Fascinerende choreografie brengt je in trance f ïAfil Tijd voor muziek, festivals en meer 1 1 Havendagen Jan Keizer verzorgt zondag met Anny Schilder de finale van de Havendagen Terneuzen. De oud-frontman van BZN staat er voor de vierde keer en met plezier. „Ik ken de cultuur een 2 1 J Virtuoos recital I?* Uitgelicht 4 /f Wat: Fase, dans De Zomer van Antwerpen wil een laag drempelig festival zijn. Dat lukt als het gaat om toegangsprijzen. Veel is gratis en als er een ticket nodig is, is dat zeer betaal baar. Ook zijn veel voorstellingen redelijk 'light', vol humor of spektakel en dat gaat er vlot in. Maar laagdrempelig is niet hetzelfde als simplistisch. Er zijn in elke editie ook voorstel lingen die inhoudelijk wel wat vragen van de bezoekers. Dit jaar onder andere in de afdeling dans. Met als absolute topper Fase Four Move ments to the Music of Steve Reich van de wereld wijd bekende Anne Teresa De Keersmaeker en haar gezelschap Rosas. Voor ik verder alleen nog over Fase zal spre ken, eerst maar toegeven dat de titel de lading dekt. Er wordt gedanst op vier muziekstukken van Steve Reich. Driemaal een pas de deux, en eenmaal een solo. Vier stukken die op totaal verschillende momenten ontstaan zijn, en in 1982 in Fase zijn samengebracht. stijl met herhaling van een kort muzikaal lijn tje, dat miniem gevarieerd wordt. Bij Reich is dat vaak aan percus sie verwant. Gericht ernaar luisteren lukt bijna niet, je moet je eraan overgeven en raakt dan in een soort trance. Ook de dans wordt sterk repetitief, en blijft op een paar vierkante meters. Is vaak beperkt tot een 'dans van armen'. In 1982 was het zeer vernieuwend, en dat is het nog steeds 1982 was het baanbrekend en zeer vernieuwend, en dat is het nog steeds. Want het is - héél uit zonderlijk - altijd op repertoire gebleven. Al die jaren heeft Anne Teresa De Keersmaeker het werk steeds zelf gedanst. Ze draagt het werk over aan een nieuwe genera tie jonge danseressen. Aan wie ze alle kneepjes van deze fascinerende choreografie zal overdra gen. Zeer speciaal, voor wie die trance wil on dergaan. MUZIEK TOP 3 Originals verza melt de liedjes die Prince schreef voor an deren en zoals hij ze zelf zong. Het album herinnert ons er nog maar eens aan hoe be palend hij is ge weest voor de popgeschiedenis. Ja hoor, daar zijn ze weer. Tien jaar na de laatste plaat klinkt de door gitaren en drums gedreven rock van Jack White en kompa nen nog net zo vlijmscherp en spannend. 4 REDENEN OM UIT TE GAAN... Klassiek orgen begint de 39ste editie van De Haven dagen, het driedaags festijn in Terneuzen vol maritieme activi teiten, demonstraties, roeiwedstrij- •v den, food- trucks, 1 j J i Willem Nijssen is theater liefhebber. Hij schrijft over allerlei voorstellin gen. Waar: Krugerstraat 232 (Blikfabriek), Hoboken Wanneer: t/m 21 juli op dinsdag en donderdag, aanvang 21.00 uur Reich schrijft minimalistische muziek, een Inderdaad, Fase is bijna veertig jaar oud. In Voor het eerst zal ze dat nu niet meer doen. De keuze van de redactie: Prince - Originals The Raconteurs - Help us stranger 1 Black Pumas - Black Pumas Soepele, sterke en sfeervolle soul in de beste Mo- town-traditie, met uitstapjes naar funk en rock. In drukwekkend de buutalbum dat na elke beluistering beter wordt. donderdag 27 juni 2019 B GO Tijd om eropuit te gaan! De redactie heeft uit het ruime aanbod van muziek, festivals en meer voor komende week een selectie ge maakt. Hiernaast vier tips, op de volgende pagina's nog eens vier. Martin Oei (23) vertolkt op de Feurich vleugel werken van Rachmaninov en Stra vinsky. De Preludes van Rachmaninov zijn uitgebreider en omvattender dan die van Chopin. Oei speelt zeven preludes opus 23 die gecomponeerd zijn in 1901-1903. Igor Stravinsky schreef in 1921 drie transcripties van zijn ballet suite Petrouchka: Danse russe, Chez Pé- trouchka en La semaine grasse, waarin een po pulair feest in de vastenweek wordt uitgebeeld. De piano speelde al een belangrijke rol in de or kestsuite, maar in het werk voor pianosolo wordt van de pianist een grote virtuositeit geëist. Ste vige akkoorden, vele trillers, humor en dyna misme. Zaterdag, Oude Stadhuis Tholen, 15.30 uur Pas de deux uit Fase. foto anne van aerschot Jan Keizer en Anny Schilder. FOTOADE JOHNSON ANP/KIPPA Ali Pankow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46