Van Goethem baalt licht na plek 12 ZEELAND EK-karavaan trekt naar Kloosterzande Bakx en GA Eagles lijken er bijna uit Jonge keeper uit Sluiskil is na zijn vertrek bij Waasland-Beveren op zoek naar een nieuwe uitdaging. ,,Ik wacht rustig af wat er op mijn pad komt, waar ook ter wereld.'' Drie Zeeuwen van start in Exloo INEENS CLUBLOOS De World Cycling Federation houdt op zon dag 4 augustus een Europees kampioenschap in Kloosterzande. Deze bond, pas in het najaar van 2018 in België opgericht, is er speciaal voor de wat oudere amateurwielrenners. In Kloosterzande zal er bij de mannen in vier categorieën worden gereden: -40, 40+, 50+ en 60+. Daarnaast is er een vrouwenwedstrijd (alle leeftijden). De afstanden lopen van 50 tot 110 kilometer. Er wordt gereden op een par koers van 8,7 kilometer. De WCF wordt door onder meer de KNWU erkend. KNWU-leden mogen dus ook ge woon bij deze alternatieve federatie meedoen. De kans is groot dat Istvan Bakx op korte ter mijn zijn contract verlengt bij Go Ahead Ea gles. Beide partijen zaten maandag nogmaals om tafel en een verlengde samenwerking lijkt nabij. Eagles deed de 33-jarige routinier deze week een vernieuwde aanbieding. Bakx heeft het aanbod weliswaar nog in beraad, de weder zijds positieve grondhouding is evident. Technisch manager Paul Bosvelt benadrukte immers dat de Deventer club de Vlissinger graag aan boord houdt. Ook trainer Jack de Gier is gecharmeerd van de ervaren Bakx, die zelf al eerder liet doorschemeren graag nog een jaar langer in Deventer te blijven. Terugkeer NK Topfit en vol ambitie wilde Lars Bleijenberg een week geleden aan het nieuwe seizoen be ginnen bij Waasland- Beveren. Een dag voor de eerste training kreeg de 18-jarige doel man uit Sluiskil echter te horen dat er toch geen plek meer voor hem was bij de Belgische profclub. ,,Het is jammer dat het zo is gelo pen, maar uit mijn mond zul je geen slecht woord over de club ho ren'', zegt Bleijenberg. Want de jonge keeper heeft twee mooie jaren gehad bij Waas- land-Beveren. Natuurlijk hoopte hij op een doorbraak, maar in het voetbal loopt het vaak anders dan een speler in gedachten heeft. ,,Ik heb het twee seizoenen enorm naar mijn zin gehad'', benadrukt hij. ,,Ik heb bij de profs zo enorm veel stappen gemaakt. Bij de eerste selectie waren we met vier kee pers. Afgelopen seizoen heb ik twintig wedstrijden bij de belof ten gekeept en zat ik vijftien keer bij de wedstrijdselectie van het eerste. Maar de club heeft een an dere keeper gecontracteerd.'' Meerwaarde Die doelman - de twintigjarige Brent Gabriël - is overgekomen van Club Brugge. Lars Bleijenberg: ,,Ze zien in hem een keeper die op termijn de eerste doelman kan worden. Ik hoopte ook dit seizoen voor Waasland-Beveren te kun- nen spelen, maar de club heeft een andere visie. Je weet nooit hoe ik me de komende jaren ontwikkel. De club maakt deze keuze. Daar kan ik niets meer aan veranderen. Ik weet niet of ik daar zo gelukkig van ga worden, van weer naar school gaan Bij mijn vertrek hebben ze wel be nadrukt dat ze respect voor me hadden, omdat ik altijd tweehon derd procent heb gegeven. Ik mocht ook mee blijven trainen tot ik een nieuwe club heb, maar daar zag ik de meerwaarde niet van in. Straks train je een paar dagen mee en ben je ineens weer weg.'' Met hardlopen en krachttrai ning blijft Bleijenberg nu fit, ter wijl hij wacht op een nieuwe kans en uitdaging. Er zijn al wat aanbie dingen voorbij gekomen, maar daar werd hij niet meteen enthou siast van. ,,Ik heb een zaakwaarne mer uit Noord-Ierland, via via ben ik met hem in contact gekomen. Het is wel een droom van me om richting Engeland of Schotland te gaan. Ik wacht rustig af wat er op mijn pad komt, waar ook ter we reld.'' Lars Bleijenberg keepte in de jeugd van Sluiskil en maakte, na één seizoen bij Terneuzen, de overstap naar JVOZ. Hij speelde vijf seizoenen bij de jeugdoplei ding en koos daarna voor een over stap naar Waasland-Beveren. ,,Bij Nooit eerder haalde Brian van Goe them de top tien van het NK tijdrij den bij de profs, maar gisteren lukte dat wel. ,,Ik had daar min of meer wel op gerekend", vertelde Van Goethem na afloop in alle eerlijk heid. „Sterker nog, ik had van de top vijf een doel gemaakt. Als ik echter alles in ogenschouw neem, mag ik niet klagen met deze zesde plaats. Ik heb natuurlijk allesbehalve een ideale voorbereiding gehad, door de complicaties bij mijn ooglasering." Dat het ondanks die tegenslag met zijn vorm wel goed zat, bleek al in de ZLM Tour. ,,Die proloog ver liep aardig en ik heb toen goed mijn werk kunnen doen, maar dat is toch heel wat anders dan zo'n lange tijd rit als het NK. Dat ligt me normaal gezien wat minder. Ik blijf dat on derhouden en dat heeft vandaag ge resulteerd in een zesde plaats." Toch had Van Goethem alles be halve een goed gevoel onderweg. ,,Ik had eerlijk gezegd spijt dat ik naar Ede was afgereisd, zo slecht voelde ik me onderweg. Ik dacht dat ik mezelf belachelijk maakte, maar gelukkig zegt het gevoel niet alles. Dat bleek wel aan de finishlijn." Van Goethem durfde in eerste in stantie niet naar de uitslag te kijken, tot hij bij het omkleden vernam dat Tijdens het internationaal dressuurconcours op 3*-niveau in Exloo, dat vandaag van start gaat, komen drie Zeeuwse amazones in actie. Dat zijn Lucie Louws (Oostkapelle), Jasmien de Koeijer (Sint Jansteen) en Annemijn Boog aard (Oudelande). Louws, die deze week te horen kreeg dat ze - net als Stephanie de Frel - is geselecteerd voor de FEI Nations Cup in het Engelse Hickstead eind juli, komt met haar paard Evito uit in de klasse CDI3*. De Zeeuws-Vlaamse De Koeijer start met Esperanza in de CDIU25. Boogaard rijdt met Fullspeed TC de CDIJ Junioren-wed strijd in Drenthe. Quote van de dag 'De laatste drie namen zijn altijd de moeilijkste.' donderdag 27 juni 2019 WIELRENNEN VOETBAL 4 Hansweertse Boys is ko mend seizoen weer van de partij in de vierde klasse van het zater dagvoetbal. Af gelopen sei zoen trok de vereniging het eerste elftal terug uit de competitie, maar tijdens de komende voet baljaargang stroomt de Be- velandse club weer in. 2 GO Bleijenberg hoopt Barry van der Hooft Sluiskil Lars Bleijenberg in actie tijdens een trainingskamp, afgelopen seizoen in Spanje. foto martijn de jonge -Lars Bleijenberg (18) Brian van Goethem is op de zesde plaats geëindigd tijdens het NK tijdrijden voor profs in Ede. De 28-jarige wielrenner van Lotto-Soudal klokte gisteren na een tocht van 40,8 kilometer een tijd van 48 minuten en 37 seconden. De inwoner van Phi lippine was daarmee een minuut en 38 seconden trager dan win naar Jos van Emden. „Stiekem had ik op meer gehoopt", had Van Goethem na afloop toch dubbele gevoelens. Job de Feijter Ede Brian van Goethem. foto cor vos Karter Robin Glerum (foto boven) blijft zichzelf verbe teren. De ze ventienjarige coureur uit We- meldinge ver zekerde zich van de tweede plaats tijdens de vierde ronde van het Neder lands kampi oenschap KZ2. Dat was hem dit seizoen nog niet eerder ge lukt. De Zeeuw pakte al wel twee keer de derde plek. Istvan Bakx. foto anp PAARDENSPORT - Teammanager Jean-Fran9ois Bourlart van Wanty-Gobert over het samenstellen van de selectie voor de Tour de France. De ploeg koos ervoor om Marco Minnaard uit Wemeldinge thuis te laten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40