheid geven en een juridisch kaderscheppen De gemeente haalde twee jaar gele den resoluut een streep door de lo pende overeenkomst en besloot dat er 'minder en anders' moet worden bijgebouwd in Noorderpolder en Poortambacht. Temeer omdat het aantal inwoners van Schouwen- Duiveland de afgelopen vijftien jaar voorzichtig is teruggelopen en na 2030 een diepe duikeling maakt, al dus de huidige prognose. Door de woningbouwambitie voor Zierikzee bij te stellen, wil de gemeente voorkomen dat wordt ge bouwd voor leegstand elders. Kwaliteit De inzet in de onlangs door de raad aangenomen Woonvisie is primair gericht op kwaliteit en meer aan dacht voor ouderen, jongeren en kleinere huishoudens. Dat uit gangspunt is nu specifiek voor Zie- rikzee opgenomen in de nieuwe structuurvisie. In dat document schetst de gemeente de gewenste ontwikkeling van de stad in de ko mende tien jaar. In de Structuurvisie Zierikzee wordt 2024 genoemd als jaar waarin de Waterwijk binnen Poortambacht woonrijp moet wor den opgeleverd. Als de geplande pa tiowoningen voor die tijd niet wor den gebouwd, gaat de gemeente op zoek naar 'een geschiktere locatie in Zierikzee' voor dat type. De ingreep in de ontwikkeling van Noorder polder strekt verder. Voor De Lanen komt een aangepaste fasering. Eind 2024 moet De Lanen klaar zijn en moet de deelwijk maximaal 125 wo ningen en méér openbaar groen omvatten. Ook voor De Velden wil de gemeente 'meer lucht' tussen de woningen zien. Het jaartal is expliciet genoemd om duidelijkheid te geven en een juridisch kader te scheppen, legt wethouder Jacqueline van Burg uit. ,,Zo laten we de ontwikkelaars zien dat dit niet iets is wat op een maan dagmiddag uit de lucht is komen vallen. Dan kunnen ze daar dus al vast rekening mee houden." Een vieze poeponderbroek, ontel baar veel rietjes en een plastic strandvormpje. Loeren in de em mertjes is een soms verbijste rende ontdekkingstocht. ,,Toch wordt het strand elk jaar een beetje schoner", merkt Nieuwen- huizen die met zijn bedrijf ruim 20 kilometer aan strand schoon houdt. Volgens hem is dat te dan- ken aan het samenkomen van verschillende zaken. „Mensen worden bewuster, er staan meer afvalbakken op goede plekken en je moet laten zien dat je ermee be zig bent." Dat werd door de jutters giste- Toch wordt het strand elk jaar een beetje schoner ren in de buurt van strandpavil joen Our Seaside gedaan. Terry Bom van NME Schouwen-Duive- land en gemeente pakten de lan delijk gehouden actie op. Die is bedoeld voor mensen die (tijde lijk) wat minder goed meedraaien in de maatschappij. Vijf mensen van boerderij De Stelle uit Ou- werkerk en zestien mensen van dagbestedingslocatie Gors in Zie- rikzee deden mee. Onder wie de leden van de vo- gelspotgroep die hun wekelijkse vogeluurtje er zelfs (,,Het is voor het goede doel") voor lieten schieten. Grens Onder het paviljoen steken Ed- mee Verwest en Bianca Door, met begeleidster Netty Stouten van Gors, de gehandschoende handen flink uit de mouwen. Ze plukken van alles en nog wat uit het zand, want het is af en toe ongekend wat mensen achterlaten. Al stel len de dames wel een grens. Ed- mee: ,,Snotdoekjes doen we niet. Die zijn echt vies." Pianoconcert Expositie leden schildersclub Zomerconcert Het Zeeuws Orkest donderdag 27 juni 2019 Nieuwbouw in Zierikzee beteugeld SD Nog vijf jaar en dan is het voor lopig klaar met de nieuwbouw van woningen in de Zierikzeese wijken Noorderpolder en Poort ambacht. Eind 2024 staat als keiharde stip op die horizon in de nieuwe structuurvisie van de gemeente. -Jacqueline van Burg, wethouder De vogelspotters van Gors zijn erbij. Net als directeur Theo Nieuwenhuizen van Habo Ho veniers. Met zeefjes en em mers trekken ze over het strand bij Renesse om afval te verzamelen. De pop-up etappe van Expeditie Juttersgeluk, die gisteren werd gelopen, zorgde voor heel veel buit. Esme Soesman Renesse - Theo Nieuwenhuizen. directeur Habo Hoveniers ZIERIKZE Quatre-Mainsgroep Zeeland treedt zaterdag op in verpleeghuis Al- lévo Cornelia in Zierik zee. Er wordt zowel pop- als klassieke mu ziek gespeeld. Het vier handig pianospel wordt afgewisseld met solo pi anospel. Het optreden begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. ZIERIKZEE Leden van schildersclub Mondragon exposeren vanaf vandaag surrealis- tische werken in het ge meentehuis van Zierik- zee. De expositie is tot en met 23 augustus te zien van maandag tot en met donderdag van 08.00 tot 17.00 en op vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur. BROUWERSHAVEN Het Zeeuws Orkest geeft vandaag een zo- merconcert in de Sint Nicolaaskerk. Het orkest treedt samen op met Vocaal Ensemble Mu- sica Cordis uit Goes. Het repertoire bevat werken van Poulenc, Het Zeeuwse Orkest. foto hzo Mahler en Mendelssohn. Soliste is de Belgische sopraan Anneke Luyten. Zij eindigde enkele jaren geleden bij de halve fi nalisten van de Koningin Elisabethwedstrijd. Het zomerconcert van Het Zeeuws Orkest is tevens te zien in Aardenburg (vrijdag) en Veere (za terdag). Aanvang 20.15 uur. Kaartverkoop via zeeuwsorkest.nl. BROUWERSHAVEN Grote Kerk, 20.15 uur: Zomerconcert Zeeuws Orkest; Ton- nenmagazijn, 19.30 21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30 21.30 uur: Zangver eniging Zilt; Pelgrims- kerk, 10.15 uur: Yoga; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 15.30 uur: Natuur- rondvaart; DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00 17.00 uur: Bridge; 18.45 uur repetitie CresKids muziekver eniging Crescendo, 19.45 uur: repetitie Fanfare muziekver eniging Crescendo; ELLEMEET Dorps huis, 19.00 uur: Medi tatie; KERKWERVE Dorps huis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorps huis, 13.30-15.30 uur: Koersbal d'Antilopen; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljartclub, 19.30 uur: Klaverjas- club; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Eiland- zorg de Wieken, 14.00 uur: Bingo; FiZi, 20.00 uur: Singel 39; Bub-Art, 11.00-17.00 uur: Expositie Lilith de Jonge; Haven plein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt. Edmee Verwest (l) en Bianca Door (m) van Gors steken met begeleidster Netty Stouten (r) de han den uit de mouwen. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57