in top tien, De Jong tankt juist vertrouwen Kerkhove dendert door in Londen ZEELAND 13 J - hij een meer dan behoorlijke tijd had neergezet. ,,De grootste toppers deden niet mee, maar winnaar Jos van Emden won een paar jaar gele den nog de slottijdrit in de Giro. Ook Dylan van Baarle is een er kende tijdrijder. Met een zesde plaats sta je dan in een mooi rijtje. Het is jammer dat ik koersritme mis, dat merkte ik vandaag wel. Het liep zeker nog niet super." Toch boekte hij zijn beste resul taat ooit op het NK tijdrijden. ,,Bij mijn ploeg Lotto-Soudal zijn ze veel met tijdrijden bezig. Met name coach Kevin de Weert en tijdritspe cialist Victor Campenaerts. Daar profiteert de voltallige ploeg van. Bovendien heb ik een stap gemaakt ten opzichte van voorgaande jaren. Die twee factoren hebben dus het verschil gemaakt." Van Goethem kan zondag voor het eerst in lange tijd ook nog eens voor eigen kans gaan in de wegrit van het NK. ,,Ik sta immers als enige van de ploeg aan de start. Ik heb geen idee wat ik daar als eenling kan uitrichten. Ik ga dus onbevan gen aan de wedstrijd beginnen. Ik wil mezelf tonen en een aanval lende koers rijden. Toch blijft het koffiedik kijken. We gaan het wel zien", besloot de Zeeuws-Vlaming. Vorm van de dag Timo de Jong werd eerder op de dag zevende bij de beloften. De 20-ja- rige renner uit Goes deed 39 minu ten en 19 seconden over de 31,8 ki lometer lange tijdrit rond Ede. Hij was daarmee ruim een minuut tra ger dan winnaar Daan Hoole. Voor De Jong is het een mooie opsteker richting de wegrit. ,,Ik had er op ge hoopt, maar je bent altijd van vorm van de dag afhankelijk", meldde hij. Dat Timo De Jong in een goede vorm verkeert, was al langer be kend. Hij behaalde dit jaar onder meer al een ritzege en de eindzege in de Arden Challenge, maar ook een mooie vijfde plaats in zijn thuiskoers GP Arjaan de Schipper. Daar is nu een zevende plaats op het NK tijdrijden bijgekomen. De Jong had dan ook met name op deze week zijn zinnen gezet. ,,Het NK is belangrijk voor me. Vo rig jaar ging het NK tijdrijden alles behalve naar wens. Het moet alle maal meezitten. Het was zeker geen makkelijk vandaag, maar ik ben blij met dit resultaat", zei de 20-jarige renner van VolkerWessels-Merckx Cycling Team na afloop. Hoewel de focus bij De Jong voornamelijk op de wegrit ligt, stond hij meer dan zijn mannetje in de individuele tijdrit. ,,Het geeft vertrouwen voor de wegrit van za terdag. Ik wil daar voor een goed re sultaat gaan en meestrijden om de winst. Het is echter afwachten hoe de koers gaat verlopen en hoe dan de vorm van de dag is. Dit is in elk geval een mooie opsteker en een goede generale." Kerkhove was op baan 9 te sterk voor de Amerikaanse veterane Varvara Lepchenko. Ze klopte de voormalige top 20-speelster, die inmiddels 33 is en al achttien jaar in het profcircuit meedraait, met 4-6 6-1 6-2. De Zeeuwse won veel punten op haar eerste ser vice en was sterk aan het net. Voor de nummer 203 van de we reld is het bijzonder dat ze in middels in de derde voorronde zit. Bij haar vier eerdere optre dens in Londen kwam ze im mers niet door de eerste ronde heen. Inmiddels heeft ze de nummers 184 (de Chinese Xun) en 123 verslagen. Met haar plek in de derde kwali ficatieronde staat haar verdien ste in geld al op 24.000 euro. Ook krijgt ze er veel rankingpunten bij, waardoor ze weer de top 200 in zal springen. Oud-finalist Haar volgende tegenstandster is een bijzondere: de Duitse Sabine Lisicki. Zij won een uur na Kerk- hove haar tweede partij. Lisicki stond in 2013 in de finale van Wimbledon, die ze van de Fran- caise Marion Bartoli verloor. De laatste jaren is ze ver weggezakt op de wereldranglijst vanwege een schouderblessure; inmid dels staat ze 283ste. JVOZ trainden we vier keer per week, maar op woensdag waren we vrij. Dat vond ik maar niks. Ik voelde de behoefte om iets extra s te doen. Ik zag een filmpje van een keepersschool in Beveren en ben daar gaan trainen. De ei genaar was ook keeperstrainer bij Waasland-Beveren en zo is het balletje gaan rollen.'' Hij had zijn havo diploma toen net op zak en haalde in het jaar dat hij in de Onder 19 van Waasland- Beveren speelde zijn pro pedeuse Bedrijfsecono mie aan de HZ in Vlis- singen. ,,Toen ik mijn propedeuse binnen had, heb ik ervoor gekozen om een jaar alles op het voetbal te gooien. Toen ik bij de On der 19 speelde, trainden we 's avonds en brachten mijn ouders me al tijd. Sinds ik mijn rijbewijs heb, kon ik zelf heen en weer rijden. Met de eerste selectie trainden we overdag, dus dat kwam wel goed uit. Mijn ou ders hadden daar door wat meer vrije tijd.'' Het is wel een droom van me om richting Engeland of Schotland te gaan Studeren Of hij na de zomer zijn studie weer op gaat pakken, is af hankelijk van het vervolg van zijn voet balcarrière. ,,lk weet ook niet of ik daar zo gelukkig van ga worden, van weer naar school gaan", lacht Bleijen berg. „Studeren kun je nog je hele leven." De 1.84 meter lange Zeeuws-Vlaming rekent erop snel ergens op stage te kun nen en wil dan laten zien wat hij in huis heeft. „Ik ben nog jong en wil het liefst geen grote stap terug zet ten", legt Bleijenberg uit. „Natuur lijk zou ik ervoor kunnen kiezen om nu op een lager niveau te gaan spelen. Maar het is verdomd moei lijk om daarna weer een stap om hoog te zetten. Het percentage spelers dat dat voor elkaar krijgt, is laag." donderdag 27 juni 2019 GO op een nieuwe kans Timo de Jong. Lesley Kerkhove. foto ronald HOOGENDOORN Tennisster Lesley Kerkhove won gisteren ook haar tweede partij in de kwalifica ties van Wimbledon. De Zie- rikzeese is nu nog één over winning verwijderd van deel name aan het hoofdtoernooi. Roeland van Vliet Londen Lesley Kerkhove is mo menteel de nummer 203 van de wereld. Door haar twee zeges in Londen pakte ze veel ranking- punten, waardoor ze de top 200 van de wereld ranglijst weer in zal springen. -Lars Bleijenberg ■4 Lars Bleijenberg had graag nog bij Waasland-Beveren ge bleven. „Het is jammer dat het zo is gelopen, maar uit mijn mond zul je geen slecht woord over de club horen". FOTO BOAZ TIMMER MANS Wessefs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41