Tienerkomedie die bulkt van affectie en talent <0 reageren als The Beatles 6 Als scenarist was Richard Curtis verantwoordelijk voor megahits als Notting Hill en Love ActuallyIn zijn nieuwe romantische komedie Yesterday schept hij een wereld waarin niemand The Beatles kent, behalve één zanger. Hoe zou de mensheid opnieuw ontdekt worden? Top 5 in de bioscoop 3 (-) Child's Play €42.000 4 (3) Rocketman €28.000 5 (4) Long Shot €19.000 Nu in de bios Queen of Hearts Rocketman Aladdin FILMNIEUWS Vrouwelijke vertolking Terug in de bioscoop In huize Curtis staan The Beatles hoog aangeschre ven. Maar toch zit er een dwarsligger in het gezin van succes-scenarist Richard Curtis (62), vader van vier kinderen. ,,Mijn jongste zoon vindt The Beatles maar niets. Hij begrijpt maar niet waarom vele generaties hun muziek nog altijd adoreren. Hij vindt hun liedjes niet meer dan eenvoudige kinderrijm pjes." Toch duiken de nummers van de Fab Four herhaaldelijk in het leven van Curtis op. Zelfs op de school voorstellingen van zijn kinderen, waarin opeens We Can Work it Out als verzoenend intermezzo wordt ge bruikt in een historisch stuk over een hooglopend conflict. De muziek van The Beatles is al tijd voor alles en op iedereen van toe passing", zegt Curtis in Londen. Maar dat de bedenker van Notting Hill, Love Actually en Four Weddings and a Fune ral ooit een wereld zou scheppen waarin The Beatles nooit hebben be staan, had hij nooit durven dromen. Bovenstaande omschrijving klopt niet helemaal. Eén man kent het oe uvre van het Liverpoolse viertal vrij wel uit zijn hoofd als de rest van de wereld na een black-out nooit meer van ze gehoord heeft. Als hij The Beatles googelt komt hij alleen bij beetles (kevers) uit. ,,Voor mij is een wereld zonder The Booksmart Hartsvriendinnen Amy en Molly zijn op hun middelbare school de studie- bollen van de klas. Beiden hebben verreikende ambities. Maar van hoe hun klasgenoten hun dagen vullen met seks, feestjes, drank en drugs hebben ze geen weet. Op de vooravond van hun diploma uitreiking willen de vriendinnen de schade inhalen. Zo op het eerste gezicht is Booksmart de zoveelste tienerkomedie uit Hol- Beatles onacceptabel", verduidelijkt Curtis. ,,Ik vroeg me af: hoe zou de mensheid reageren als zij opnieuw ontdekt zouden worden? Dat gebeurt in deze film door middel van een zanger die al hun hits naspeelt en daardoor opeens doorbreekt." Romantisch Vijftien Beatle-liedjes zitten in de film Yesterday, die door Danny Boyle (Trainspotting, Slumdog Millionaire) is geregisseerd. Dat lijkt een dure kwes tie, gezien het prijskaartje dat nor maal gesproken aan de auteursrech ten hangt. Curtis: ,,Maar omdat het covers zijn, konden wij het ons per mitteren. Anders was het echt onbe taalbaar geworden. Er zit maar één echt origineel nummer uitgevoerd door The Beatles in de film aan het slot bij de aftiteling. Hey Jude. Maar dat duurt dan ook ruim zeven minuten." Van de nog levende Beatles kreeg Curtis de zegen om met dit ver haal aan de slag te gaan. ,,Ze zijn niet direct bij onze film betrokken. Maar ze konden leven met onze aanpak. Dus als de film flopt, straalt dat niet op hen af." Behalve het muzi kale element bevat Yes terday ook een stevige romantische verhaallijn zoals van Curtis bekend is. De zanger (een rol van lywood. Maar Olivia Wilde slaagt erin een originele, ontroerende en hilarische draai te geven aan dit be proefde genre. Zij dankt dit vooral aan de hoofd- rolspelers: Amy en Molly zijn doortas tend in hun missie om uit de band te springen, met chao tische taferelen tot gevolg. De film bulkt van het talent. De affectie van de makers voor hun personages is voelbaar. Dat maakt Booksmart tot de meest aan stekelijke zomerfilm van 2019. - A.Z. donderdag 27 juni 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Men in Black €71.000 2 (1) Aladdin €62.000 DRAMA De Deense actrice Trine Dyrholm speelt de omstreden hoofdrol in dit filmdrama over een advocate die zich het lot van misbruikte kinderen aan trekt maar zelf een verhouding heeft met haar stiefzoon. De film stelt veel vragen over de integriteit van hulpver leners die met minderjarigen werken. MUSICAL Het leven van Elton John (72) is ver filmd als een extravagante rockmusi- cal die beter is dan Bohemian Rhap sody. Alles wordt getoond in flitsende beelden: zijn muziek, zijn verslavingen en zijn seksuele verhoudingen. ACTIE De acteursversie van de gelijknamige animatiefilm van Disney bevalt vooral door Will Smith als de geest uit de fles. Hij haalt alles uit deze rol. Prinses Jasmine kreeg wat meer persoonlijk heid en bewijsdrang. Zij wil haar vader als sultan opvolgen. ®Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. BOY GEORGE Na Freddie Mer cury en Elton John wordt nu ook het leven en de loopbaan van Boy George (58) verfilmd. Over de hoofd rol doen al veel speculaties de ronde. Maar Ge orge zelf heeft een bijzondere voorkeur: Game of Thrones-ac- trice Sophie Turner. De ac trice heeft op Twitter al laten weten er wel voor te voelen. AVENGERS De Marvelfilm Avengers: End game (2019) is in de Verenigde Staten (VS) al een enorme hit geweest, maar het aantal be zoekers kan nog meer groeien. Het is de bedoeling dat een nieuwe versie met extra beelden over enige tijd ook in Nederland in de bioscoop ver schijnt. In de VS is de aange paste versie al uitgebracht. GO Verslingerd aan The Beatles Ab Zagt KOMEDIE Regie: Olivia Wilde Hoofdrollen: Kaitlyn Dever, Beanie Feldstein A Amy en Molly besluiten uit de band te springen. FOTO ANNAPURNA PICTURES E 44 Filmmaker Richard Curtis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50