Klassiek gemixt met volksmuziek 5 Fairtrade eten Kid Dynamite festival nummers. ,,Een producer pingelde wat ach ter de piano. Wanneer iemand positief re ageerde op een melodie, hield de producer deze aan. Zo ontstond er een instrumentale versie, waarna iedereen begon met schrij ven van een tekst die volgens hem of haar aansloot bij de melodie. Daarna kropen we bij elkaar. 'Wat heb jij geschreven en kan ik daar mee verder?' Onderling bepaalden we of de sound van iemand goed bij het num mer paste. Op die manier werkten meerdere mensen mee aan een nummer." De sfeer was 'chill', zegt Olijfveld, maar tegelijk werd er hard gewerkt. ,,Er zaten da gen tussen dat we 24 uur aan één stuk mu ziek maakten. In zeven dagen hebben we 26 nieuwe nummers gemaakt. Aan het eind van de week was er niemand zonder wallen onder zijn ogen." Hogerdoel Niet alleen het maken van muziek is be langrijk voor Olijfveld. Met het kamp had hij een hoger doel. ,,Mensen bij elkaar bren gen met dezelfde passie zie ik als maat schappelijk werk. Ik ben recent afgestu deerd aan de hbo-opleiding social work. Tij dens mijn stages in het speciaal onderwijs ben ik in aanraking gekomen met jongeren die nu hebben deelgenomen aan het kamp. Waar de gemeente Vlissingen moeite heeft om jongeren aan te spreken, is het met dit project wel gelukt. Ze leerden samen te werken en gezamenlijk tot een doel te ko men. Daar maakt mijn hart een sprongetje van." Het resultaat van zeven dagen inspannin gen is een EP met de titel Seaside. Op het al bum staan de twaalf beste nummers. De re lease party van de EP is morgen in De Piek in Vlissingen. ,,Iedereen die deelnam aan SCHRIJVERSKAMP 'Vooral blijven samenwerken' het schrijverskamp is van de partij. Voor sommigen wordt het de eerste keer op een podium. Mede dankzij enkele gastartiesten, zoals Double J, Cycz en Team Peach, belooft het een onvergetelijke avond te worden." Springplank Seaside is voor Olijfveld slechts de aanzet tot nieuwe projecten om de Zeeuwse scene op de kaart te zetten bij de hiphop-industrie. ,,Dit was het eerste, maar zeker niet het laat ste project. Ik heb al ideeën om in oktober op nieuw een muziekkamp te organiseren. Het liefst nog groter, leuker en professioneler dan afgelopen keer. Ik geloof dat een schrijvers kamp voor iedereen een springplank kan zijn naar een mooie carrière." u CuliFair Jazz Kamermuziek Festival ,,Ik streef ernaar om voor ieder concert een eigen sfeer en kleur te scheppen. In twee concerten wor den enerzijds de wisselende stem mingen van de Duitse romantiek en anderzijds de veelzijdigheid van Beethoven belicht", vertelt Ra mon Jaffé, artistiek leider van het festival. ,,In het openingsconcert, Overseas Rhapsodies, spelen we muziek van Dvorak, Gershwin en Bernstein en daarna Sri Lankaanse volksmuziek, gemengd met klas sieke klanken.'' De volksmuziek wordt vertolkt door sitarspeler Pradeep Ratnay- ake. Hij combineert in zijn compo sities de muziek uit zijn vaderland met elementen uit de jazz en wes- Ook The Beatles en andere popgroepen maakten enkele keren gebruik van de sitar terse klassieke muziek. Het resul taat is een absoluut bijzonder ge luid. Een menging van ongewone klanken die deze keer in een hechte samenwerking tussen si tarspeler en festivalmusici worden vertolkt. Gespeeld worden Sri Lan- kaanse rapsodies voor sitar en ver scheidene instrumenten gecom poneerd door Ratnayake. De sitar stamt uit Noord-India. Het instrument heeft melodie-, ritme- en resonantiesnaren. Inge wikkeld om te bespelen, ook om dat men er boventonen mee kan produceren. Het instrument kreeg in de jaren 60 bekendheid in het Westen door optredens van Ravi Shankar, zoals het bekende Ban- gladeshconcert in Amerika. Ook The Beatles en andere popgroepen maakten in hun nummers enkele keren gebruik van dit instrument. Ratnayake speelde als 5-jarige al sitar en gaf op zijn 10de zijn eerste concert. Hij speelde niet alleen vanwege de Hindoestaanse princi pes, maar bekwaamde zich aan het conservatorium om ook klassieke muziek te kunnen spelen. Hij treedt wereldwijd op met verschil lende muziekgenres op grote mu- ziekpodia met gerenommeerde musici. Dat hij nu musiceert in Middelburg mag genoteerd wor den als iets heel speciaals. New York Nog een nieuw element in het Ka mermuziek Festival Middelburg is de voorstelling van de film A Late Quartet van Yaron Silbermann op woensdag 3 juli. De cineast/regis seur liet zich inspireren door het strijkkwartet opus 131 van Beetho ven, dat hij enkele maanden voor zijn dood componeerde. Silber- mann ziet deze film als een eerbe toon aan de culturele wereld van New York. De compositie speelt een belangrijke rol in het verhaal, waarin vier musici worstelen om bijeen te blijven in het aangezicht van de dood. De cellist krijgt de eerste verschijnselen van Parkin son en dan ontstaat een bijna on menselijke concurrentie tussen de musici. 25 jaar samenwerking wan kelt. Een sterk dramatische film en ongelooflijk mooie muziek. De fes tivalmusici spelen na de film in de cinema de fuga uit Beethovens Opus 131. (Uitsluitend voor bezoe kers van 16 jaar en ouder.) Het festival wordt op zondag 6 juli swingend afgesloten met Liber- tango van Piazzolla. Jaffé: ,,Het concert wordt geleid door Lisa Ja cobs en haar strijkers, met een heel klassiek programma, waarin ik een eigen bewerking van de variaties op La Larme van Rossini speel." donderdag 27 juni 2019 Gayito, Predaa, WollfieT, Joël en AnishaGF (vlnr) hebben meegedaan aan het schrij verskamp en traden op tijdens het afgelopen Bevrijdingsfestival in Vlissingen. Tijdens het schrijverskamp van Donovan Olijfveld werd Kamperland overspoeld door een nieuwe generatie urbanartiesten. Naast Dono van Olijfveld (MC Donson) bestond de Zeeuwse dele gatie uit The Family First, Josh, Gapy, AnishaGF, Lo- Bo, Demozah, Life of Heist, Glo, Jimmy James, Jay de Goat en Predaa. Ook de pro ducers Pepe Boks, Genice beats en Chello leverden een belangrijke bijdrage aan de muzikale week en de uit eindelijke EP Olijfveld is vol lof over het ta lent en doorzettingsvermo gen van zijn 'urbancollega's': ,,Allemaal willen we wat be reiken in de muziek, dus laten we vooral blijven sa menwerken. Wie morgen ons optreden bezoekt, zal zelf ontdekken hoeveel rap en hiphoptalent Zeeland heeft." Release EP Seaside: morgen, De Piek Vlissingen, aanvang 20.30 uur. De Grote Markt in Goes wordt 3 en 4 juli omgetoverd tot een groot lounge restaurant. Daar vindt namelijk het enige culinaire fair- trade openluchtfes tival plaats, CuliFair. Chef-koks van Goese restaurants bereiden gerechten, waarin fairtrade-, bi ologische- en streekproducten de boventoon voeren. Ieder gerecht dat geserveerd wordt, hcvb'/ yfjUi bevat van ieder ele ment minstens een product. Op beide dagen is er ook een gratis wijnproeverij, waar plek is voor twaalf mensen. Woensdag 3 en donderdag 4 juli, Grote Markt Goes Het Kid Dynamite Jazzfestival in Rot terdam is een ode aan saxofonist en Rotterdamse legende Arthur Parisius. Deze jazzmuzikant werd geboren in Su riname, maar maakte naam in Neder land. Ondanks dat hij in 1963 overleed, leeft 'Kid Dynamite' nog altijd voort in het Rotterdamse. Verschillende jazz muzikanten komen op 30 juni naar de wijk Katendrecht, zoals Ruben Hein (foto) en Power to the Pipo. Voor kinde ren is er op de dag ontzettend veel te doen, met onder andere verschillende optredens op de kid's stage. Zondag, Deliplein, Katendrecht, Rotter dam, 13.00-18.30 uur Middelburg staat de komende week in het teken van het Ka mermuziek Festival. Dit jaar staat onder meer muziek uit Amerika en India op het pro gramma. Bijzonder zijn het op treden van de Sri Lankaanse si tarspeler Pradeep Ratnayake en de samenwerking met Cinema Middelburg. Jeanette Vergouwen Kamermuziek Fes tival Middelburg: zaterdag 29 juni t/m zondag 6 juli, Zeeuwse Concertzaal Middelburg, aanvang tel kens 20.00 uur. Voor het volledige programma, zie: kamer-muziek.nl. A Sitarspeler Pradeep Rat nayake brengt Sri Lan kaanse volksmuziek, ge combineerd met jazz en Westerse klas sieke stukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49