Tweede tieneravontuur van Coco is niet zo va va voom Beetje vergezocht, maar het werkt Portret van een zelfingenomen mens 7 donderdag 27 juni 2019 YESTERDAY - A.Z. Himesh Patel) heeft sinds zijn jeugd een platonische relatie met zijn vriendin en manager, gespeeld door de lieftallige Lily James. Hij heeft echter oogkleppen op waardoor hij haar liefde niet herkent. Het thema van een niet meteen be antwoorde liefde is een terugkerend thema in het werk van Curtis. Een van de grootste successen is Love Ac tually, de romcom die rond Kerst in tal van landen altijd op de televisie opduikt. Al sinds 2003. Het is inmid dels een onvervalstejèelgood-klassie- ker geworden. Heeft de schrijver daar een verklaring voor? „Eerlijk gezegd begrijp ik het niet helemaal. Ik denk dat het vooral komt doordat Love Actually elf verha len bevat. Ik denk dat veel kijkers niet alle ontwikkelingen onthouden. Zelf had ik dat ook een keer en werd ik verrast door mijn eigen film. Voor het overige is het in mijn ogen vooral een kwestie van geluk dat deze film zo lang in zoveel landen meegaat." Freek Freek de Jonge (74) is geen prettig mens. Dat is een constatering waar hij zelf achterstaat, zo blijkt zonneklaar uit de documentaire Freek over de cabaretier. De film dringt diep door tot de ziel van De Jonge, wat in elk geval confronte rende beelden oplevert. De Jonge stelt zichzelf voor als een egocentrisch mens die naar eigen zeggen geen echte vrienden heeft, verslaafd is aan zijn vak en belangrijke gebeurtenissen liever in zijn voorstellingen verwerkt - zoals het verlies van een kind - dan met zijn vrouw bespreekt. Lomp kan hij ook zijn. Uit een gesprek met Herman Finkers blijkt dat De Jonge een keer een voorstelling van zijn Twentse col lega bijwoonde en in de pauze vertrok, 'waarschijnlijk omdat hij een belangrijkere afspraak' had. Zelf meldt hij trots dat ooit Toon Hermans, die zelden naar het theater ging, een keer naar hem was komen kijken. De hele documentaire is door drenkt van de angst bij De Jonge dat het ooit allemaal voorbij kan zijn. Vandaar dat hij werkt als een bezetene, bang om door de tijd in gehaald te worden. - A.Z. 100 Coco New York Nadat de brugpieper Coco in haar filmdebuut in 2017 als populaire influencer en vlogger werd ont maskerd, ging haar sociale be staan erop vooruit. Ze kreeg hechte maatjes op school en een lief vriendje. Met de zomervakan tie in aantocht maakt Coco zich zorgen over haar verkering, om dat hij op surfvakantie vertrekt en zij op studiereis naar New York gaat. Ze mag ontwerplessen vol gen aan de Fashion School, waar de cursisten Project Runway-stijl worden beoordeeld. Waarom lukt het haar net nu niet om originele creaties te bedenken? De tweede verfilming van de jeugdboekenreeks van Niki Smit is helaas weinig vernieuwend of verrassend. In het speelse filmde buut werd nog alles uit de kast getrokken maar deze trip naar New York blijkt minder va va voom. MUZIEKKOMEDIE Regie: Danny Boyle. Hoofdrollen: Himesh Patel, Lily James en Ed Sheeran. Imagine, stel je eens voor. Een wereld waarin niemand meer weet wie The Beatles waren. Hun muziek is na een wereld wijde black-out wegge vaagd. En jij bent als weinig succesvol zanger de enige die de num mers nog herinnert. Woord voor woord, noot voor noot. Dit is de opzet van de nieuwe romantische ko medie die scenarist Ri chard Curtis (Notting Hill, Four Weddings and a Funeral) bedacht. De Beatles-loze wereld vormt het decor voor een pakkend liefdesver haal over Jack en Ellie. De weinig charismati sche zanger (een rol van Himesh Patel) en het meisje (de overrompe lende Lily James van Downton Abbey) dat hem altijd door dik en dun heeft gesteund. Door zich uit te geven als de componist van Beatles-klassiekers als Let it Be, Yesterday, Help, The Long and Win ding Road, Penney Lane) wordt Jack een wereld ster. Onder meer dankzij de steun van Ed Sheeran die zichzelf speelt en het muzikale wonder in zijn voorpro gramma laat optreden. Ook hij herkent de geni aliteit van Jack. ,,Ik wist dat er ooit iemand zou komen die beter is dan ik", aldus Sheeran die overigens meent dat het nummer Hey Jude beter tot Hey Dude omge doopt kan worden. Yesterday is een heer lijke film. Het is een must voor Beatlesfans, die ook nog een opzienba rende verrassing staat te wachten. Verder is er na tuurlijk het handelsmerk van Curtis: de onuitge sproken liefde tussen de twee hoofdpersonen. Bovendien bevat de film nog andere uitgewiste iconen: niet alleen The Beatles zijn uitgewist, maar ook Coca Cola, Harry Potter en sigaret ten. De kijker mag zelf het verband bedenken. Toegegeven: het is alle maal vergezocht, maar de makers komen er mee weg. Zoals John Lennon al zong: Imagine. Himesh Patel en Lily James in Yesterday. FOTO 'S JONATHAN PRIME DOCUMENTAIRE Regie: Dennis Alink Hoofdrollen: Freek de Jonge, Hella de Jonge In Freek dringt de kijker diep door tot de ziel van Freek de Jonge. JEUGDFILM Regie: Ruud Schuurman Hoofdrollen: Nola Kemper, Valentijn Avé - Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51